Skip to main content

Topic: CopterX 500 - savjeti za setup (Read 4911 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CopterX 500 - savjeti za setup

Ulazim u hobby s helikopterima i odlučio sam se za CopterX 500SE kao prvi stroj.

Trenutno pokušavam utvrditi što će mi sve trebati za build, pa bi molio preporuke za elektroniku.
Vidio sam da već ima thread za elektroniku po klasama, ali tamo ne piše gdje mogu nabaviti sve potrebno.

Također bi htio znati koje sve rezervne dijelove trebam odmah uzeti da bi ga mogao brzo složiti nakon padova :)

Stanicu već imam, Spektrum Dx7.


Odg: CopterX 500SE v2 elektronika

Reply #2

Također bi htio znati koje sve rezervne dijelove trebam odmah uzeti da bi ga mogao brzo složiti nakon padova :)


Uh oh :) teško je znati! Treba vidjeti kak buš pal, ak buš pal, držim fige ;) da ne opadneš naravno.
Preporučio bi par main bladeova i par tail bladeova u svakom slućaju, a onda main gear, canopy, tail boom, tail shaft. Ne znam, kaj vele ljudi koji imaju 500-tku?

Mislim da je Wespen stavil popis servača za 500-tku kao sticky thread.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: CopterX 500SE v2 elektronika

Reply #3
Nakon malo istraživanja sam sastavio sljedeću listu komponenti za elektroniku:

MKS DS9660 Precise Digital Servo 4.6kg/.10sec/27g - 3x za cikliku
MKS DS9670 Precise Digital Servo 2.22kg/.09sec/27g - repni servo
Spartan Quark
Castle Creations Phoenix ICE 75 ESC
Turnigy Typhoon 500H Heli Motor 1800kv (500 Class)

ZIPPY Flightmax 3000mAh 5S1P 40C
Punjač: iCharger 1010B+ 300W 10s Balance/Charger

Molim mišljenje iskusnih letača (odnosno bilo koga iskusnijeg od mene). Također imam još nekoliko pitanja:
  • Bi li u ovom setupu bilo bolje ići na 5S ili 6S baterije i koje su prednosti/mane jednog ili drugog?
  • Kakav pinion mi treba za motor?
  • Mogu li se svi potrebni parametri ESC-a programirati bez dodatnog USB sučelja?

Odg: CopterX 500 - savjeti za setup

Reply #4
Sve komponente su kvalitetne osim motora. Zašto ne uzmeš npr Z-Power motor koji nije preskup a glasi kao pouzdan, efikasan, hladan.
6S je bolji zbog manje struje, ali sa 5S bi uštedio na težini (malo).
500-tke uglavnom lete na 6S.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: CopterX 500 - savjeti za setup

Reply #5
slažem se s kolego Davorom !!!
ako ikako možeš , uzmi kontronik 80-6-18 i miran si do "kraja života" sa reglerom koji radi najbolje na svijetu :)

Odg: CopterX 500 - savjeti za setup

Reply #6
Kontronik mi je ipak preskup za prvi heli  :(

Davore, možeš mi reći koji konkretno Z-Power motor bi mogao uzeti i gdje ga kupiti?

Odg: CopterX 500 - savjeti za setup

Reply #7
 
- uzmi motor Align 500MX   (ODLICAN JE)
 
- mozes uzeti 5S baterije ....recimo 3300 mah ...i onda stavi 14 pinion  (prednost je malo vise struje u njima nego neke tipicne 6S koje se koriste za 500 klasu) .....
 
- Spartan Quark ili DS760 - ODLICNO

- Castle Creations Phoenix ICE 75 ESC  - dobro
 
- za rep mozes uzeti align DS520 servo (meni se pokazao jako dobar)
 
shop: www.infinity-hobby.com


Odg: CopterX 500 - savjeti za setup

Reply #9
Ići na Align ili Z-Power motor... teško mi se odlučiti.
Align je nešto jeftiniji, ali ne znam koji bi od ta 2 motora bio bolji. Što misle stručnjaci?

Kada bi išao na 6S baterije koji pinion mi treba za motor? 13T? 12T?

Odg: CopterX 500 - savjeti za setup

Reply #10
S obzirom na gore nabrojane komponente, zar ti nije T-rex 500 kombo povoljniji?
Sve komponente koje si nabrojio su skuplje nego one u kombou, slazem se da su mozda i kvalitetnije ali da li ti to treba?
Ako vec imas helic, ima na E-hirobou bundle elektronike za 500-tku.
Sto se motora tice, mislim da je sasvim svejedno koji od ta dva motora ces uzeti, oba su dovoljno dobra. Ja bi uzeo Z-power. Prije toga bi provjerio gabarite motora da ne ispadne da ne stane izmedju frejmova.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: CopterX 500 - savjeti za setup

Reply #11
Da, ni meni nije jasno zašto netko npr. proda stock align komponente i onda stavi neke brutalne koje koštaju ko Sv. Petra kajgana

Ak je jednom Kammereru dostatan stock setup za ovo:

Trex 450 Pro Bert Kammerer!

Onda je prosječnim sport letačima dovoljan stock setup, ne? Ne znam, možda sam u krivu  :)
A možda to i nije stock setup (iako tvrde da je)  ;D

BTW kad smo već kod tog videa, da li on ima skraćen landing gear (odrezan prvi dio skija)?
MAK Zapad

Odg: CopterX 500 - savjeti za setup

Reply #12
Da, ni meni nije jasno zašto netko npr. proda stock align komponente i onda stavi neke brutalne koje koštaju ko Sv. Petra kajgana

Ak je jednom Kammereru dostatan stock setup za ovo:

Trex 450 Pro Bert Kammerer!

Onda je prosječnim sport letačima dovoljan stock setup, ne? Ne znam, možda sam u krivu  :)
A možda to i nije stock setup (iako tvrde da je)  ;D

BTW kad smo već kod tog videa, da li on ima skraćen landing gear (odrezan prvi dio skija)?

takvi likovi ak im daš neispravni toster rasturaju ...ak,znaš,znaš...
Inače kad se nekaj reklamira,onda to mora izgledati savršeno... Tebi kao početniku je bolje da imaš top komponente...lakše buš naučil !

Odg: CopterX 500 - savjeti za setup

Reply #13
Jasno imenjače, kak ono ide - u rukama Mandušića Vuka svaka puška ubojita  :D
A problem s top komponentama je nažalost - top cijena!  :)
MAK Zapad

Odg: CopterX 500 - savjeti za setup

Reply #14
ma je ...znam na žalost je tako... :(