Skip to main content

Topic: NITRO MOTOR (Read 6382 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NITRO MOTOR

Reply #16
Iiiiiiiii    iiiiiiiiiiiiiiiiii     nemojte gledati sto je bolje za motor. Sparti motor i oduzeti mu nitro , ako zbog sparanja motora maknes nitro , nema vece stete za svoj gust...

Motor NE stedjeti, daj mu nitro i izvlaci svoj gust za uho iz njega.

Motor neces poderati tako lako. Vjek mu je cca 500rh.  Samo onaj tko leti stalno i stalno i opet,pa opet... taj ce uspjeti skuriti motor, svi mi ostali cemo prije dobiti volju za nabavku drugoga nego doderati stari motor...

Ja nisam ni jedan unistio, a jedno vrijeme sam mnooooooogo letio i cesto pod ful gasom jer mi je drugacije dojadilo..!

Giga...

Odg: NITRO MOTOR

Reply #17
Tvoja Enya je izdržljiv motor i bez teškoća će podnijeti desetak posto nitrometana u gorivu. Sa 3,5 ccm, spada u male motore kojima, osim za snagu, nitrometan pomaže i kod regulacije smjese. Bolje će primat gas i mirnije radit pri nižim okretajima uz pomoć barem 5% nitrometana.
Kada je o ulju riječ, smjesa ricinusa i sintetike u približnom omjeru 2/1, meni se pokazala kao optimalna. Naime, ricinus trpi temperaturne ekstreme bolje od sintetike, ali ostavlja garež. Sintetička ulja sadrže detergente, čiste motor i više nisu skupa kao nekad.
Konačan recept za gorivo bio bi: 1,3 l ricinusa, 0,7 l sintetike, 0,5 l nitrometana, nadopuniti do 10 l metanolom (oko 7,5 l).
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša