Skip to main content

Topic: Trex 450 - broj okretaja ? (Read 2124 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Trex 450 - broj okretaja ?

Što mi preporučujete:
1. pinion 11 zuba i 2600 o/min
2. pinion 13 zuba i 3150 o/min
 
Znam da je više bolje, ali baterija vjerovatno traje kraće, pod opterećenjem kako se ponaša,...itd
 
U Nedjelju sam napravio 3 leta sa Alignovim fbl 3g sistemom, prekratko da bi dao neke prave ocijene. Imao sam stalno vibracije na glavi pa se i sam helić nije ponašao kako bi trebao. Naime stavio u brzini dvije mesing podloške u jednu ruku pa kako god da izvažem sablje - trese. Uglavnom vrlo stabilan let pogotovo u brzim brisancima, malo mi je preosjetljiv prilikom odljepljivanja od zemlje, par puta sam primjetio da je lagano zatitrao po dubini (skoro neprimjetno), očito ću se morati još malo poigrati sa gainovima.
Prvi dojam: bolje nego sa flybarom...
P.S. razmrdale su mi se mesingane čahure na glavnim sabljama, koliko je pametno to ponovno zaljepit epoksijem jer sam karbon okolo izgleda neoštećen ?
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Trex 450 - broj okretaja ?

Reply #1
2600 but i malo premalo.

Kolko se sjecam oko 3 somica je neki minimum za naprednije sportsko letenje.

P.S. Kak to mislis razmrdale?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Trex 450 - broj okretaja ?

Reply #2
Pa nisu više zaljepljene u rupama, već se klimaju - mada okolni karbon ne izgleda oštećen. Inače ove sablje su dosta lakše od prošlih na kojima sam letio, neznam koliko je to dobro ili loše. Ako su lakše vjerovatno će biti bolje za brže manevriranje, s druge strane masa daje stabilnost a o autorotaciji da ne govorimo...
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Trex 450 - broj okretaja ?

Reply #3
Što mi preporučujete:
1. pinion 11 zuba i 2600 o/min
2. pinion 13 zuba i 3150 o/min
 
Znam da je više bolje, ali baterija vjerovatno traje kraće, pod opterećenjem kako se ponaša,...itd
 
U Nedjelju sam napravio 3 leta sa Alignovim fbl 3g sistemom, prekratko da bi dao neke prave ocijene. Imao sam stalno vibracije na glavi pa se i sam helić nije ponašao kako bi trebao. Naime stavio u brzini dvije mesing podloške u jednu ruku pa kako god da izvažem sablje - trese. Uglavnom vrlo stabilan let pogotovo u brzim brisancima, malo mi je preosjetljiv prilikom odljepljivanja od zemlje, par puta sam primjetio da je lagano zatitrao po dubini (skoro neprimjetno), očito ću se morati još malo poigrati sa gainovima.
Prvi dojam: bolje nego sa flybarom...
P.S. razmrdale su mi se mesingane čahure na glavnim sabljama, koliko je pametno to ponovno zaljepit epoksijem jer sam karbon okolo izgleda neoštećen ?

Pitaj Robija on zna najviše o okretajima ;)