Skip to main content

Topic: Sta znace ovi zvuci (Read 2265 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sta znace ovi zvuci

Pozdrav svima, stigla mi je sva oprema i upravo sam polemio sve konektore na esc bateriji i motoru, pa me interesuje sledeca situacija, spojio sam tri zice od esc-a na motor i sa esc onu sto ide na receiver kada spojim esc sa baterijama u upustvu pise da esc treba da daje zvuke, medjutim ja ne cujem nikakve zvuke nego iz motora se cuje konstantno bep bep bep i to brzo... iskljucio sam to pa cekam da vidim sta dalje da radim, da mi neko kaze neko ko ima iskustva sa tim... hvala svima

Odg: Sta znace ovi zvuci

Reply #1
Zvuci ti i dolaze iz motora, a ne iz esc-a... ali ih esc generira... da li ti je stanica upaljena kad spajaš esc na bateriju, jer da bi esc "odsvirao" sto treba stanica mora biti upaljena...

Odg: Sta znace ovi zvuci

Reply #2
Ili ti gas nije na nuli ili ti je neki switch uključen kada spojiš bateriju zato pišti.

Odg: Sta znace ovi zvuci

Reply #3
upali stanicu, digni gas do kraja, ustekaj bateriju u esc, nakon prvog zvuka spusti palicu gasa skroz dolje. sada bi trebalo odsvirati broj celija baterije i motor bi trebao raditi kada ponovno dodas gas.

to je procedura za odredjivanje raspona gasa na esc-u.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Sta znace ovi zvuci

Reply #4
Pliz, samo jako jako pazi! Makni elise/propeler ili bilo što te može ozljediti. Futaba zna imat reversan trottle ili obrnuto (spektrum, hitec bla bla).
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Sta znace ovi zvuci

Reply #5
Da, Futaba ima reversan throttle. Tak da pazi da se ne arma kad je palica dolje i kad ju ustvari spustiš da ne ode na 100% gasa. Mene je prop na zagiju poprilično ozljedio na 50% gasa, nareckao mi je kožu na palcu tako da nisu mogli ni šivati
MAK Zapad

 

Odg: Sta znace ovi zvuci

Reply #6
Sredjeno sve, bojao sam se tog zvuka iz motora ali sam shvatio da se tako oglasava esc preko motora a ja mislio da esc ima nesto sto pravi zvuk u sebi... hvala svima