Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 341870 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

 

Odg: SD team testiranja

Reply #1741
Hm...lijepo je kad dobiš tak sve u kompletu pa nemoraš kemijat...pitam se kaj je u kutijici ,ovak po karakteristikama flightcontrolera sliči mi na Arducopter...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1742
Hm...lijepo je kad dobiš tak sve u kompletu pa nemoraš kemijat...pitam se kaj je u kutijici ,ovak po karakteristikama flightcontrolera sliči mi na Arducopter...

Pre order je , jos ne isporucuju, vec je trebao biti, kazu samo sto nije.

Na APM mi se nije svidjelo kako je rjeseno OSD, naigrao sam se s njime, jedan za igru mi je dosta.

Naza Light sam stavio externi OSD jer light ne podrzava iosd, ta kombinacija mi super radi, no nije za avione.

Vectora sam uzeo djelom zato sto podrzava i rotore i avione, a cijena iako se cini visoka kada se zbroji FC, GPS, power te
trenutno najmocniji OSD ispadne me manje nego lightica s skylarkom a planiram testirati na Talonu, Tricopteru, quadu...

Nova igracka, u boji i prica.

Odg: SD team testiranja

Reply #1743
 :P :P :P
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1744
evo kako Pixhawk leti sam autonomno waypointse sa okretanjem kamere na objekt....kad je sve lijepo poštelano...

http://www.youtube.com/watch?v=3XzQSf7aj1c

ja bogme nemam živaca pustit ga da sam tako ide..nije mi to nikad leglo...iako sad se putanja kojom leti može do u cm namjestit...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1745
Slazem se, probao sam auto i save waypoint, radi odlicno ali
ja vrlo malo koristim autopilota, jednostavno zabavnije mi je sam letjeti,
dobro je imati ali palim samo kada je stvarno frka ( gubitak slike, signala), dok sam letio LOS i u sigurnom dometu vtx nisam ni koristio naravno osim za isprobavanje da li radi,
od kada idem do granica ne moze se vise bez toga.

Iako sam se s tim natestirao na rotorima, avione sam do sada letio FPV iskljucivo rucno,
trebat ce mi vremena da dozvolim autopilotu da preuzme kontrolu, iako Vector dosta kasni pa dok dodje tko zna hoce li Talon i dalje biti citav, ali mozda do onda bude taman veliki tricopter gotov.


Odg: SD team testiranja

Reply #1747
Evo da podijelim današnje iskustvo..... ;D
Otprilike 50-tak letova nove okte...danas idem malo letiti kad okta počne malo šarati.....leti bez frke ali ne glatko :) :)
Pogledam malo bolje kad motor br.8 šteka odnosno skoro i ne vrti... :(
Spustim je bez problema... probam armati i naravno 8 motor ne zavrti....Malo priče s Makijem :) i ponovim throtle range pa ponovo u zrak....poliječem bez frke ali nakon par minuta motor 8 opet kašljuca,,,,ponovo slijećem bez beda....mijenjam regler i motor..okta ponovo leti kao zmaj-sve ok ;D

Želim samo reći da sam konačno imao prilike ;D iz prve ruke saznati da okta s gimbalom i kamerom i fuul opremom može letjeti i sletjeti u att modu bez ikakvih posebnih vještina s jednim motorom manje :D :D

Što bi bilo s quadom ili hexom ne želim ni pomisliti ;D ;D

Odg: SD team testiranja

Reply #1748
Evo da podijelim današnje iskustvo..... ;D
Otprilike 50-tak letova nove okte...danas idem malo letiti kad okta počne malo šarati.....leti bez frke ali ne glatko :) :)
Pogledam malo bolje kad motor br.8 šteka odnosno skoro i ne vrti... :(
Spustim je bez problema... probam armati i naravno 8 motor ne zavrti....Malo priče s Makijem :) i ponovim throtle range pa ponovo u zrak....poliječem bez frke ali nakon par minuta motor 8 opet kašljuca,,,,ponovo slijećem bez beda....mijenjam regler i motor..okta ponovo leti kao zmaj-sve ok ;D

Želim samo reći da sam konačno imao prilike ;D iz prve ruke saznati da okta s gimbalom i kamerom i fuul opremom može letjeti i sletjeti u att modu bez ikakvih posebnih vještina s jednim motorom manje :D :D

Što bi bilo s quadom ili hexom ne želim ni pomisliti ;D ;D

Ja sam imao priliku letjeti hexu sa jednim motorom koji je izletio iz synca, moglo bi se i to sletjeti samo treba mnogo korekcija radit i treba joj dozvolit da se rotira, ali u svakom slučaju bilo bi gusto sletjeti na manju površinu, na kraju nije bio hard landing jer motor je ulovio sync. A oba dva pokušaja letenja s quadom na 3 motora su bili totalni promašaj, jednom kad je otkazao ESC pao je ko kruška, a drugi kad je prop počeo proklizavat na osovini i totalno je zblesao i pilota i kontroler i sve po redu  :D

Eto drago mi je vidjeti iz prve ruke tvoje iskustvo za octu jer takva iskustva malotko prepričava.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #1749
Sto se duze leti to su vece sanse da nesto otkaze,
redundancija je jedno od rjesenja.

Sve vise razmisljam o ovakom poletistu, ustedio bi dosta na tezini, iako trebam nogare ovo rjesava dosta problema.

http://www.youtube.com/watch?v=bUvoE54snoc?t=30s

Odg: SD team testiranja

Reply #1750
Zato sam i postao :) u biti novi regler je jednostavno prestao vrtiti motor....već smo imali takav sličan slučaj i kada se ponovo upuca softwer u njega radi bez greške.....
Ovo je jedan od puno mogućih scenarija otkaza uslijed tvorničke greške.....zato volim okte i x8 i y6........ ;D ;D naravno kada je u pitanju veći stroj...

Ja sam imao s hexom slijetanje s jednim motorom manje, u testiranju(namjerno gasen motor) i moze se to ali kada si blizu...ako si dalje izvan vidokruga imas definitivno problem....dok je to kod okte moram priznati lako i elegantno.... :)

Odg: SD team testiranja

Reply #1751
Dobar showreel...jooj meni isto trebaju noge,nikak da tu nađem zlatnu sredinu...al čuo sam neko bu napravil retracte... ;) ;) ;)
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.


Odg: SD team testiranja

Reply #1753
U tijeku je modeliranje  ;)

Odg: SD team testiranja

Reply #1754
Malo se radilo na novom minix8..... :) evo par slika,,u tijeku je izrada nogu i montaza gimbala....