Skip to main content

Topic: Quad, 1/3 jaci motori od 2830-14 750kv (Read 4470 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Quad, 1/3 jaci motori od 2830-14 750kv

Pozdrav


Dakle za sada imam na svome DEX quad-u ovaj setup:


1. Motori  2830-14 750KV Outrunner Brushless Motor
  http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=123&productname=


2. ESC Programmable ESC 30A Brushless Motor Speed Controller
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=146&productname=


3. Elise epp 1045
http://www.quadroufo.com/product_info.php?products_id=43&osCsid=19puvvf9vk6i96clglj7354ti3




Za sad to sve odlicno funkcionira (osim kontrolera), e sad ja bih zelio staviti neke jace motorice - da su za trecinu jaci, naravno i druge reglere - jace od 30A ako bude neophodno, a da elise 10x4.5 ostanu iste?


Ima li netko ideju, odnosno isprobani setup (motor+ESC), naravno stavio bih i jacu bateriju od 5000mah 3S, te gopro kameru i FPV opremu!


zahvaljujem
LP,  Chris
... gravity always wins ....


Odg: Quad, 1/3 jaci motori od 2830-14 750kv

Reply #2
 :) na žalost ja bi rekel da kolega ide  krivom smjeru

se zmisliš onog crvenom mojeg quada kaj sam ga letel na FPV tak u Krkancu? kaj je pal zbog nestanka slike....

na njemu su gore motori 880kv-a sa rc timera, regleri 30A sa rc timera i elise 10x6 ove: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11333__10X6_Propellers_Standard_and_Counter_Rotating_6pc.html

taj setup ima skoro 4,5kg potiska, dok mi je quad imal 2kg RTF sa GoPro kamerom i svim.....
stvar funkcionira dobro, samo ima neke mane.... prevelike vibracije za gopro kameru jer ima ogromne elise i ogromne motore, pa se potrebno poigrati sa montiranjem kamere da se izbjegnu vibracije.... a druga mana je potrošnja baterija....  u tom modelu su  2x 2650mAh nanotech i let traje nešto ispod 10 minuta....

setup na linku koji je stavil mini_fly_moriss ima 700g sa jednom baterijom 2650mAh, dok se stavi gore gopro kamera sa kučištem i svom FPV opremom, RTF setup ima 1kg
potiska je oko 2kg....
vrijeme leta sa tim modelom je duže od leta sa onim prvim navedenim, model se bolje ponaša i sve ostalo je na njegovoj strani....  :)

tak da moja preporuka umjesto da ideš dodavati na model, oduzmi sa modela mase i model bu ti letel bolje.... ak ne vjeruješ, dojdi na livadu pa da vidiš kak je na taj setup počel vpremur leteti FPV i kak mu odlično ide, a glavni cilje je imati manju masu, kaj daje manju silu i manju štetu kod udarca, a udarca uvijek ima, pogotovo na FPV  ;)

Odg: Quad, 1/3 jaci motori od 2830-14 750kv

Reply #3
Pa vidis dex sve zna ako i mi ne znamo :D nego ove elise sa HK su SMEĆE nebalansirano tako i da tome pridodaju se te vibracije..

Odg: Quad, 1/3 jaci motori od 2830-14 750kv

Reply #4
Pa vidis dex sve zna ako i mi ne znamo :D nego ove elise sa HK su SMEĆE nebalansirano tako i da tome pridodaju se te vibracije..

 :) kaj bi sve znal, ja letim jeftilen, šit, kinesku elektroniku, naljepnice su na mojem modelu a ne motori  :)

ima puno stručnijih kolega na forumu koji lete prave multirotore, nek i oni daju svoj savjet.... ono kaj sam skužil iz prakse.... da drugi ne ponavljaju moje greške...
je samo dati do znanja da model ne mora biti skup, težak i velik da bi snimak iz zraka bil dobar

jer se po forumu dosta često može pročitati da dobru snimku nose skupe komponente, skupi kontroleri u stvari skupa oprema....
a to su gnjusne laži i obmane, "prestanite lagati ovaj napaćeni narod! "  ;) ;) ;)


da, ove elise sa HK su jako loše, nakon savršenog balansiranja vibracije su još uvijek prevelike.....
(ja ih uspoređujem sa vibracijama od 8x4 elisa, kojih je na snimci mnogo manje)

Odg: Quad, 1/3 jaci motori od 2830-14 750kv

Reply #5
Upravo takvi odgovori i debate mi odgovaraju! Zahvaljujem na misljenju i savjetima! No sad vec kad sam krenuo - dex koju ti plocicu koristis, ja sa svojom nisam bas previse zadovoljan, buduci da cesto moram trimati model zbog konstantnog driftanja, posebno yaw!

Zahvaljujem, pozzzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Quad, 1/3 jaci motori od 2830-14 750kv

Reply #6
ja koristim multiwii pločicu....

nešto tipa ovo, samo sam ja slagal svoj main board....  https://www.aeroquadstore.com/ProductDetails.asp?ProductCode=AQKIT-001

ovakav kit ima i akcelerometre, tak da ako letiš na FPV u slučaju panike okineš prekidač i model ide u horizontalu bez obzira kak je bil....
ako se pogubiš u prostoru, samo oduzimaš lagano gas i sletiš model horizontalno bez štete čak i ak je tak daleko da ne vidiš kak je okrenuti.... jer znaš da je v horizontali....

osim toga podesiš si failsafe opciju po želji kad se izgubi signal na prijemniku, kontroler automatski pali akcelerometre i oduzima gas na predefiniranu vrijednost i model se spušta u horizontali sam na zemlju.... dušu dalo za hard-core FPV u daljinu ;)


driftanje repa je bilo na softveru 4,5 jako izrazito.... očito imaš atmegu 48 sa tim softverom, jer noviji softveri za KK pločicu sa atmegom 128 nemaju tak izraženi drift

ako budeš ulazil u kupnju novog kontrolera, moja preporuka ti je definitivno multiwii, dojdeš do nas u klub, to ti lepo sprogramiramo, podesimo, sprobamo i natočimo te s pivom....   ;)


Odg: Quad, 1/3 jaci motori od 2830-14 750kv

Reply #7
Bok
DEX dali ima smisla kupovati na mWC barometar i magnetometar ili je ovaj 6DOF dosta

Odg: Quad, 1/3 jaci motori od 2830-14 750kv

Reply #8
Ok, g. Denise! Bit ce tako.....

Pozzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Quad, 1/3 jaci motori od 2830-14 750kv

Reply #9
Bok
DEX dali ima smisla kupovati na mWC barometar i magnetometar ili je ovaj 6DOF dosta
baro jos uvijek pliva dosta, stvar je do softa, jos ce morati poraditi jako puno na MWC da bi baro radio kao kod nekih drugih, MAG radi ok ali ne svi modeli, najbolje je sa HMC5883, u hoveru drzi jako precizno, reagira na svega 2-3mm pomak osi ali kod letenja u liniji zna tu i tamo malo se izgubiti ali je zanemarivo skoro

Odg: Quad, 1/3 jaci motori od 2830-14 750kv

Reply #10
@kbelcar
na te motore stavi vece elise, reglere ne treba mjenjati jer da ne znam kak velike motor stavi gore ne mogu povuc vise od 20A po regleru, a i takvi motori ne mogu na taj frejm, premali je
stavi 11×4,7 ili 12×3,8 ili cak 12×4,5....ima ih na RCTimeru po nekim smjenim cjenama, dobijas potisak od nekih 1200-1300g po motoru

Odg: Quad, 1/3 jaci motori od 2830-14 750kv

Reply #11
Bok
DEX dali ima smisla kupovati na mWC barometar i magnetometar ili je ovaj 6DOF dosta

ak mene pitaš.....

ja nisam sprobal model sa magnetometrom i barometrom.... a niti nebum....

to je nekaj kaj smatram da mi nemre koristiti....
lakše se pomiriti s tim da bu model pal koji put dok se ne savladaju stvari nego koristiti previše dodatne opreme i ne savladati osnove u potpunosti


99% leta imam isključene akcelerometre, jer model najbolje leti kad rade samo gyraći.....
acc palim samo kad se čošem, teram insekte oko sebe ili me neko zove na mob  ;)

uglavnom preporučil bi let bez dodatnih pomagala jer je tak "najpravilnije" za pilota kak bi rekli, najbrže se usvaja letačko gradivo i model se najprirodnije ponaša....
no akcelerometri su zgodna pomoć kad zatreba


čak i za snimanje iz zraka... moje mišljenje je da sve kaj je više od gyra samo smeta.... akcelerometri služe samo ko rezerva a ne za let....