Skip to main content

Topic: Quad se vrti ko lud POMAGAJTE (Read 3548 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Quad se vrti ko lud POMAGAJTE

Sastavio quad od viska djelova i dobijem problem cin ga dignem se vrti ko zvrk haha kao na videu... naravno motori se okrecu u pravom smjeru fc je apm koji sam koristio i prije i sve je bilo ok... moze li biti do esca da ne radi skladno sa ostalima? Jel imao tko slican problem?

https://www.youtube.com/watch?v=XJkftQh-dfM

Odg: Quad se vrti ko lud POMAGAJTE

Reply #1
Plus kad ga drzim u ruci u stabilized modu isto izvodi cudne stvari pokusava se rotirat....

Odg: Quad se vrti ko lud POMAGAJTE

Reply #2
ili su motori konta ili yaw u apm-u.

Odg: Quad se vrti ko lud POMAGAJTE

Reply #3
Motori se vrte kako treba... sta bi moglo bit s yawom u apmu?

Odg: Quad se vrti ko lud POMAGAJTE

Reply #4
Vrte se kao na slici po specifikacijama apma... a sta ima veze kako se vrte dok je god isti smjer po dijagonali? Haha

Odg: Quad se vrti ko lud POMAGAJTE

Reply #5
Hmm sta nije apm odgovoran samo za signalni impuls za gas a  o escu ovisi smjer vrtnje (ovisi kako se spoji)... a apm ne zna gdje se vrti prop... a sve te rotacije se ponistavaju kad se sva 4 vrte... a motori se vrte kao sto je i specificirano za apm pa valjda to nije problem?

Odg: Quad se vrti ko lud POMAGAJTE

Reply #6
Video nije moj nego sam nasao istu stvar na yt...
Crvena strana je prednja a smjer vrtnje se vidi po propovima

Odg: Quad se vrti ko lud POMAGAJTE

Reply #7
Kuciste je pod 45 stupnjeva ali je modul postavljrn kako treba... ne vidi se strelica na kucistu gpsa(vrti se u stabilize modu tako da ni ne koristi gps)

Postavljen je na vanjski

Radi se o apmu 2.6

Kompas radi ok u svakom pogledu orjentacija je ispravna kazem koristio sam te komponente prije i radilo je ok.

A tudi video sam stavio jer je problem isti.. mogu ja i snimit video al nema potrebe kad ovaj gore pokazuje istu stvar..

Motori se vrte u skladu s propelerima za koje kazes da su ok postavljeni... u cemu bi onda mogo bit problem da se spinna ko lud? Los motor los esc?

Odg: Quad se vrti ko lud POMAGAJTE

Reply #8
A sta da se jedan motor sporije vrti ili brze? Iz nekog razloga jel bi se quad tako brzo vrtio kao na videu jer kod mene je isto tak ako ne i brze.. kazem isto kao na videu dignem ga i krene cirkus pa samo sletim tako dok se vrti

Odg: Quad se vrti ko lud POMAGAJTE

Reply #9
Evo ide video za min


Odg: Quad se vrti ko lud POMAGAJTE

Reply #11
Svi kanali su ok kako tebaju bit pitch bio naopako pa sam reversao u stanici tak je i prije bilo

Trimovi na sredini mada nemre subtrim tolko okretat bar po iskustvu

Apm spojen ok triple checko sam hsha

Probat cu apm ponovno namjestit pa iskusat

Eh da prije nekoliko mjeseci isti problen sam imo s naze32 al izgleda da sam tad slucajno krivo spojio 1 motor pa se vrtio kontra i cudom se cudio kako je promjena esca rijesila problem... osim ako su motori bili ok i prije a stvarno escovi zezali hmmm

Odg: Quad se vrti ko lud POMAGAJTE

Reply #12
Nesto je krivo spojeno ili apm dobiva uputu da se okrece nema druge.

Odg: Quad se vrti ko lud POMAGAJTE

Reply #13
Rjeseno!! Stavio mu plane softver i vratio na quad ne vrti dr vise... ali sad cim ode u att mod visinu drzi ko naze32 ahaha a prije je bio dosta precizan.. a o gps modu da ne pricam-drifta u jednu stranu + visina drzanje nikakva hmmm sta bi sad moglo bit (prije ke radio vrhunski s istim gps modulom).

Odg: Quad se vrti ko lud POMAGAJTE

Reply #14
Imam ti ja nazu na lageru :) Stabilna i jednostavna :)