Skip to main content

Topic: moji brodici (Read 16216 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

moji brodici

da stavimo neku slikicu medju brodove ondak... prva ljubav - camci. trenutno cekam blagdane pa mislim da cu neku balsu pocet pretvarat u nesto neizmisljeno . http://www.r2hobbies.com/proddetail.php?prod=rcbt0026  ... tega furniranoga cem napravit.

zasada imam par camcica ali nemam posteni setup. to mi je s pocetka tako da su svi na 600kama.

Odg: moji brodici

Reply #1

da stavimo neku slikicu medju brodove ondak... prva ljubav - camci.

Pozdrav.
Kao što vidiš neznam ti pravilno ni odgovoriti, pa se izvinjavam što moji odgovori izgledaju malo drljavo.
I sam sam probao ponešto u samogradnji brodova ali su izgledali isto kao i ovi moji odgovori.
Jasno da me je neiskustvo dovodilo u neugodnu situaciju (pred samim sobom) ali isto tako i nacrti do kojih sam dolazio. Oni su tek bili grozota i nisu ni ličili na nacrte. Uglavnom su to bili neki nacrti tipa photoshop bez mjera. Probaj zamisliti kako je ta izgradnja uopće i izgledala  :D :D
Interesira me ako znaš neku stranicu sa koje se može skinuti koliko-toliko pošteni nacrt i ako ti nije problem da mi javiš pa da probam ponovo.
Zadnjih par dana mi se vrti po glavi jedrilica koju bih upravljao sa rc-om.
I još par riječi o pravim čamcima. Nakon svih čamaca koje sam imao (maestral 6 i malog šarka koji su mi služili za "godišnji odmor" plovidbu sad sam se prebacio na sasvim drugi tip plovila. Trenutno imam kayak i kanu. U kanu sam ubacio Tomosa 4,5 KS i ide kao žilet po vodi. Motor sam ubacio u sami kanu i solidno to funkcionira iako ima po koji sitni nedostatak koji ću riješiti u proljeće.
Izvinjavam se što sam dosadan i na dužini posta.
Pozdrav
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............


Odg: moji brodici

Reply #3
... jedna opicena ideja bila je napraviti neki pravi camcic, tipa kanu ili nesto takvo. zasada nemam vremena za takve igracke. jos ubaciti neki elektropogon ... besumno kretanje morem. vjerujem skupo.  al snovi su snovi. problem su velike baterije.

vata me fjaka od rucka...

mali mi spava idem i ja dok mogu

Odg: moji brodici

Reply #4
matko ...... daj više pocni leti i ploviti a prestani graditi....

znam da voliš drvo ali onda gradi i prodaj a ne samo puniti skladište...

xe xe

moga si danas dojti k nama na kanal za jedan brzinski let
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: moji brodici

Reply #5
... jedna opicena ideja bila je napraviti neki pravi camcic, tipa kanu ili nesto takvo. zasada nemam vremena za takve igracke. jos ubaciti neki elektropogon ... besumno kretanje morem. vjerujem skupo.  al snovi su snovi. problem su velike baterije.

vata me fjaka od rucka...

mali mi spava idem i ja dok mogu
pozdrav
imam ja negdje nacrt kayaka pa ti ga pošaljem, a čini mi se i kanua
i sam sam ga bio počeo raditi (kayak,zamisao je bila drveni kostur i oplata od špera pa sve prevuči plastikom) ali sam naletio na plastiku i samogradnja ostala po strani
čini mi se da nisu prebačeni u autocad i ako hočeš nacrtati ću ih u autocadu i kao takve ti pošaljem
jako je dobro imati i konverter za mjere (nacrti su često u raznoraznim mjerama)
osobno smatram da je elektro-pogon najbolje zaboraviti (poprilično kratke vožnje a treba svu tu skalameriju utovariti) osim možda za ribnjake i bare koje mi slavonci zovemo bajeri.
veliko hvala na linku
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............

Odg: moji brodici

Reply #6
... jedna opicena ideja bila je napraviti neki pravi camcic, tipa kanu ili nesto takvo. zasada nemam vremena za takve igracke. jos ubaciti neki elektropogon ... besumno kretanje morem. vjerujem skupo.  al snovi su snovi. problem su velike baterije.

vata me fjaka od rucka...

mali mi spava idem i ja dok mogu
pozdrav
imam ja negdje nacrt kayaka pa ti ga pošaljem, a čini mi se i kanua
i sam sam ga bio počeo raditi (kayak,zamisao je bila drveni kostur i oplata od špera pa sve prevuči plastikom) ali sam naletio na plastiku i samogradnja ostala po strani
čini mi se da nisu prebačeni u autocad i ako hočeš nacrtati ću ih u autocadu i kao takve ti pošaljem
jako je dobro imati i konverter za mjere (nacrti su često u raznoraznim mjerama)
osobno smatram da je elektro-pogon najbolje zaboraviti (poprilično kratke vožnje a treba svu tu skalameriju utovariti) osim možda za ribnjake i bare koje mi slavonci zovemo bajeri.
veliko hvala na linku



ne salji nista , jos sve drzi vodu dok gradim ove male... ko sto marijo rece - morati cu pocet prodavat ako ovako nastavim. a to nije cilj. cilj je dotji na kanal i biti uhvacen u saginjanju ka inim opustajucim rekvizitima...



Odg: moji brodici

Reply #9
ni ti a niti itko drugi ne biste vjerovali kada bi vidjeli kako brzo plovi,ne biste vjerovali da je unutra motor od 1 eura, taj obicni 280

Odg: moji brodici

Reply #10
e ljudi ako netko zna gdje bih mogao kupiti motor za rc čamac, neznam uopce nema di god sam bio, di se to moze kupiti, ili ako netko ima polovo za prodat?

Odg: moji brodici

Reply #11
imam ja jednu novu 600ku ... ali trebas jos i osovinu sa prigodnim propelerom i adapterom.. a 600 je ono ok ali za pravu stvar trebas neki brushlles i vodeno hladjenje i to. mislim da ces motor lakse naci na forumu nego osovinu i adapter sa propelom. . . mada to zna napraviti svaki bravar. ako znas kojega... tako da smo opet na pocetku.


 

Odg: moji brodici

Reply #12
meni treba nesto jeftinije!