Skip to main content

Topic: Moj quad 500mm APM (Read 3266 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #15
Ako imaš Power modul preko kojeg napajaš APM provjeri njega. Imao sam slučaj sa hladnim lemom unutar
tog modula i jednostavno bi se u nekom trenutku resetirao APM i onda pad. Nakon pada uredno sam ga mogao
armati i radio je kao da se ništa nije dogodilo. Također izlazni napon iz power modula mora biti nešto veći od 5V,
(5.2V-5.4V) jer APM ima zaštitnu diodu na ulazu koja je spojena u seriju i na njoj onda imaš pad napona 0.4-0.6V.
Ovo govorim za APM 2.6, ali mislim da se u kasnijim verzijama ništa bitnije nije mijenjalo osim dimenzija.

Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #16
kolega X sto je to stall-inga rotora molim te malo objasni.

Desilo mi se kao na videu u prilogu ,jedino sam ja isao se spustat iz lotier pa stabilize pa na kraju alt hold.

Nazalost nemam power module jer sam kratko prespojio diode na APM-a te ga napajam preko posebnog ubeca koji je nastiman na 5.00v i napon je postojan i stabilan uvijek(i u logu od pada napon apm-a je savršen).
 http://www.flyfreak.net/multirotor/mini-apm-v3-1-s500/30/


Trenutnu struju ocitavam preko frsky tele modula (max 100A). http://www.frsky-rc.com/product/pro.php?pro_id=33

Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #17
kaj si u poniranju prebacivao modove?

htio sam rec ako si spustao u loiteru onda mozes komotno gas na nulu spustiti jer ti apm u gui ima zadano koliko m/s spusta quad, tipa 2m u sec mislim da je poniranje.. ne sjecam se tocno vise

meni se jednom stiltao onako dosta u zraku kada sam ponirao, a to sam tek skuzio na snimci kasnije.. a uzrok je bio da je izgubila stanica komunikaciju

 

Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #18
Tako je lotier mi je bio spor pa sam prebacivao , nisam izgubio vezu sa stanicom i imam namjestano RTH ako izgubim vezu

Sent from my ZP999 using Tapatalk


Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #19
sumnjam onda da ti se zblesirao apm pri poniranju kada si prebacivao modove.. ja uvijek ''stanem'' s njim kada prebacujem mod...

Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #20
Stall je gubitak uzgona, propeler koji se nalazi na motoru moraš shvatiti kao krilo (zrakoplova). Do sloma uzgona na krilu dolazi povećanjem kritičnog napadnog kuta. Da ponovo ne ulazimo previše u teoriju, smanjenjem broja okretaja, da bi povećao brzinu propadanja quada u vertikalnom poniranju broj okretaja propa na jednom od motora pao je ispod kritičnog što je dovelo do sloma uzgona na tom motoru (propu) i quad ti je flipnuo (okrenuo se na leđa). Eto jako jako pojednostavljeno rečeno

Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #21
Hvala na objasnjenju , normalno je da se quad okrene kad mu ugasim motore (plopeleri se ne okrecu) ali problem kod mene je kad sam mu dao gas motori zavrtili i nastavili vrtiti makar je quad bio naopako ,odnosno apm nije odradio posao okretanja na pravu/normalnu stranu (radio je kao da mu je prava strana quada naopacke ).

Inace na npr. flip32/naza32 sam uobicajno gasio motore na velikoj visini da bi ga prije spustio te kad bi dao malo gasa uvijek bi ga odmah okrenuo na pravu stranu , isto tako i do sad na apn-u bi ga odmah okrenuo na pravu stranu osim zadnji put.

Sent from my ZP999 using Tapatalk


Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #22
To znaci da apn kriv sto nije poslao pun signal prema esc-ovima kako je trebao nego samo 10% / 0% ?

Uspio sam danas napravit dva okvira pa kad slozim sve stavit cu novi mini APM (sa dobrim diodama) pa cu moci prikljuciti power modul .

Sent from my ZP999 using Tapatalk


Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #23
sastavljen quad

Novi alu frame, novi gps, nova miniAPM kontrolna sa prikljucenim power modulom.

Prva verzija je sa gps na stalku ali nakon razmisljanja i savjeta napravljena druga verzija gdje je APM ispod kupole zbog strujanja zraka (uhvatim i do 70km/h) pa da nebi bilo vibracija uzrokovanih vjetrom.



[attach=1][attach=2][attach=3][attach=4][attach=5][attach=6]