Skip to main content

Topic: Trex 550E (Read 3003 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Trex 550E

Danas nisam odolio lijepom vremenu pa oko podne otišao malo isprobati zverku. Kada sam stigao vjetar je već dobro počeo puhati. Ipak da nisam džabe došao odlučim da ga bar malo dignem u zrak da vidim što se događa. Prva stvar istitravanje repa, spustim gain sa 38 (kako je bilo na 450-ki) na 30, još uvijek pomalo pleše, stavim na 27. Tracking pod špagu, vertikalni stabilizator ponekad zavibrira - što sam vidio i kod drugih vlasnika 550-ke, očito je pretanak za tu dužinu stavit ću od 600-ke navodno bi to trebalo riješiti problem. Vjetar se sada već dobrano pojačao i što je najgore puše rafalni tako da ga stalno baca po zraku. Očito nije bio dan za prvi let i uštimavanje ali - živa glava. U svoj strci zaboravio uključiti tajmer pa neznam ni sam koliko sam bio u zraku, kada sam napunio bateriju kod kuće 4700mAh - ipak malo previše ::)





Trex 550E - first flight
P.S. na kraju prije pakiranja je bilo i malo autorotacije  - i to iz ruke 8)
Vjetar je bio toliki da je rotor zavrtio bez problema tako da su sablje veselo fijukale
Trex 550 - autorotation on wind
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Trex 550E

Reply #1
Jel to sa torqtubeom ili remenom?
Koja je debljina frameova i stabilizatora?
Lijepo

P
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Trex 550E

Reply #2
Torq tube standardno, frame i stabilizator 1,6 mm
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Trex 550E

Reply #3
Ja imam namjeru preko zime skupit dijelove i izrezat neki frame (ima i drugačiji frame za 550-tku) ali će imati remen.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Trex 550E

Reply #4
super , konačno da si ga dignul , sretno na livadi i guštaj  ;D
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: Trex 550E

Reply #5
Lijepa makina! :)Skoro ko moj 450!He-he! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Trex 550E

Reply #6
Zadnjih par dana sam iskoristio malo za letenje, pa evo par utisaka.
Kao prvo helikopter se VRLO DOBRO vidi i na većoj udaljenosti što kod (sad već malog) TRexa 450 nije bio slučaj. Model je prilično poštelan pa nema nikakvog skakutanja gore-dole i lijevo desno. Lokera na komandama za sada uopće nema - kao zavareno. Težina mu je s baterijom preko 3100g pa se tako i ponaša u letu - vrlo stabilno. Vjetar kao da ne osjeća. Cikliku sam namjestio na +/- 12 stupnjeva, motor daje dosta snage kao i baterija, repni DS620 za sada drži rep, mnogo bolje se ponaša kad ga stavim na flat krivulju. Probao sam ga malo stisnuti sa kojih 100-njak metara pa full korak dole - ide kao zmaj, moram s kolegom staviti jedan let logger baš da vidim koliko navuče. Na 450-ki sam imao problema sa dubinom pri FFF ovdje toga nema, 3G očito nije kriv za one piz..rije. Doduše na 450-ki ima dosta lokera na putu od serva preko swasha do ruku sablji a primjetio sam da je boobling manje izražen kada je hladnije - odnosno kada su i gumice tvrđe. Baterije traju kao i na 450-ki 7-8 minuta normalnog leta i 5 na flat krivulji kad mu dušu vadiš. Potrošim cca 3500-4000 mAh. Naručio još jednu Turnigy 5000 30C, razmišljao sam o nano tech ali odustao jer nitko nije dao valjan razlog da ju kupim. Baterija se također dobro ponaša, struje očito daje koliko heli traži, razlika između ćelija manja od 10mV, unutarnji otpor 3-6 mOhma.
Ovo je nakon svega par letova, pravo me čeka tek na godinu jer izgleda da će nam zima...
450-ku ću si navjerovatnije ostaviti, nevjerovatno kako mi sada izgleda mala, tiha, prava igračka.....bez obzira opet leti ali sam sad s njom nekako više slobodniji a i šteta punih baterija ;D
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Trex 550E

Reply #7
Danas namontirao GPS logger na Trexa 550 da mu izmjerimo brzinu. Brzina vjetra 0. Loger nije radio baš u svakom trenutku (navodno ga .ebe 6V napajanja sa BEC-a) ali je pokazao u jednom prolazu 123 km/h. Vjerovatno bi se dalo navući do 130 ali je to sada manje bitno  8)
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Trex 550E

Reply #8
Pa tolko je i nas Protos isao :)
Ajde jace to malo stisni  :D
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Trex 550E

Reply #9
Kabina u letu zna "prošetati" lijevo-desno pa ostaju tragovi na istoj od linkova. Ovo bi trebalo riješiti problem

Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Trex 550E

Reply #10
Sljedeća investicija bi mi trebala biti cc ESC i extra BEC. Neznam koliko smisla ima uzimati cc pro verziju BEC-a 20A, dali ta struja stvarno može proći preko reciver konektora (assan) i onih tankih kablova. Druga stvar je ESC, po meni 100A i više nego dovoljno za 6S ?
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20