Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 341901 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SD team testiranja

Reply #1726
Vidim živo je ovdje....bio sam malo na terenu na poplavama s firmom,pa na moru  itd..... :) :)pa nisam stigao niti čitati a kamoli pisati što... ;D

Vidim slavonac je u akciji - drago mi je to čuti :)

Čitam danas postove o strojevima s velikim propovima....hm i sam imam jednoga i jako lijepo radi.....
Ali kako sam bio ovih dana na terenu u dalmaciji imao sam priliku letiti po onom njihovom vjetriću zvanom Tramontana moram priznati da te velike elise i nisu baš najbolja opcija-(možda se varam.....ispravite me)...
Odnosno vjetar je dosta imao utjecaja na washout od propova pa se stroj ljuljao....
Leti to sigurno nema frke ali to ljuljanje gimbal mora dobrano peglati (y6 lf stroj-dosta je lagan)
U Slavoniji gdje je vjetar konstantan i nema puno prepreka za stvaranje turbulencija je odličan.....za brdovita područja pravim stroj s više ruku i manjim propovima....
Ovo je samo moje iskustvo....... ;D

Odg: SD team testiranja

Reply #1727
nema šta,istina je da vjetar smeta,što veća elisa veća površina da udara,a I Y6 je dosta agilniji od flat hexe pa se to I bolje vidi I osjeti..vidjet ćemo kako je na X8..gimbal nisam probavo danas je bio prvi let..
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1728
evo upravo kombiniram motore 5010 360kv (šta i vi peglate)
6 ću dobit po dobroj cijeni, pa gledam uzet afro esc nove <8S, pa je svašta moguće na 6S sa njima, a stiže mi uskoro i APM, pa ćemo vidit šta će ispast ;)

Odg: SD team testiranja

Reply #1729
evo upravo kombiniram motore 5010 360kv (šta i vi peglate)
6 ću dobit po dobroj cijeni, pa gledam uzet afro esc nove <8S, pa je svašta moguće na 6S sa njima, a stiže mi uskoro i APM, pa ćemo vidit šta će ispast ;)

Sa zanimanjem pratim,
ako se moze jos izvuci iz 5010 to bi bilo odlicno.

Odg: SD team testiranja

Reply #1730
Evo letio sam malo Y6 u gornjoj kombinaciji I moram reć da je ecalc jako precizan...hoover je na 45% gasa(ecalc reko 40 al nije računo coax..)..53A vuče za hoover...temperature motora me malo brine,malo su veće,pripisat ću to I suncu koje je po njima pičilo......gornji 44 doljni 53 stupnja,15 min,neznam kako bu nakon pol sata,escovi na 40...koiko dugo leti,neznam sleto uzleto namješto....

Nije to vruce, na avionima bude puno toplije,
no kako su na rotorima vani i otvoreni navikli da su skroz hladni,
a predvidjeni su za topliji rad.

Odg: SD team testiranja

Reply #1731
Nego Serpfler,imam jednu manju hexu za složit pa trebam motore...koliko misliš da 5010 6 komada podnose težine...mogu li možda 18" propovi..trebam li za to mijenjat ležajeve,koje da nisu bogatstvo?zar 5010 ide I na 6S??!čemu kad su efikasniji na 4S
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1732
Nego Serpfler,imam jednu manju hexu za složit pa trebam motore...koliko misliš da 5010 6 komada podnose težine...mogu li možda 18" propovi..trebam li za to mijenjat ležajeve,koje da nisu bogatstvo?

5010 podnosi 700-800g po motoru bez problema, moze i vise ali postaje trom, 3 kg na 4 komada ne bi vise od toga preorucio, 2.5 kg na 4 ideal.
18 su po testovima losiji od 17, 15 teoretski trebaju biti losiji ali kako su dosta laksi dobra su opcija pogotovo za hexu.

5010-14 je 5mm osovina i problemi s lezajem su od stare verzije s 3.17, moji imaju hrpu sati leta i nema znakova trosenja.

Y6 4tm s 15" leti od 30-44 min ako se pretjera s baterijama, kada se doda gimball manje, no na hexi nemas coax gubitke,
a s 15" bi ustedio dosta ne propovima ali najvise na duzini ruku, 18" kraci na hexi bi morali biti jako jako dugi.

lopatasti propovi su nam se pokazali odlicni, bolji i od onih novih s uskama, jeftini i dovoljno dobri.

Odg: SD team testiranja

Reply #1733
Motori imaju jako exponencijalno povecanje potrosnje,
tako da par desteaka g manje pretvori se u par minuta vise leta.

Nazalost vrijedi i na drugu stranu.


 

Odg: SD team testiranja

Reply #1734
e jbga ja imam onaj svoj stari Y6 sa rukama od 35cm tak da bu koax.....a I propelera mi ostalo 18" vjerojatno viška,a I stanu taman...znači 4kg bu ok na y6?
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1735
e jbga ja imam onaj svoj stari Y6 tak da bu koax.....a I propelera mi ostalo 18" vjerojatno viška...znači 4kg bu ok na y6?

Ideo to bez problema, letit ce i s 18 ali kada se ganja fini % onda sve igra ulogu,
za 20-30 min flight time ne moras se previse truditi samo dovoljno baterija,
nakon toga krece igra brojeva.

Odg: SD team testiranja

Reply #1736
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1737
Sječam se tamo onaj legenda EndOfDays Ferdinard K je spominjo da bi najbolji bili motori od 300KV sa 18-19"

Da on se igrao s 5010 s 17, na 18 mu je letilo krace onda je presao na U100 i letio preko 120 min.
No ovi motori su ostali best buy i rezultati nadmasuju ulozeno i konkuriraju puno puno skupljim.
Za 18$ ( realno malo vise) po motoru ide super.

Kako se pojave lakse baterije tako i leti puno duze.

kockica s 2 x 8000 4s zippy leti 43 min, samo da je gensace 16000 koja je preko 300g laksa letio bi dobrano duze.

Odg: SD team testiranja

Reply #1738
Stiglo još malo opreme za novi x8....

Kad si vec spomenuo XJT modul i prijemnik. Meni je isto stigla ta kombinacija i prvi put imam prijemnik sa tim specificnim antenama. Imas li neki poseban nacin i orijentaciju kako bi bilo najbolje da stoje na multiju? Uopce ne znam sto da napravim sa tim plastikama.

Odg: SD team testiranja

Reply #1739
Nema tu previše što za mudrovati....
Osnovno je pravilo da prijemna i predajna antena imaju istu polarizaciju(citaj polozaj) jer razlika u polarizaciji od 90 stupnjeva unosi gubitke od 20db-cca 100puta, što je puno.