Skip to main content

Topic: Zagi 2M "jedrilica" (Read 39291 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zagi 2M "jedrilica"

Kupio od "Hobbyletača" dvometarski Zagi koji namjeravam napraviti za jedrenje,prvo samo fotka koliko stiropora dolazi u početku izrade,lijepa hrpica 8) .


Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #1
Pozdrav, moze info o kojem se profilu radi? Dosta me zanima varijanta zagi jedrilice...samo ne tak velika ☺ pa bi bio zahvalan za daljnji updejt na ovu temu...budem pratio

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #2
Pozdrav, moze info o kojem se profilu radi? Dosta me zanima varijanta zagi jedrilice...samo ne tak velika ☺ pa bi bio zahvalan za daljnji updejt na ovu temu...budem pratio

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Hvala na pitanju.Profil je MH43 poznat kao dobar profil za Zagija pogotovo za jedrenje,nemora biti od 2 metra,i ostali u tom profilu MH43 su se pokazali jako dobri glajderi.Monogi mogu to potvrditi.Dolje ti je link gdje možeš vidjeti i pročitati o ovome dvometrašu,možeš ga čak i naručiti ako želiš.Pozdrav i prati dalje biti će zanimljivo 8) .Ja trenutno neznam koji će setup ići gore ali biti će nešto lagano za jedrenje tek toliko da ga mogu podignuti na određenu visinu i ugasiti motor i loviti vjetar tj. termale 8) .
LINK:http://www.flyfreak.net/zagi/zagi-projekti2m/

Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #3
Citao taj link nedavno... dobri savjeti, ideje...
Ja sam krenuo nesto pomalo kemijat sa MH45, napravio sablone, pa cemo vidjet na sto ce ispast...pokusaj je isto ovako nesto samo manje 1.2m, lagani setup pa malo jedrit kad za to dodje vrijeme...
btw za ovako veliki raspon, Diogen je dao jedan dobar komentar vezano za servače... jesi planirao ici na varijantu dva serva po evelonu ili ce jedan servo drzati 1m evelon?
uglavnom bas me zanima setup...
pozz

Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #4
Citao taj link nedavno... dobri savjeti, ideje...
Ja sam krenuo nesto pomalo kemijat sa MH45, napravio sablone, pa cemo vidjet na sto ce ispast...pokusaj je isto ovako nesto samo manje 1.2m, lagani setup pa malo jedrit kad za to dodje vrijeme...
btw za ovako veliki raspon, Diogen je dao jedan dobar komentar vezano za servače... jesi planirao ici na varijantu dva serva po evelonu ili ce jedan servo drzati 1m evelon?
uglavnom bas me zanima setup...
pozz


Diogenova je svaka na mistu :)
Ima smisla skroz,mislin da sa jednin nece bas bajno funkcionirat,posebno ako nije u centru elevona
A tebi mario zelin da ga sklepas sta prije i vineš u zrak
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #5
Hvala Ante,nadam se da ću ljetos jedriti na plus 50C na Suncu...hahahahah  8) :D

Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #6
Polako sam skupio setup za dvometraša,nije neki močan ali za jedrenje će biti dobar.Na regler sam stavio pasivni aluminijski hladnjak od jedne stare grafičke kartice koji će dodatno hladiti regler,ispod sam stavio termu pastu za bolju vodljivost i sve fiksirao plastičnom vezicom,eto jedan trik za bolje hlađenje ;)
SETUP:
ESC Mystery30A sa BEC-om,kočnica uključena ;)
Motor:1400KV na 3S bateriju ;)
Baterija HRB 1500mAh 3S 25C 12.6Volti ;)
Serva za početak 9 gramska plastična getriba ;)
servo produžeci kablovi ,ipak mi trebaju ;)
Propeler 7X4  ;) .

Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #7
Nemoj ni slučajno staviti MG servoe, šteta ih je za ovaj model  8) .
I hladnjak ti prek bužira puno bolje hladi, baš kako si napravio  8) .


Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #8
to je trik :D


Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #10
Nemoj ni slučajno staviti MG servoe, šteta ih je za ovaj model  8) .
I hladnjak ti prek bužira puno bolje hladi, baš kako si napravio  8) .


Kaj se tiće ,serva da imam metal gear stavio bi ih ali nemam,a i dodatni mi je trošak za sada,možda ih i nabavim pa ih stavim ;) Hvala "Plavi" na savjetu" ;)
a da ,prek bužira sa termo pastom dosta dobro vuće toplinu na sebe Al hladnjak,nebi vjerovo ali je,isprobo sam već na jednom ;) ,bolje bi bilo da sam bužir izrezao ali kaj je tu je,dobro je i ovak ;) :P
Hvala na komentima dečki :)

Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #11
Jedno pitanje dok sam ufuran sad u to,dali je propeler za ovaj motor i model ok ili da idem na veći,recimo 8 ili 9??

Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #12
10x6 mislim da bi bio idealan pošto je 2 metra 8)

Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #13
al stavi balast obavezno!!!