Skip to main content

Topic: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!! (Read 209786 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #555
Sve je to uvijek kompromis. Ako imaš jedno, nemaš drugo.  :'( Vidjet ću. Jussi navodno od danas šalje kontrolere po redu narudžbi i kaže da će sve biti poslane kroz dva - tri dana. Onda će stići Alex pa ćemo vidjeti kojim smjerom. Vjerujem ipak prvo za GOPRO da se na malome uoči ono što se može kasnije popraviti ili primjeniti i kod većeg sustava. I tvoje stećeno iskustvo u tom će smislu biti dragocjeno.

Zanimljivo, Fabien je odmah po GOPRO najavio gimbale za NEX klasu, i odmah po tom i za veće fotiće/kamere. 

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #556
Da, primjetio sam da mu se trese. Sada je li to do motora ili nije dobro riješio antivibru? Zašto Canona? Zato jer njega imam, a GOPRO3 nemam. Imam jedinicu. Trojka je mrak, super, ali ako na DSLR staviš neku bolju leću onda je to sasvim neka druga priča. Vidjet ću. Možda je ipak pametnije manjim koracima pa krenuti s gimbalom za jedinicu.
 
lp
Toni
Ni najbolji objektiv ti neče pomoči kada svi ti fotići imaju slow shuter speed  i onda imaš ono trzanje slike ako ideš brže od 10 na sat.
Nema videa na netu na kojem se to ne vidi a iz osobno iskustva imao i nex 5 i canon 550 i jedna i drugi ista stvar sve je ok kada si spor ali napraviš samo malo brži pan ali stvarno sporo več slika trza nije to to i bok dok sa druge strane za slike iz zraka je sasvim druga priča.
to je zato jer skoro svi imamo CMOS sensore u kamerama sa ROLL SHUTER a ne CCD čip sa global shutterom
Rolling shutter versus Global shutter
Rolling vs Global shutter - vibration test
treba nam ovakva neka kamera
http://www.ptgreystore.com/products/249-grasshopper3-28-mp-color-usb-30-icx687.aspx
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #557
go pro 3 radi prefektno neznam ali mislim da ima cmos senzor.
Mislim da ima tu još nešto ali to me toliko i ne zanima.
Kamera je kamera a fotić je fotić i tu je kraj priče.
Ako oš snimat kupis is dobru kameru i nemaš problema sa ovim gore ako slikaš dobar fotoaparta sa dobrim objektivom.
Ako hočeš jedno i drugo onda moraš imati i jedno i drugo jer još ne postoji kamera koja slika kako najbolji fotič isto tako ne postoji fotoaparat koji snima kako najbolja kamera.
Možda griješim ali to je moje mišljenje .
Ne kupuješ formulu da voziš offroad i obrnuto. :)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #558
to stoji...trojkica je pravo malo tehnološko čudo...jedino što kod gopro imaš to nesretno zakrivljenje slike i jako široki kut što je nekada dobro a nekada i nije...da se to i softverski rješavati, a promjena leće u većini slučajeva ne završi očekivano...

tu je prednost dslr-a..al naravno nećemo sada opet mješati kruške i jabuke...

trojka je mrak kamerica i da se s njom dosta toga napraviti...rezolucija u kojoj snima oduzima dah

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #559
ajmo nazad na temu
dakle,
meni je jedino problem što ne znam točno kako namotati motore
po ovoj slici? 150 namotaja? 0,20? otpor bi trebao bit 15 ohma? za motor 5014
se može nekaj spalit ako nešt krivo namotam?

[attachimg=1]

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #560
U principu ne ali ako nešto krivo spojiš možeš skuriti elektroniku.
U večini slučajeva ako dobro ne premotaš ne radi uopče ili radi lošije.
 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #561
Bas sada gledam po rc grupsu i vidmi nečija kuča je na forumu i  gps kordinate  isto.
Dali je to stvarno kuča od madobora?
Kako su ga samo našli.
Nisu baš oduševljeni pothvatom.
Osobno mislim da je cijena ok s obrizom kako radi.
I kada sve kupiš i sastaviš polemiš ispasti će te 100 kn manje.
Što se na kraju ne isplati.
Budeš vidio kada staviš sve na papir.
Zato ako ikada budem prodavo svoju elektroniku biti če zallivena u smolu i pobrušeni svi chipovi pa neče nitko niti kopirati.
 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #562
bilo je sličnih stvari i tu na forumu već :)
izvlačenej zapisa iz slike
http://www.flyfreak.net/jedrilice/sf47/msg41456/#msg41456


danas većina mobitela/fiotića ima i gps pa sprema i te podatke uz fotku,
Samsung S3 preko broadbanda čak i koji su vremenski uvjeti, pa kada listaš galeriju ti dole pokazuje kakvo je bilo vrijeme tada  :)

ali da nekoga ovako izvuku na stranom forumu... još pogotovo jer se radi o ajmo reć krađi.
eh.http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1815204&page=93#post24334604


Pred neka 2 dana je bila reportaža o ruskoj mafiji  :o
A znamo odakle dolazi taj kontroler...  ???

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #563
lijepo ti nađi  po njegovim slikama di živi taj Miha(šatro adriatic coast) kaj se stalno pravi tam pametan na RCgr,on ti je i objavio adresu i ovo dole,možeš ga i prijaviti za ugrozu života..

knock knock knock.
[attachimg=1]
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #564
to stoji...trojkica je pravo malo tehnološko čudo...jedino što kod gopro imaš to nesretno zakrivljenje slike i jako široki kut što je nekada dobro a nekada i nije...da se to i softverski rješavati, a promjena leće u većini slučajeva ne završi očekivano...

tu je prednost dslr-a..al naravno nećemo sada opet mješati kruške i jabuke...

trojka je mrak kamerica i da se s njom dosta toga napraviti...rezolucija u kojoj snima oduzima dah

lp
Toni
a zamisli da otkrijemo kako su ovo napravili...modana gopro3 sa c-mountom

[attachimg=2]

http://www.radiantimages.com/index.php/cameras/hd-beyond/gopro/712-novo

ajmo umovi flyfreaka..za  početak kolika je veličina čipa u go pro 3,zna li netko?
evo ovdje je na C-mount stavljen adapter za PL mount pa tako go pro snima sa filmskom Prime lećom...
[attachimg=1]
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #565
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #566
za nevjerne tome, alex na arduino uno i to zadnja verzija 1.2b.. ;)

treba nacrtati plocicu, driveri dolaze i to je to..

LP :)

hi možete li mi reći kako to zaobići alex šifriranja bootloader i instalirati na Arduino mini.
Alex pločica je preskupo. Molimo Vas da podijelite informacija za besplatno. hvala

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #567
a tko ti bila....!?

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #568
Ne morate brinuti, kuca nije moja niti nicija, GPS koordinate su jedno 300 metara dalje od prave lokacije.. :) Nisam razmisljao o EXIFu uopce.. hvala bogu da je GPS senzor na One-u loš, pa se ne locka dobro :))

Uglavnom, kolega sa foruma je isprobao hex sa MPU6050, očitanja rade savršeno.. čekam samo ostatak pa da i stavimo neki video.. A Alexa i ekipu je stisnulo malo previse, jer su me pokusali kontaktirati...

Ugodan dan..
Čakovec R/C Flying
FPV: Heavy Hex + Cinestar gimbal
Fun: AXN na steroidima ;)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #569
za nevjerne tome, alex na arduino uno i to zadnja verzija 1.2b.. ;)

treba nacrtati plocicu, driveri dolaze i to je to..

LP :)

hi možete li mi reći kako to zaobići alex šifriranja bootloader i instalirati na Arduino mini.
Alex pločica je preskupo. Molimo Vas da podijelite informacija za besplatno. hvala

No, sorry.
Čakovec R/C Flying
FPV: Heavy Hex + Cinestar gimbal
Fun: AXN na steroidima ;)