Skip to main content

Topic: Cessna TW 747 (Read 2313 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Cessna TW 747

Evo ovako,imam jedan problem koji me izluđuje,naime imam cessnu 747 TW iz Pluramaksa i svaki put kad je idem probat letiti,dignem je sa poda,leti lijepo i nakon 30m krene u desno i padne pa se skrši.
Probao sam je i ispravljat kad pocme padat ali nista nepomaze.Jel zna ko sto bi mogao bit problem,cessna ima 4 kanala na 35 mhz.

Odg: Cessna TW 747

Reply #1
možda smjetnej
strong, light and cheap - choose two

Odg: Cessna TW 747

Reply #2
35MHz je problem...te ljeve stanice koje dolaze u kitu su smeće...nabavi neku solidnu stanicu i leti ko čovjek

Odg: Cessna TW 747

Reply #3
U to sam i ja posumnjao,iako prije svakog leta napravim range test,al to mi je jedino objasnjenje zasto ne reagira na komande

Odg: Cessna TW 747

Reply #4
ma zaboravi range test, to je za malu djecu...pa nisu istu uvjeti preklapanja,spricanja,smetnji po RF spektru na 1m od zemlje i 20-30m od zemlje...jos recimo kad imas neki šugavi regler na modelu koji kad radi šprica na sve strane dobro da i model poleti uopce; uglavnom ti jeftilen rc sistemi sta dolaze u kitu sa modelima (35MHz,27MHz..) jedino valjaju za bacit u smece

Odg: Cessna TW 747

Reply #5
Da ne letis pre sporo, dodje do stall-a,
probaj visje i brze.

Odg: Cessna TW 747

Reply #6
Pozdrav svima,
Novi sam član foruma i prvi puta se javljam.
Sličan problem mučio je i mene prije pola godine kad sam se zainteresirao za RC modele aviona.
Modeli su mi letjeli po nekoliko sekundi i onda ljepljenje cijelo poslije podne.Sad znam da je glavni uzrok tome bilo moje neiskustvo i neznanje.
Imam isto tako navedenu Cesnu TW 747 iz Pluramaksa i Cesnu 745 ( isto iz Pluramaksa,taj model je imao prije u prodaji).
Obadvije lete dobro, ali sa jačim motorima,reglerima i baterijama(najvažnije je da nakon svih pojačanja težište modela ostane na pravom mjestu).
Originalno ti modeli dolaze sa dosta zastarjelom i lošom opremom( motor sa četkicama i plastičnim reduktorom koji je već nakon nekoliko padova neupotrebljiv).
Iskreno da kažem potrošio sam dvokomponentnog i raznih drugih ljepila u vrijednosti nekog jeftinog modela.A rezultat je da sada odem na obližnju livadu sa tri Cesne(sve tri iz Pluramaksa)
i ispraznim 7 li-po baterija( oko 2 h u zraku) i vratim ih cijele kući.Naravno još se smatram početnikom, ali početnikom koji ne troši više puno ljepila na popravke.



Odg: Cessna TW 747

Reply #7
Probao sam i na srednjem i na full gasu,ali izgleda da sam nasao problem,a problem je u tome da mi je straga stabilizator kriv i zato ga uvik baca u desno  >:( ali rijesit cemo to nekako,a vjerojatno cu ici na brushless setup jer mi je ovo ipak presporo,letio sam i brzih modela iako sam pocetnik,al jbg na greskama se uci ;)

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.