Skip to main content

Topic: Phantom 4 ručno sljetanje i gašenje motora (Read 4206 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Phantom 4 ručno sljetanje i gašenje motora

Danas na prvom letu ručno sljećem i kad sam htio ugasit motore zavrtio mi se na mjestu (na tlu). I uspio sam nekak ugasit motore. Na sreću se ništ nije potrgalo.
Poslije si mislim kaj nisam dobro napravil. Vjerovatno povlačenje komandi (lijeve i desne) prema dolje i prema unutra nije bilo dobro usklađeno/sinhronizirano?


Nisam nigdje našao točno objašnjenje za ovo... kad se ručno slijeće, gas komanda je prema dolje, i nakon što dodirne tlo, dali prvo pustit gas u centar pa tek onda povlačit dolje-unutra za gašenje motora?
Ili (nakon touch-down-a) ići direkt iz tog negativnog položaja gasa u gašenje motora?






Odg: Phantom 4 ručno sljetanje i gašenje motora

Reply #1
Samo ljevu palicu max prema dole držat

Odg: Phantom 4 ručno sljetanje i gašenje motora

Reply #2
Sigurno to tak radi gasenje motora (na cetvorki)? Nije bas prema uputama. Budem probal, kad stane kisa

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk


Odg: Phantom 4 ručno sljetanje i gašenje motora

Reply #3
Neznam na 4 ali na p3 kad ti je gas na nuli tj skroz dolje duze od 2-3 sec se motori gase

Sent from my HTC One E9PLUS dual sim using Tapatalk


Odg: Phantom 4 ručno sljetanje i gašenje motora

Reply #4
Probal sam, funkcionira to (samo gas skroz dole i gase se motori). A u letu ak drzim gas skroz dole onda se valda nebudu ugasili ?

Ne kuzim zakaj u uputama forsiraju gasenje sa obje palice prema dole i unutra, ako funkcionira i ovak samo sa gasom

Odg: Phantom 4 ručno sljetanje i gašenje motora

Reply #5
Ugasit ce se i past ces

Sent from my HTC One E9PLUS dual sim using Tapatalk


Odg: Phantom 4 ručno sljetanje i gašenje motora

Reply #6
Probal sam, funkcionira to (samo gas skroz dole i gase se motori). A u letu ak drzim gas skroz dole onda se valda nebudu ugasili ?

Ne kuzim zakaj u uputama forsiraju gasenje sa obje palice prema dole i unutra, ako funkcionira i ovak samo sa gasom

U zraku ako držiš gas palicu skroz prema dolje čak i dulje od 3 sekunde motori se neće ugasiti nego će se spuštati brzinom 2-3m/s tek kad detektira da nema više propadanja što bi značilo da je na tlu onda će nakon 3 sekunde držanja palice prema dolje ugasiti motore. Znači kada sletiš onaj trenutak kada dotakne tlo povlačiš palicu gasa skroz prema dolje i zadržiš dok se motori ne ugase. Ostale metode gašenja su više kao instant gašenje i koriste se samo kad je to neophodno.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Phantom 4 ručno sljetanje i gašenje motora

Reply #7
Palica prema dolje to je slijetanje. Dok se ne ugase motori kao sto Frankycro kaze!
Mozes palicu dolje desno i desnu palicu dolje lijevo da se instant disarma (ako slijeces na neravan teren).

Odg: Phantom 4 ručno sljetanje i gašenje motora

Reply #8
Ne bih se skroz slozio, meni i frendu se ugasio u zraku.
Polozaj palica su obje bile prema dolje i prema unutra. Vrtio se u zraku i "propadao", a odjednom muk i pirueta dok se nije sastao sa granjem i u konacnici zemljom.


Tako da nisam siguran u to da se u zraku nece ugasiti.


Odg: Phantom 4 ručno sljetanje i gašenje motora

Reply #9
Ja sam probao u zraku dugo drzat gas skroz dolje, nije se ugasio. Za kombinaciju obje dolje-unutra neznam, ali emergenci gasenje motora u zraku bi trebalo bit ljeva palica dole-desno i istovremeno RTH tipka

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk


Odg: Phantom 4 ručno sljetanje i gašenje motora

Reply #10
99% sam siguran da je samo rucice prema unutra, dakle ljevu dolje desno, desnu dolje ljevo, drzao je 2-3 sec, dovoljno da mi kaze, gle kako se vrti po vise osi, i odjednom muk i pad, kao sto opisao, super je sve proslo, ali nisam ocekivao da ce se ugasiti u zraku, ali je, je li to mozda do firmwara, nismo updateali, nije htio radi strganog gimbala.



Odg: Phantom 4 ručno sljetanje i gašenje motora

Reply #11
Kad povučeš palicu od gasa prema dole u toku leta i držiš par sekundi, Phantom će 'propadati', tj. spuštati će se..
Ako pritisneš obje palice prema dole (Tj. kombinacija za gašenje motora), mislim da će se motori ugasiti i da će Phantom pasti.
Pokušaj da hvataš Phantoma u ruku, lakše je nego na zemlju da sletiš jer uvijek se može prevrnuti uslijed neravnog terena..


 

Odg: Phantom 4 ručno sljetanje i gašenje motora

Reply #12
Kako bi se u takvom scenariju ponašao Phantom 2? Nije mi baš do probe ali zamišljam da nehotice zadržim lijevu palicu dolje i da se ugasi i padeeeeee  :)


Odg: Phantom 4 ručno sljetanje i gašenje motora

Reply #13
Kako bi se u takvom scenariju ponašao Phantom 2? Nije mi baš do probe ali zamišljam da nehotice zadržim lijevu palicu dolje i da se ugasi i padeeeeee  :)

Dokle god gubi na visini, ni dvojci se nece ugasiti motori. Tek na tlu, pri drzanju lijeve palice prema dolje, motori se gase. Iako, nije bas najsretnije rjesenje smanjivati visinu samo poniranjem ... puno je bolje kombinirati poniranje sa desnom palicom.

Odg: Phantom 4 ručno sljetanje i gašenje motora

Reply #14
Srećom pa su pametni ljudi osmislili sve moguće situacije :)

Zanima me zašto je bolje kombinirat poniranje sa lijevim kontrolerom? On je samo za smjer