Skip to main content

Topic: Standalone VoIp telefon? (Read 2380 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Standalone VoIp telefon?

Da pitam tu, pošto mi je tu nekak najdraže a i znam da ima mnogo IT znalaca...

Znači trebam najjeftiniju moguću opciju za komuniciranje preko Skypea BEZ RAČUNALA, znači standalone telefon koji bi uštekao u router, podesio postavke i piči.
Majka svaki dan pali kompjuter i prolazi kroz updateove i sve Skypeove gluposti da bi se čula sa ocem, a ja bi taj problem eliminirao za minimalni izdatak.

Moguće?

Odg: Standalone VoIp telefon?

Reply #1
Najednostavnje joj daj android telefon instaliraš skype ili Viber i možeš pričati ako je spojen na WiFi internet čak i bez ikakve kartice u njemu. Ja pričao i na skype i na Viber,

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Standalone VoIp telefon?

Reply #2
Najednostavnje joj daj android telefon instaliraš skype ili Viber i možeš pričati ako je spojen na WiFi internet čak i bez ikakve kartice u njemu. Ja pričao i na skype i na Viber,

lp

to si i ja mislim, al' rek'o možda netko ima asa u rukavu :D

Hvala Marjane!

Odg: Standalone VoIp telefon?

Reply #3
Instaliraj na dodatnu particiju neki Linux, može i najjednostavniji WattOs i boota se automatski. Skype za pingvina je 2.5 u vjećitoj beti jer je Microsoft kupio Skype, pa nema nikakvih update, a radi perfektno i slika i ton.
A naseliš gore automatski Grub loader, pa na istoj makini možeš bootati i Windoze (ako ti se ne gadi  :-[ ).
0 kuna investicije !
Damir

Odg: Standalone VoIp telefon?

Reply #4
SIP telefoni (samostalni Skype bez PC) idu od 300tinjak kn na više.

http://www.voip-shop.com.hr/index.php/cPath/22_105

Skype shop za upoznavanje s modelima:

http://shop.skype.com/phones/#/categoryid=2&sortby=3&subcategoryid=&filter=&manufacture=&price_range=~75|75~150|150~225|225~&page=1&mac=0

Naj jednostavnije su ti već rekli  (a znaš i sam) - neki Android + skype app i sve ok.

Ili razveseli mamu s nekim iPadom :)

btw kroz Android/iPhone i video call radi bez frke.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Standalone VoIp telefon?

Reply #5
Hvala svima...dakle bez kompa najbolje piknut neki jeftinjara Android telefon i bok :)


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

 

Odg: Standalone VoIp telefon?

Reply #6
Instaliraj na dodatnu particiju neki Linux, može i najjednostavniji WattOs i boota se automatski. Skype za pingvina je 2.5 u vjećitoj beti jer je Microsoft kupio Skype, pa nema nikakvih update, a radi perfektno i slika i ton.
A naseliš gore automatski Grub loader, pa na istoj makini možeš bootati i Windoze (ako ti se ne gadi  :-[ ).
0 kuna investicije !

I beg to differ ->

# skype --version
Skype 4.0.0.7
Copyright (c) 2004-2012, Skype

inaće sve ostalo navedeno itekako stoji ..

--
Mozz

Odg: Standalone VoIp telefon?

Reply #7
Mozgy , u pravu si, tek sada vidim da je izašao još noviji 4.2.0.11-1 za sve Debian bazirane.. eh koji paradoks, Microsoft radi soft za Linux  :D :D !
Damir

Odg: Standalone VoIp telefon?

Reply #8
Ionako je Skype prošlost, pitanje je godine kad će otići u ropotarnicu povijesti :)
MAK Zapad

Odg: Standalone VoIp telefon?

Reply #9
Robi objasni to dvama penzionerima koji zive u razlicitim drzavama i zele se cuti svaki dan :)


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: Standalone VoIp telefon?

Reply #10
Ja ti dosta koristim 12Voip operatera jer znam dosta zvati fiksne i mobitele u USA i Kanadu. Uplatis 10eura i djabe pricas koliko hoces sa hrpu zemalja direkt na njihove fiksne i mobitele sljedeca tri mjeseca, ali kad prodje free time onda je cifra poziva smjesna. Za Hrvatsku je bilo samo na fiksno. Uglavnom sad pricam preko moba, ali sam prije imao jedan Siemens SX763 ruter i upucal sam u njega DD-WRT i onda dobijes opciju VOIP-a. Znaci njega nastekas na net i ubacis postavke za voip operatera i u PHONE port na ruteru ustekas obicni analogni telefon i zoves.