Skip to main content

Topic: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA (Read 102345 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #240
Evo drugovi da predam report: još jedan Zagi je dovršen ; radili smo ga za mog prijatelja iz Koprivnice, pa je dobio ime 'Spice' .
Setup je (o)bjesan, pa očekujemo kao i kod starijeg brata 'Jimmya' >180 km/h .




Spice, stariji brat Jimmy i najmanji braco 'Mali Perica', svaka slićnost je namjerna...




....odmah je započeta izrada slijedećeg modela 'Kmica'...

Damir

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #241
vidim da ste se na brzinu navukli :)

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #242
Poletio maloprije "samo da me ne uhvati kisa", onog malog od 80cm
motor na njemu je TP2408-21 kojem je jednom prilikom izgorio namotaj, pa sam ga namotao sa 0,6 zicom.
Esc je Turnigy 20A a prop je TGY 7x5.
Malo cudo je poprilicno brzo :)
I jako zabavno :)
Slikice cim sredim Bluetooth na laptopu :)


P.S.
KFm4 zagi od 1m je u gradnji, ako sve bude ok, bice gotov veceras. :)


Ne da sam se navuk'o, ...


Pozdrav
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #243
Evo napokon i ja radim novog Zagija  :D .
Naime predzadnji put na mostu puknula me južina u glavu a zagija po pola.
Kako je deda skoro 2g star vrijeme je za neš novo, ovaj put Zagi koji smo rezali Diogen, Joža i ja a po
Diogenovoj šabloni ( zaboravih koji je profil ) i laganim washout-om.
Ako vrijeme dopusti sutra bi mogao biti probni let.
Setup ostaje isti:
3S2200mAh
2826, 2200kv RCtimer
7x6 prop
40A ESC
HXT900 sevači
i na kraju Spektrum DX7 + AR6100

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #244
I još jedan Zagi... ovoga puta radili smo zajedno: Tomislav_ZG (izrezao airframe i spojio ga), Grunf (previklao skureni 3536), Joža (izradio elevone i vinglece) i ja (sve skupa spojio i ugradio setup).
Još jedan primjer kako Jubito Elektropiloti ZGB uspješno surađuju!  :D
3536-1450 kv/3S 2650 mAH nano/8*6/40 A onaj šašavi helikopterski ESC sa BEC-om


Zanimljivo, QC kontrola TOWERPRO propustila je regler sa nedostatno velikim termičkim vodićem između mosfetova i hladila. Mislim da je to ozbiljan nedostatak, jer zadnji red mosfetova ostaje bez dostatnog 'termičkog kontakta' sa hladilom.
Zato  sam ga morao raskopati i ubaciti onu sivu silikonsku krpicu dovoljne veličine. Kod montaže sam ESC okrenuo bočno na smjer vjetra i uzdignuo hladilo u zračnu struju, nakon slijetanja nije bio zagrijan.

Obratite pažnju na taj detalj ako imate ovaj poplarni heli regler.










Damir


Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #246
I kako to ide jel bila proba?
Sa 3536/1400 kv  je opako brz i ima dobar zvuk; nisam imao elisu 9*6 koja se preporučuje za ovaj setup, pa ne znam koje su krajnje mogućnosti . Motor i regler se uopće ne zagrijavaju što je dobro za trajnost, ali je to dodatnih 50-70 grama težine.
D.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #247
Šteta, nisam ga stigao vidjeti, malo sam kasnio :-[

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #248
I kako to ide jel bila proba?
Sa 3536/1400 kv  je opako brz i ima dobar zvuk; nisam imao elisu 9*6 koja se preporučuje za ovaj setup, pa ne znam koje su krajnje mogućnosti . Motor i regler se uopće ne zagrijavaju što je dobro za trajnost, ali je to dodatnih 50-70 grama težine.
D.
¸
 
moj pokojni veliki zagi je vozio na 3536 1400, sa 10x5, i za onak veliki (150cm) je dobro išlo, samo mi je osobno malo velik i težak motor za normalnog zagija. iako sam vozio malog zagija sa 4000 3s baterijom, kasnije mi je sa 2200 3s i manjim motorom trebalo privikavanje na manju težinu.
sad trenutno nemam zahija jer neznam kakvog bi radio... karbon???... sa blackmantisom, 4800kv... moram liju za savjet pitat..
pozdrav, i samo gasss

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #249
makeover bg zagija u normalnoj veličini, raspon 120 , nešto veća površina krila,
setup 3536 9x5 3000 3S ....
isporučen na maksimir pa se ne motajte tamo bez potrebe :D
 
druga slika je samo za jednog majstora:
8mm kamen u proxxonu :)

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #250
makeover bg zagija u normalnoj veličini, raspon 120 , nešto veća površina krila,
setup 3536 9x5 3000 3S ....
isporučen na maksimir pa se ne motajte tamo bez potrebe :D
 
druga slika je samo za jednog majstora:
8mm kamen u proxxonu :)

Evo da se javi sretni vlasnik zagi-a!trenutno jos nisam probo letit zbog vremena,al ak bude sutra bilo za voznju mozda skoknem s bratom na domovinski most!

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #251
Evo nakon dugo vremena primam se jednog projekta radi se o zagiju s EDF-om.
Neče imati edf otraga nego naprijed ;) tj. implementiran u srednji dio trupa te če se na njega
ljepiti krila.
Za sad imam samo turbinu mislim da je 68mm a motor bude iz serije 28 tj. tražit ču motor
koji može dati 1500g. potiska na ovoj turbini s 4s ili 5s baterijom budem još vidio.
Krila su izrezana u tvornici na preciznoj cnc mašini :D
Srednji dio trupa bit če izrezan s dvije šablone tako da impeler uđe s prednje strane a suženje ide
do kraja trupa.Na kraju bi suženje trebalo biti oko 85% radi večeg potiska i brzine.Za to ču koristiti stirodur dvije ploče od 8cm a srednji dio gdje ulazi
turbina bit če od stakla.

lp lija


Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #253
neš vjerovat, ja sam si neki dan tako nešto crtao

samo sam ja mislio turbinu "ukopati" u stiropor
tu me brinulo da li bi onda taj srednji dio bio predebeo, odnosno na spoju sa krilima stvarao preveliki otpor
ako odmah od turbine pređeš na krilo, fali malo estetike

naravno u tom "prijelazu " bi onda bilo i mjesta, za elektroniku, batku i ostalo...

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #254
neš vjerovat, ja sam si neki dan tako nešto crtao

samo sam ja mislio turbinu "ukopati" u stiropor
tu me brinulo da li bi onda taj srednji dio bio predebeo, odnosno na spoju sa krilima stvarao preveliki otpor
ako odmah od turbine pređeš na krilo, fali malo estetike

naravno u tom "prijelazu " bi onda bilo i mjesta, za elektroniku, batku i ostalo...
Upravo tako taj ču dio iskoristiti za elektroniku a prijelaz s srednjeg dijela na krila presvučen s 3mm depronom(ideja od denisa)
Ne brine me debljina bude imao dobar profil nebu brz jako ali valjda bude gušt za voziti.