Skip to main content

Topic: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!! (Read 210188 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #465
ja imam elektroniku od švabe posudim ti da je probaš vremena nemam ni za što, nadam se krajem tjedna da ću stić premotat motore.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #466
Polako Majk,
bez teoretičara nema ni praktičara! I obrnuto! Tako ti je to u znanosti.  ;)
 
Sada će se to zahuktati. Još se situacija nije iskristalizirala. Više je elektronika i još se ne zna koja najbolje radi. Pa i sam još imaš dvojbi - s četkicama ili bez. Što je bolje, što ne?
 
Ovo je thread posvećen cijeloj toj problematici. Pa služi i kao izvor informacija. Bit će toga. Ne brini. Eto, neki Alexi opet putuju prema gradu.
 
Festina lente.  ;)
 

 
 lp
 Toni    
 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #467
E da barem ima više praktičara bilo bi nam u državi stanje bolje, ali pošto kod nas očigledno svugdje  ima više teoretičara a rijetko tko nešto i napravi tako nam je.
A znaš kako se kaže praksa je majka znanja.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #468
Je, sve je u majci znanja. Teško je nama pratiti tvoj tempo. Samo nastavi. Bit će zanimljivo vidjeti kako Y6 funkcionira s gimbalom i antivibrom.  8)

lp
Toni



Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #469
U Y6 nemam sumnje da snimka biti super isto kao ni u to da će krakovi biti u kadru.
Jedino što znam u TEORIJI a u praksi neznam je to da nisam siguran, koliko će se smanjit vrijeme leta i koliko ću izgubiti u potisku u odnosu na klasičnu hexu.
Isto tako koliko je stabilnija po vijetru u odnosu na običnu heksu.
Sve mi se čini da su to sve skupa teorecke zajb........cije.
Tako da opet dolazim na svoje dok ne probam neču znati. :)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #470
Dokazani je gubitak kod takve konfiguracije od 10-15 posto. No, tu zato imaš tri kraka manje i tu nešto štediš u težini pa ako tu razliku pretvoriš u "gorivo" onda se i to da kompenzirati. Ima i tu još trikova kojim se da nadoknaditi taj gubitak, al bolje je kao što kažeš iz svoga iskustva doći do tih spoznaja. 

Nadalje, imaš bolju redundaciju. Lakše se leti na "oko" jer ima konfiguraciju sličnu zrakoplovu. Dva krila i dugi rep po kojem ćeš se kao helikopteraš dobro moći ravnati i na većoj udaljenosti. Oblijepi vrh repa s ledicama i eto ti "svjetionskoga" orijentira.

Isto tako Y6 dokazano bolje podnosi vjetar kao i uostalom X8 konfiguracija. No, ovdje je lakše ukloniti krakove iz kadra. 

Samo naprijed i nedaj se obeshrabriti teoretičarima. To ti je uvijek sinergija. Bitno je samo da je pozitivna. 

lp
Toni



Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #471
ja bih odmah uzeo da si znam naviklat motore
vidio sam ovaj video, i ako sam dobro vidio, frajer ne napravio 150 namotaja po polu, od 0,20m žice, jel tak?
i nije mi jasno zašto se moraju namotaji mijenjat? sorry na ovim laičkim pitanjima
od kud najprije dođe alexova pločica?

Alexmos SBGC with Sony Nex 7



Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #474
trenutno jedino na CSG preorder koji se počinje slat u 3. mj......
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #476
di su sada oni dežurni RCG-ovci koji su nas napadali kamenjem kada smo iznosili računice
koliko to košta za izradu, ispod 50$ za jedan primjerak kontrolera u Hr, kamoli tisuće komada u Kini odakle ti dijelovi i dolaze... i eto, lik prodaje po 30$ što i je realno za kontroler.

bitno da su branili cijene od 200$/€
pozdrav članu Mih@  ;)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #477
Gdje su? Zapeli u pohlepi. U redu je da najviše zaradi onaj koji je to osmislio, napravio...dakle Alex i njemu kapa dole. A ova ekipa koja se nakalemila na njega dobro se organizirala u klaster i odredila cijene. Pazi tri dućana s istim cijenama. I to je kao pošteno i oni su bolji pošteniji od Kineza! Ma baš mi je simpa ta ekipa oko Jusija i onog Kinderjajeta. Ako nešto napišeš kod njih o tome odmah te idu zgaziti, a njihov član Autoquad tima stalno pljuje u threadu Fpv modela koji je također na Alexovoj listi dućana s kojima surađuje. Toliko o tome. Drugo, kažu na prvoj stranici mi smo ozbiljni ljudi i neće biti pre ordera. Pa sada vidimo da ga ipak ima. Pa onda isporuka kreće dansa. Al, ipak, ne! Bit će neka odgoda, itd.

Ma nek je nama Kineza što više. Koliko se nas ne bi uopće počelo ponovno ili prvi put baviti modelarstvom da nije bilo HK-a. Pa valjda preko 90% Nek kopiraju ono što im zapadni kapital pošalje na štancanje. Ako je KK2 30 dolara i tu još imaju dobru zaradu, onda je komplet ovakvog gimbala realno 100 dolara i to sa zaradom. Očito i ide u tom smjeru. ;D

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #478
Skopirali su ga i mislim da to alexu uopče nije drago.
To je čista krađa.
Meni osobno super jer samo do sada to skupo plačao ako će tako i biti.
Još bolje što će gimbali biti traženi isto. :)
To je glavni razlog zašto ja svoju elektroniku nisam nikome dao.
Samo mi je čudno zar tako brzo su ga opljačkali pa nije prošlo niti 30 dana od kada si mogao kupiti pločicu.
Sramota.
 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #479
a gle, mi imamo već preko mjesec dana naše kontrolere, one iz CSG shopa.
dovoljno da je jedan od tih 25 prvih zalutao u Kinu.... dalje se zna kako je prošlo  ::)