Skip to main content

Topic: kazna za drona za prijevoz preko granice (Read 2860 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kazna za drona za prijevoz preko granice

pozdrav svima...kao sto naslov kaze zanima me dali se itko susreo s tim da ga carina zaustavi kao sto je mene i imao sam dron u autu bez racuna...
naravno dron nisam namjerno stavio pa vozio nego nesvjesno otisao u bih posto zivim pokraj granice...
prijetili mi kaznom od 1000e i prijavom koja kao spada pod neku vrstu terorizma....dali je to stvarno tako?

Odg: kazna za drona za prijevoz preko granice

Reply #1
Pooštravaju izgleda, prošle godine nas je nekoliko modelara sa malo skupljim modelima isto imalo frku na ulazu u BiH, ja sam vozio helikopter i imao sam pripremljen obrazac i popis za privremeni uvoz robe i dobara ali ni to više ne pali, nego jedino po "zakonu" je imati ATA karnet koji nam je suludo vadit za sudjelovanje u ovom slučaju je bio RC Openfly Zalužani, imao sam i pozivnicu organizatora, teoretski mi nisu mogli ništa osim tupiti o tome da me ne mogu pustiti s time jer nemam ATA karnet a ja njima o tome da ne idem raditi nego sudjelovati na izložbi i airshowu i da je sve neprofitabilno te mi je suludo davati toliko novac za vađenje ATA karneta... I tako jedno pola sata, kroz to vrijeme ulazio je i jedan tamburaški sastav sa full glazbenom opremom koji je vjerojatno išao na neku gažu u BiH, ali bez dužeg zadržavanja i bez ATA karneta ali sa 10 eurića.  :D
Budući da sam tu sad već bio izgubio neko vrijeme odlučio sam da svejedno neću podmičivati nebi li me pustili, na kraju je popustio i rekao da idem.
Nema veze što tamo nisi imao račun, to spada pod tvoje osobne stvari, a ako baš i dođe do frke bitno je onda da možeš dokazati da je to tvoje i tada ti zaista ne mogu ništa osim ako postoji opravdana sumnja (za to što pišeš da te terete) da si išao s namjerom napraviti kazneno ili terorističko djelo, a ako igraju na tu kartu kada vide dron ili neku letjelicu onda im je stvarno voda u ušima.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: kazna za drona za prijevoz preko granice

Reply #2
na bosanskoj strani nisu nista rekli...na nasoj nasoj je nastao problem ali nakraju su me pustili ali naravno bilo je pitanje sta ces ti uraditi za nas ako te pustimo

Odg: kazna za drona za prijevoz preko granice

Reply #3
To ti ovisi do carinika, kad smo lane išli u Banja Luku, našu granicu prošli bez problema a na bosanskoj strani nas držali neki 15-stak minuta.
Došao drugi carinik do auta, pogledao u gepek i kad je vidio pravite modele rekao ovome što nas je izdvoio sa strane: Što zajebavaš ljude, vidiš da je to pravito od stiropora! Pogledao u nas i rekao da možemo ići. Nazad prošli bez problema.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.