Skip to main content

Topic: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm (Read 56619 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #45
Inin dvotaktol ne valja, posto stihl motorke znaju nakon 20godina rezanja drva krepat!

Koje god ulje da stavis je tak sve jedno! A one price da se mineralno ulje pretvori u vodu pri vecim temperaturama je tak svejedno za dvotaktne motore, posto to malo ulja ude u motor, malo podmaze i izgori!

A sada dali je bitna marka ulja? To je najbitnije!
Tipa GM ulja ful sintetic natocis u BMW i ostanes bez gumica na ventilima, Razleti se lanac, pukne 8 klipova na W8motoru samo nakon jednog koristenja GM ulja i INA DELTA sintetic

A sto se tice razradivanja! Natocis cep ulja direktno u cilindar, malo ga izvrtis i upalis, a nakon sto postigne radnu temperaturu, onda gas do jaja, prop gore i u zrak!

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #46
u tjedan dana se našlo nešto vremena za livadu  8)  (samo sat :'( )

spaljeno pola tanka goriva,
što reći, mod s lemljenjem rupice se svakako isplatio, pali na prvu bez el. startera. a karb bio rastavljen i suh
procedura:
čok, (sada potpuno zatvoren usis zraka)
upalim elektorniku paljenja,
okrenem prop 2-3 puta dok ne dođe gorivo do karba i detonira prvi puta, to je signal da se ne zalije previše svjećica,
ugasim čok,
okrenem prop i to je to ;D

pošto nije ništa štelano, radi s malo prebogatom smjesom kak je stock došao,
1400 ler gas (1800 dok ga ne zagrijem)
6400 ful gas za sada
19x8 prop
nisam mjerio, ali kalkulator izbacuje oko 7kg potiska, nadam se još malo kada se razvrti motor


dle-30 sbach 342 second run

mališa je štedljiv, za 1h je potrošio 2dcl goriva (full gas samo povremeno 4-5x u minuti)
ali je lijepo zacrnio auspuhe iznutra s ovim uljem, za razliku od prošli puta sa sintetskim.  ;D

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #47
Rekao bi da je zacrnio radi smjese vise nego rai ulja, alu nebitni glavno da radi kak vura :)


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #48
Zacrnio je zato sto preljeva s benzinom!

U svakom slucaju cestitam! Kada ide u zrak?

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #49
Trebalo bi sloziti mini edf turbinu!

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #50
prebogata smjesa, tj, više goriva nego zraka, to treba podesiti. Provjeri svječicu,mora biti smeđa,nikako crna ili bjela ! Kod razrađivanja 2T motora jako bitno provjeravati svječicu dok se karb ne podesi kako treba da bude.

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #51
prebogata smjesa, tj, više goriva nego zraka, to treba podesiti. Provjeri svječicu,mora biti smeđa,nikako crna ili bjela ! Kod razrađivanja 2T motora jako bitno provjeravati svječicu dok se karb ne podesi kako treba da bude.

Tocno tako! Treba podesiti smjesu, pa ce puno i lijepse primati gas i ici u vece okretaje motora!

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #52
provjerio sam nakon onog prvog dana, bila je boje mliječne čokolade,
a večeras nas je mrak poterao pa još nisam stigao odšarafiti i zaviriti,
naravno da bum se poigrao s iglama, našao sam dobre tutoriale po forumima pa nema beda,
sada sam bio sretan što stignem spalit pola tanka ovaj tjedan pa nisam dirao karb.
posao, žena, beba.. pa ide sve to s RC-om malo sporije nego sam navikao   :'(
letit će na Ćustiću najvjerojatnije, a kada, eh da znam, nadam se prije Božića  :)

nakon razrade ide unutra nova NGK CM6, ova stock je navodno jako loša


evo još malo od danas
dle-30 sbach 342 second run

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #53
Ja se nadam da cemo ga uskoro vidjeti kako leti!

 

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #54
crno i masno znači da ga razrađuješ na mineralnom ulju što je ispravno
kad pređeš na sintetiku nebu crno i masno
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #55
Crno znaci da ga preljeva s gorivom!

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #56
ajmo ga zamolit da  odradi pola rezervara na sintetiku   uz iste postavke fergazera  pa neki onda on  kaže kaj izlazi iz auspuha i jel to crno ili nije
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #57
Jel bitno zakaj je crno?!

Nemojte bit deca.

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #58
Quote
ali je lijepo zacrnio auspuhe iznutra s ovim uljem, za razliku od prošli puta sa sintetskim. 

postavke su bile iste. a prvi puta crnoga iz auspuha nije baš bilo(sintetsko ulje) kao drugi i treći puta(mineralno),
obrišem s maramicom da ne zaslini po sjedalima u autu pa zato vidim. ne zagledavam se u auspuh inače  :D

a danas sam poslije posla (pošto je model u autu pa ga vozam) stigao spaliti još 1/4 tanka u nekih 30 min, e kad jako malo troši :)
pali na ruku normalno, to mi je super.

i poštelao sam karb, obje igle po malo,
ler pouzdan i na 1300 o/min i da razvrti do max okretaja bez štucanja, 6450 o/min za sada,

to je dakle ukupno oko 4dcl spaljeno, jako jako malo... ali polako bude i to sve kak spada, ne žuri mi se s ovim modelom....
bio je i jazavac pa smo turirali pomalo i buncali kak bumo s gasserima u hoveru visili na proljeće, živi bili pa vidjeli,
ma samo da poleti i bok, meni dosta  :D

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #59
Tom,

ne žuri, lijepo razradi motor i onda baci koji let. Želim ti sretan prvi let.  8)
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG