Skip to main content

Topic: k:početnički heli (Read 37798 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: k:početnički heli

Reply #135
Ma rudder mi je 50% letenja, kad savladam bu lako islo. Isti problem sam imao sa z008 koaksijalcem, uopce ne koristim te kvazi 4ch motore jer poremetim visinu kad diram.

Odg: k:početnički heli

Reply #136
Ovako, bezbroj padova u travu, 2 pada s jednog metra na beton, jedan zalet sa gornjim djelom u plasticni stolic.

Trajnih ostecenja nema, nakon udara u stolic gubio sam signal i rep nije radio ali nakon punjenja baterija sve radi opet, jednom mi se odkvacio dio glave sa sipke neke (mislim da se zove "swash guide").

Jedino ga nemogu kompletno istrimat vani, tj u hoveru mi ne drzi mirno vise od nekih 5 sekundi. Jel to normalno ? Bojim se probat unutra jos.

Odg: k:početnički heli

Reply #137
Zna mu se dogoditi u nekim situacijama da kada padne ili negdje udari da se izgubi signal, no onda pricekas malo da se ponovo poveze sa stanicom  i to je to.

Mislim da se oko ovog trimanja ne moras brinuti. Helic je jako malen i lagan i bilo kakav (i najmanji) vjetric uzrokovati ce da se pomakne, a vani toga uvijek ima.

Odg: k:početnički heli

Reply #138
Vidim ja da se ovaj topic oteo kontroli onog koji ga je započeo  8)

Super kaj imate tolko vremena za igru, i ja bi malo :)



Odg: k:početnički heli

Reply #140

Kad je vec tako vruce, pa mozemo vise pisuckati nego biti vani imam jos jedno pitanje (mozda problem) vezan uz SP. Ne znam je li to normalno ponasanje, ali helic puno brze leti prema natrag nego prema naprijed (bez obzira koji je tip komandi ukljucen). Takodjer puno brze (najbrze) leti ako sa ga usmjerim (valjda cu se dobro izraziti) dijagonalno (npr. na daljinskom pritisnuto istovremeno naprijed-lijevo/desno ili nazad lijevo/desno - ovo lijevo/desno se odnosi na bocni pomak a ne na rotaciju). Takodjer zna mi se dogoditi da kada usmjerim polugicu na daljinskom naprijed da krene naprijed no ubrzo se uspori (gotovo da stane) iako je i dalje komanda zadana skroz naprijed tako da ako ga hocu dovesti do neke pozicije moram to uciniti onim naprijed-lijevo/desno pokretima jer drugacije ne ide. E sad, mozda je to u slucaju SP-a normalno, a mozda nije, pa molim po tom pitanju neki feedback bar dok se ne nadjemo i vidimo kako koji SP leti.

Pozdrav!

E to je stvar koja je mene najviše mučila i dan danas me muči.
Naime pomaci u određenim smjerovima nisu isti. Razlog je što postoje 2 servo motora i različitim njihovim položajima može se dogoditi da na dva različita mjesta imaš isti odnos među njima i heli stoji na miru, ali....
kada kreneš u kretanje naprijed recimo, drugačije će helić reagirati u svakom od ta dva položaja serva, makar su u odnosu jedan na drugog isti. Jel me prati netko? Sam sebe jedva pratim. Naime i to je isto već prožvakana tema na onom gigant rc forumu o soloprou.

Uključuje resetiranje trimova, namještanje pravilnog kretanja naprijed naza, znači neke zadovoljavajuće brzine s isključenim dualrateom(pola kugle), i zatim štelanje gore dolje oba serva paralelno dok ne dobiješ da prilikom zakretanja helija u jednu i drugu stranu samo sa ruder palicom dobiješ što je moguće bolje zakretanje u smislu da heli što je više moguće stoji na mjestu.
Tada znaš da je swash u toj nekoj ravnini, prilikom hovera, i prilikom zakretanja u svim smjerovima trebao bi biti podjednako slično.
Tako sam ja barem shvatio iz tih njihovih postova.

POGREŠNO: pokušati okom namjestiti swash da bude ravan, to za ovaj FP heli ne vrijedi. Pa i sam heli nije ravan dok stoji na miru ;)


SOLO PROBLEM KOJI SAM IMAO:

da čovjek ne povjeruje.
1 vlas duge kose koju je pokupio mali negdje na podu zamotao se oko swasha i osovine.
Motor se grijao i amperi su rasli, i baterija je skoro svaka bila prazna za 2 minute max. i događao se cutoff, ali ono pravi chopchop cut off, tipa leti, leti, BUUM! Ko mala cigla.

Slučajno sam skužio, otpetljao, i stavio malo ulja na osovinicu, i sve super ;)
Nevjerovatno!

Odg: k:početnički heli

Reply #141
Napravio krug oko cempresa, skoro kod susjeda zavrsio  :D

edit : sto se tice brzine leta, meni svagdje leti prebrzo, vec sam se zaletio u sebe par puta. Nakon par mjeseci moci cu male sjenice natjeravat, nemaju sanse  ;)

Odg: k:početnički heli

Reply #142
@Moriaty Dakle izgleda da ovako kako se ponasa moj SP je ustvari normalno ponasanje za svaki. Kada se nadjemo ces mi/nam pojasniti malo oko ovog resetiranja, trimanja, podesavanja...

@Slifer Ne znam koje kontrole koristis ali definitivno ti je bolje koristiti one "sporije" (pola kruga ispunjeno) dok malo ne uhvatis grif. Helic tada puno sporije reagira i sporije leti pa ima vise prostora za pogreske i njihovo ispravljanje. Ja sam se vec ohrabrio pa tu i tamo preletim preko susjedovog dvorista  8) , sva sreca da ograda nije visoka pa nije problem preskociti kad zatreba  :)

Odg: k:početnički heli

Reply #143
Ocito imam malo cvrsce skije nego vecina.. naime, zaletio sam se jako sa helicem i pustio gas da se ne sudarim u zid od kuce, i Solo od brzine umjesto da padne se ko avion sklizao po zraku i kasnije po betonu sa skijama. S obzirom da ljudi pisu da ih strgaju na vise mjesta po danu i to na tepihu, mislim da je ovo bilo dosta impresivno sto se mojih tice.

Imam pitanje jedno, vjerujem da vecina koristi Nine Eaglesov punjac za baterije.. kolko vam treba da napuni stock batku ? Meni puni oko 30-40 minuta, sto me cudi jer mislim da je moriarty napisao da ju rjesava unutar 25 max. Pazim da ga ne istrosim do kraja.. drzim se one ~20% hover razlike od pocetka do kraja upute.

Odg: k:početnički heli

Reply #144
Nemoj se pretjerano veseliti po pitanju skijica. Meni je helic prvo nekoliko puta zestoko pao i skijice su sve prezivjele, da bi onda pukle od nekog beznacajnog pada. Najcesce ti pucaju na onom spoju sa kucistem (drzacem) baterije, no helic bez problema leti bez obzira na slomljene skijice.

Pa ja bi kao i Moriaty rekao da mu treba cca 20-25 minuta za napuniti bateriju s time da ja mijenjam bateriju kada mi je snaga potrebna za hover oko 60-65 (kada je baterija puna treba mu oko 50 +/- 2). To je cca 5 minuta leta ovisno o nacinu letenja.

Odg: k:početnički heli

Reply #145
Da napravimo update vezano za okupljanje. Vrijeme se malo poboljsalo pa bi se mogli naci ovih dana. Meni najbolje odgovara srijeda, tocnije jedino srijeda jer mi je ovaj tjedan poprilicno bukiran, iduci tjedan mi odgovara svaki dan. Ako vam odgovara srijeda napisite pa da prosaramo nebo malim zujalicama :) ili dajte neki drugi prijedlog.

Odg: k:početnički heli

Reply #146
Hej ekipo,

meni isto paše srijeda, pa da vidim usporedno da li je šteta na flybaru taka da ga moram mjenjat....jer kak mi sad heli starta nema šanse da ga vozim unutra....:(

Inače, Moriaty, malo sam škicno i nisam uspio nać alate di se mjenja ime topica....

Što se tiče meetinga, predlažem 6 sati na Bandeku, recimo najdemo se tam na ulazu di je onaj neispravni infopult koji je vjerovatno košto milijune i nikad nije radio :)


Odg: k:početnički heli

Reply #147
meni srijeda za sada paše no moram to potvrditi. Ovisi o par stvari nažalost. Tokom dana budem znao.

Odg: k:početnički heli

Reply #148
Jel se drzimo onda dogovora za danas? Bundek 18h?

Pozdrav!

Odg: k:početnički heli

Reply #149
Je,je, more, vidimo se, ja bum vjerovatno bajsom (mogla bi tam biti gužva kaj se parkinga tiče), onaj park je tam super za klince, znam da se moj mali raspameti kad ga dovedem tam....a skoro da bi se i ja s njim išo verat :)

Inaće dojdem sa plavim bajsom, sa plavom torbom, nadam se da svi kuže di se najdemo, naći, tamo kod one mini porte kod parkinga prek puta gradilišta!

LP