Skip to main content

Topic: Servis za turbine u Hrvatskoj (Read 41603 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #30
Sve je to super.. i meni se sviđaju jet-ovi.. samo obzirom na svojih par grešaka u zraku, pa par grešaka skrivljenih lošim kontaktom, resetiranjem rx-a u zraku, stripanim servom i sl.
Što je rezultiralo slobodnim padom, mogu reći da je stvarno gadan osjećaj kad nešto od 1.1 kg krene prema zemlji bez kontrole.. za sada sve te greške su rezultirale razbijanjem modela bez nekih težih posljedica, no sve manje letim blizu naselja.

Ono šta želim napisati je da sa takvim jetom, pitanje je stvarno prostora gdje bi se usudio letjeti. Za sada mi je čak upitno gdje voziti su37 koji ide nekih 130Km/h.. jednostavno prebrzo dobije i brzinu i visinu, već mi se par puta dogodilo da na velikoj visini ne znam više u kojem smjeru ide niti na kojoj strani se nalazi.

Zanima me da li unatoč problema servisa, goriva i svega ostalog.. razmišljaš o worst case scenarijima, tipa.. 200Km/h bez kontrole? Zamor materijala, tvornička greška u servu, loš kontakt na ECU, i sl.
Mislim vidim i na ovim filmićima da ameri voze takve jetove i blizu naselja.. Samo obzirom na hrpu stvari koje sam naučio da mogu proći po krivu na malim park jet flyerima.. pitanje je koliko lomova treba proći da se usavršiš u dizajniranju i setupiranju pravog jeta?


Netko je spomenuo da sa velikom moći dolazi još veća odgovornost.. ;)

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #31
Može li se uopće kupiti gorivo za moj mlažnjak?Pa kako ovi vanka sve bez problema(ne samo u SAD,nego i u Njemačkoj)?

Mislim da možes stavit petrolej ili naftu , pomijesano uljem. Navodno da turbina guta sve kaj gori al nisam 100% siguran.  ;) Ja bi stavil naftu pošto je puno jeftinija ako se ne može do kerozina . A i slicna je kerozinu.

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #32
Kerozinu je sličan petrolej a ne nafta. Bojim se da stvar ipak mora ići na JetA1 ili gorivo po istom MIL standardu jer se u protivnom mijenja temperatura sagorjevanja pa ili izgori turbina ili komora izgaranja, ili ni ne dođe do paljenja uglavnom nije to tenkovska turbina u koju se može staviti i rakija. Proces sagorjevanja je u maloj turbini toliko osjetljiv da se ne može ni pokrenuti na kerozin nego na propan (iako ima i modela koji se mogu startati direktno na kerozin - JetCat)
Što se ulja tiče, zamisli situaciju da preko e-baya naručiš ulje i to ti dođe na našu carinu? Špedicija, toksikološko mišljenje (na kantici je znak da je iritabilno) itd. Gore nego za RC.
Ipak pitam koje ulje iz drugog razloga ...
Mislim da u toj količini ni gorivo neće biti problem ...

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #33
Ova JJ3000 je zapravo klon od JetCat P120SX.
Na te turbine mora ići kerozin ili Jet A1,i zato ponovno pitam:Znate li neko mjesto gdje mog nabaviti kerozin i ulje?
Što se tiče worst scenarija,ja ću letjeti zapadno od Sv.Jane.Tamo sam našao velike nenaseljene livade.

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #34
Ova JJ3000 je zapravo klon od JetCat P120SX.
Na te turbine mora ići kerozin ili Jet A1,i zato ponovno pitam:Znate li neko mjesto gdje mog nabaviti kerozin i ulje?
Što se tiče worst scenarija,ja ću letjeti zapadno od Sv.Jane.Tamo sam našao velike nenaseljene livade.

 
Možeš prijatelju na sat i pol vožnje od Zagreba, barem što se tiče ulja...
 
 
http://www.der-schweighofer.at/artikel/32288/turbinenoel_aeroshell_560_1l
 
 
što se tiče goriva a može i ulja raspitaj se malo kod Slovenaca koji lete jetove...
 
imaš njihov forum ---
 
http://forum.modelarji.com/viewforum.php?f=37
 
ili pitaj kod slovenskoga proizvođača u svijetu jako cijenjenog A-10
 
http://mibomodeli.si/trgovina/index.php?main_page=index&cPath=23_406_407_412
 
 
lp
 
Toni 
 

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #35
Ako, pak, imaš previše problema oko nabavke, održavanja, uhodavanja, instaliranja, nabavljanja goriva, ulja, itd. za turbinu, danas imaš i pristojne zamjene. Pogledaj samo ovaj elektro power system. Ide do 10000 w - 10kW.
 
http://www.xtremepowersystems.net/dynamax.php
 
Već na 12 ćelija imaš 7 do 8 kg potiska što je u rangu turbine Jet cat P-60. Razlika u cijeni je ogromna, a da ne govorim o praktičnosti upotrebe. S tom snagom s autoritetom možeš letjeti vrlo veliki model i dalje imati zvuk turbine. Ja bih počeo odatle, ali to je samo moje mišljenja. Što se tiče servisa turbine u RH to zaboravi. Ni jedna turbina nije ovdje letjela pa ne znam tko bi je onda mogao i servisirati. Ako kaže da može odi k njemu i nek ti pokaže s kakvim on turbinama radi. Kladio bih se da su u pitanju turbine za vodu, a to nije ono što ti trebaš.  ;) 8) 
 
lp
 
Toni     

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #36
Da,ali drukčiji je "feeling"kada letiš turbinu na kerozin.Ipak je to pravi zvuk,veća brzina,pravi motori,afterburneri itd.
Ajde na primjer usporedite to na struju i ovo:  Huge RC jet, REAL TURBINE ENGINES!
Inače,za 900$ se mogu kupiti dijelovi(kit)za KJ66 turbinu od 13kg(30lbs)potiska.

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #37
Ok. Sretno. Samo se potrudi i sve lijepo dokumentiraj na forumu da nešto novoga naučimo.  ;)  Još jednom sretno.
 
 
lp
 
Toni  

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #38
Da,ali drukčiji je "feeling"kada letiš turbinu na kerozin.Ipak je to pravi zvuk,veća brzina,pravi motori,afterburneri itd.
Ajde na primjer usporedite to na struju i ovo:  Huge RC jet, REAL TURBINE ENGINES!
Inače,za 900$ se mogu kupiti dijelovi(kit)za KJ66 turbinu od 13kg(30lbs)potiska.

Da, al ipak moraš uzet u obzir kolko dobivaš a kolko gubiš, kod elektra "malo" daješ (s obzirom na cijenu turbine) a puno dobivaš, zvuk, snagu i brzinu. Dok kod turbine jako puno daješ a dobiš jako malo u odnosu na elektro, dobiš samo dodatno miris i zvuk, i komplikacije se brutalno povečavaju. Ako je ta razlika vrijedna tolikog troška i kompliciranosti (zato toga nema kod nas), tko voli nek izvoli..  ::)

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #39
S tim da mislim i na potrošnju kasnije, a kit  sastavljat sam bez iskustva... i pitanje kaj dobiš sve s tim kitom za 900usd i kaj još moraš sve kupit


Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #41
Ali ja u tom kitu dobim sve potrebne dijelove.
A što se tiče ovog jetcata,meni bi i P80SE od 1700 eura bio dovoljan(dovoljno mi je 10kg potiska).

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #42
onda uzmi P-80

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #43
Svojevremeno je Thunder Tigerova turbina bila najjeftinija.
Mislim da treba pričekati da kinezi naprave turbinu. Pa da dođe na UH.
Kladim se da će ih bit za godinu.
Vidi koja je sad navala FBL-ova na UH a prije godinu si mogao kupiti samo V-Bar ili SK za 3x love.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Servis za turbine u Hrvatskoj

Reply #44
Quote
Što se tiče worst scenarija,ja ću letjeti zapadno od Sv.Jane.Tamo sam našao velike nenaseljene livade.

Pošto sam iz Jaske i poznat mi je taj kraj, možeš li precizirati gdje točno misliš letjeti?
Onaj ko zavoli pravdu i istinu treba da bude svjestan da će u životu često stajati sam.