Skip to main content

Topic: Servis za turbine u Hrvatskoj (Read 41602 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #15
ima afterburner, ima na youtube par snimaka gdje tip leti sa F-14 ako se dobro sjecam koji ima slozen afterburner, znam samo da je reko da model kosta oko 35000 dolara


Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #17
Ma to je meni bezveze, nikakve koristi , osim kaj je fancy za videti, a   vjerujem da možeš zapalit model samo tako. A opet nebres postići neku   puno veću brzinu kad to nebre dugo raditi.
  Ak želiš da ti model brzo ide , kupiš jednostavno jacu turbinu i to je   to , bez filozofiranja.
 
Btw. postavil si čisto krivo pitanje u vezi servisa za turbine. Ja isto volim Jet modele, i takvo pitanje, gdje servisirat turbinu nakon 25 radnih sati mi uopće nije palo na pamet. Mislim da bi mi to bil najmanji problem kad bi mi to trebalo.
I da složiš sve to, kaj je jakoo teško, i da poletiš, skršil bus to samo tako, kad veliš keks. I to garant,100%, stavljam ruku u vatru. Turbinu možeš poslije toga bacit u smeće. To nije metanolac il benzinac, da možeš samo iščupat iz zemlje , malo očistit i idemo dalje. Sumnjam da bi nekaj ostalo od nje nakon kaj lupiš sa 100000 o/min.
Prijatelju , zaboravi sad na to .. toplo  preporucujem.
 

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #18
Ma to je meni bezveze, nikakve koristi , osim kaj je fancy za videti, a   vjerujem da možeš zapalit model samo tako. A opet nebres postići neku   puno veću brzinu kad to nebre dugo raditi.
  Ak želiš da ti model brzo ide , kupiš jednostavno jacu turbinu i to je   to , bez filozofiranja.
 
Btw. postavil si čisto krivo pitanje u vezi servisa za turbine. Ja isto volim Jet modele, i takvo pitanje, gdje servisirat turbinu nakon 25 radnih sati mi uopće nije palo na pamet. Mislim da bi mi to bil najmanji problem kad bi mi to trebalo.
I da složiš sve to, kaj je jakoo teško, i da poletiš, skršil bus to samo tako, kad veliš keks. I to garant,100%, stavljam ruku u vatru. Turbinu možeš poslije toga bacit u smeće. To nije metanolac il benzinac, da možeš samo iščupat iz zemlje , malo očistit i idemo dalje. Sumnjam da bi nekaj ostalo od nje nakon kaj lupiš sa 100000 o/min.
Prijatelju , zaboravi sad na to .. toplo  preporucujem.
 


 :D :D :D :D :D :D :D :D

Matija ti stvarno znaš dati podršku  ;)

kad već tak gledaš na turbinu i jet modele, zakaj tak ne gledaš i na modelarstvo kao hobi.....
koji će ti to kur.c, samo trošak, tak i tak svaki model kad tad padne i nikakve koristi, odustani od modelarstva, ćorav posao....  ;D



....za JetPilota, mislim da imaš podršku većine foruma, ako ti financije u životu dopuštaju, navali....
znam iz iskustva, da sitnice ljude razvesele u životu, a ovo nije sitnica, ovo je "pravi" model
ponekad gradnja modela predstavlja više veselja od letenja, pa makar ti model na ormaru stajal mislim da nebuš požalil......

nadam se da se vidimo na nekom modelarskom mitingu u HR, gdje budeš barem zavrtel turbinu na zemlji ako ne i u zraku.....

pozdrav,
Denis

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #19
Hvala DeX!
Inače ne,nitko mi ne može osporiti nadu jer ja znam da to mogu.Imam već dovoljno letačkog iskustva,a i modelarskog.Što se tiče aeromitinga,javim kad napravim avion, pa se dogovorimo da dođem.

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #20
Dobar dan kolega...

Drago mi je što se ovdje skuplja ekipa sa najrazličitijim preferencijama pa tako i (za sada jedan) čovjek kojeg zanimaju jet modeli...
Uglavnom, od vas se kolega ne očekuje ništa manje od otvaranja jednog pristojnog build-loga u kojem ćete svaki svoj korak u izradi jet modela popratiti fotografijama... 8)

Evo, malo za slinjenje:

Fly Eagles F 14 Maiden Behind The Scenes

I jedan teorijski video:

RC Jet Turbines With Vince Tolomeo

Pozdrav kolega... ;)
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #21
Koje ulje koristi taj motor?

P
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #22
zvijezda, suncokretovo
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #23
nista slabije od omegola ne smije koristiti.

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #24

Inače ne,nitko mi ne može osporiti nadu jer ja znam da to mogu.Imam već dovoljno letačkog iskustva,a i modelarskog.Što se tiče aeromitinga,javim kad napravim avion, pa se dogovorimo da dođem.

Naravno da ne , malo sam bil pre grub  tak da se tom prilikom izvinjavam , nadam se da se ne srdiš. Ti vjerojatno najbolje znaš koliko imaš iskustva, a avion počni radit čim prije jer imaš puno posla. I turbinu kupi u međuvremenu čim prije tak da poslije ako te projde volja nebuš imal izbora pa buš moral složit to  dokraja ;). I nesmeš ga potrti! Radje se dogovori i najdi s nekim iskusnim pilotom koji vec leti jeta da ti ga pregleda poleti i natrima.  

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #25
Hoću!Prvo što ću nakon što bude spreman za let,pozvat ću instruktora da mi pomogne.

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #26
E,a zna li tko gdje mogu kupiti kerozin ili Jet A1(benzin ne paše na te turbine)?Možda na Plesu?

EDIT:Inače,na većinu tih turbina ide 5% ulja.

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #27
Kojeg ulja? Gdje ćeš nabaviti Aeroshell Turbine Oil 5XX koji najvjerojatnije ide?
(na stranicama proizvođača ne piše koje ulje al mislim da nije omegol ni delta sint)
Jet A1 ne možeš legalno kupiti.

P
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #28
Može li se uopće kupiti gorivo za moj mlažnjak?Pa kako ovi vanka sve bez problema(ne samo u SAD,nego i u Njemačkoj)?

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #29
Pa to je vanka...mi smo u Hr.
Mislim da bi te ovi na Plesu blijedo pogledali da dodjes na aerodromsku pumpu sa karnisterom od 5l :)
A jel ide ta turbina na petrolej - diesel mix?
Dodje ti slicno kerozinu..samo sibnes malo vise ulja :)

AeroShell ulje bi vec moglo naci online.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24