Skip to main content

Topic: pitanje za elektroničare (Read 2419 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pitanje za elektroničare

Da li netko ima iskustva sa "pečenjem" grafičkih kartica

riknula mi je kartica u laptopu, 3D vise ne radi, a na desktopu su šarene crte,

 Pošto se može izvaditi van iz laptopa, pokušao bi sa tom "tehnikom"

Na netu ima x tutoriala, mozda netko ima iskustva ili drugi prijedlog?

Odg: pitanje za elektroničare

Reply #1
Potraži servis koji ima uređaj za reballing...ako nemreš najti, javi mi se..
Damir

Odg: pitanje za elektroničare

Reply #2
Ja sam odradio par komada... Imam ic stanicu i potrebnu opremu za to... Sebi sam spasio hp-a i par acera itd... Novi cip sam platio cca 100 kn. Skini plocu i posalji za slav brod pa rjesimo nesto ;-)

Odg: pitanje za elektroničare

Reply #3
I ja sam par kartica i matičnih ispeko u pećnici. Postotak uspjeha je 20-30% i niti jedan od "usjpešnih" uređaja nije radio dulje od 6 mjeseci.


Reballing se ne isplati jer traje cijeli dan ako se radi iole kvalitetno. Riječ kvalitetno ovdje treba uzeti sa izuzetno puno rezerve jer je sam pojam "kvaliteta" u istoj rečenici sa "popravljanje" paradoksalan. Onaj tko radi reballing ne može zaraditi na tome ako ne naplati barem 1000 kuna. Ako naplati manje znači da:


- ili fuša i nema adekvatnu opremu pa je kvaliteta usluge upitna.
- ili radi sa gubitkom pa je dugoročno opet loše jer ne može/ne želi ispoštivati garanciju


Na kraju je zaključak, koliko god bolan bio, gubljenje vremena i novaca.


Jeftine matične na e-bayu su prošle sličan tretman i naoko rade no vrlo kratko i opet dolazimo do zaključka da nije vrijedno vremena niti novaca.

Odg: pitanje za elektroničare

Reply #4
I ja sam par kartica i matičnih ispeko u pećnici. Postotak uspjeha je 20-30% i niti jedan od "usjpešnih" uređaja nije radio dulje od 6 mjeseci.


Reballing se ne isplati jer traje cijeli dan ako se radi iole kvalitetno. Riječ kvalitetno ovdje treba uzeti sa izuzetno puno rezerve jer je sam pojam "kvaliteta" u istoj rečenici sa "popravljanje" paradoksalan. Onaj tko radi reballing ne može zaraditi na tome ako ne naplati barem 1000 kuna. Ako naplati manje znači da:


- ili fuša i nema adekvatnu opremu pa je kvaliteta usluge upitna.
- ili radi sa gubitkom pa je dugoročno opet loše jer ne može/ne želi ispoštivati garanciju


Na kraju je zaključak, koliko god bolan bio, gubljenje vremena i novaca.


Jeftine matične na e-bayu su prošle sličan tretman i naoko rade no vrlo kratko i opet dolazimo do zaključka da nije vrijedno vremena niti novaca.

Evo upravo točno to što si napisao sve potpisujem!

Ja uvijek upozorim na moguče probleme prije nego radim prekuglavanje, nakon toga neki se odluče, neki ne.

Samo bi nadodao još jednu veliku firmu u Hrvata (a počima sa MR...) gdje novu ploču platiš ko suvo zlato a isto dobiješ "obnovljenu" tako da nije problem samo u ebay-u nego i šire :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: pitanje za elektroničare

Reply #5
Znaci ne prodaju novo vec reparirano?
Par puta sam trazio ploce za odredjene modele i bili su preko 1500 kn, puno, ali sam mislio da ipak salju novo.

Odg: pitanje za elektroničare

Reply #6
Jednom sam se zaletio pa uzeo ploču 1050kn + PDV (rekli su da je to akcijska cijena), ali čim je došla vidio sam da je bila več u laptopu, poznaju se tragovi tj. otisci vijaka koji je pričvrščuju, uglavnom na mjestima gdje dolaze vijci su sitne kuglice tinola koje se spljošte kada se to prvi puta dotegne, ploča radi ali nekad se resetira i do 20 puta prije nego počne bootat, jbg, na rezervne dijelove garancije nema...
Bilo je i nekih drugih djelova koje sam uzimao kod njih, kao npr cooler za laptop i sl. - to je bilo novo i sve ok.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: pitanje za elektroničare

Reply #7
Meni su za maticne uvijek tvrdili da su nove, nisam nijednom uzeo jer su preskupi, dam jos 500 kn i imam cijeli laptop.

 

Odg: pitanje za elektroničare

Reply #8
Mozda za njih i jesu nove. Naime IBM (tj Lenovo) jasno istice da servisni dijelovi mogu biti i rabljeni. Ono sto oni garantiraju je da je dio funkcionalno istovjetan novome i prihvacaju sve reklamacije na servisni dio bio on nov ili ne.

Ostali poput HP-a sigurno koriste isti princip samo ga ne isticu poput IBM-a. Znaci servisi u hrvatskoj mogu dobiti servisni dio direktno iz tvornice koji je vec bio u upotrebi. Ono sto je sigurno je to da takvi dijelovi sigurno nisu bili peceni u pecnici nito reballani nego su jednostavno rabljeni ispravni dijelovi.

Cinjenica da neke firme prodaju servisne dijelove koji su bili "servisirani" na gore opisani nacin ide na dusu tih (domacih) firmi