Skip to main content

Topic: pomoc pri kupnji stanice (Read 11560 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #30
odoste vi u off topic debelo  :)
sva sreca pa stanice nemaju phone book screen touch itd.  ;D

dali je netko nedavno bio u trstu ili zna gdje u trstu ima rc shop da imaju stanice na lageru??

ja sta sam uspio naci na netu je odavno zatvoreno  :'(


Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #32
odoste vi u off topic debelo  :)


U biti, Zokizo u pravu si ! Izbor stanice je kao i izbor auta, žene ili omiljenog branda pive ! Ja se eto slažem sa SDespot u svemu, osim onoga pod 3. (od 4.).
Jedna manja skupina modelara ovdje relativno dobro razumije kako stanica radi i što se nalazi u čarobnoj kutiji kojom upravljaš modelima. Kako sam nekada i sam izrađivao (primitivne) stanice, dozvoliti ću sebi samo-pohvalu da i ja spadam u tu skupinu , barem u onom da shvaćam da se danas kada imaš touch-screen na stanici, odgovarajući soft i brdo parametara koje možeš podesiti, stvari postaju takve da se samogradnja ne isplati ni financijski ni tehnički, pa čak niti edukativno.
Iako i danas imaš site i frikove koji i dalje marljivo rade 'DIY stanice sa memorijom' : http://home.nordnet.fr/fthobois/anglais/engl-index.htm
..na kraju svoju stanicu izabrati ćeš po tome koliko love misliš utrošiti i kakvu mogućnost nabave imaš. Nakon izvjesnog vremena znati ćeš da li si se zahe.... i možda ćeš potražiti neki drugi model ili brand.
Damir

PS. Nekada smo u Trđi kopovali modelarski materijal u 'Tom Hobby', mislim Via Francesco Crispi ili tako nekako, ako još postoje, pa poguglaj i pitaj ih za stanice.

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #33
odoste vi u off topic debelo  :)


U biti, Zokizo u pravu si ! Izbor stanice je kao i izbor auta, žene ili omiljenog branda pive ! Ja se eto slažem sa SDespot u svemu, osim onoga pod 3. (od 4.).
Jedna manja skupina modelara ovdje relativno dobro razumije kako stanica radi i što se nalazi u čarobnoj kutiji kojom upravljaš modelima. Kako sam nekada i sam izrađivao (primitivne) stanice, dozvoliti ću sebi samo-pohvalu da i ja spadam u tu skupinu , barem u onom da shvaćam da se danas kada imaš touch-screen na stanici, odgovarajući soft i brdo parametara koje možeš podesiti, stvari postaju takve da se samogradnja ne isplati ni financijski ni tehnički, pa čak niti edukativno.
Iako i danas imaš site i frikove koji i dalje marljivo rade 'DIY stanice sa memorijom' : http://home.nordnet.fr/fthobois/anglais/engl-index.htm
..na kraju svoju stanicu izabrati ćeš po tome koliko love misliš utrošiti i kakvu mogućnost nabave imaš. Nakon izvjesnog vremena znati ćeš da li si se zahe.... i možda ćeš potražiti neki drugi model ili brand.
Damir

PS. Nekada smo u Trđi kopovali modelarski materijal u 'Tom Hobby', mislim Via Francesco Crispi ili tako nekako, ako još postoje, pa poguglaj i pitaj ih za stanice.

nema Damire ta trgovina tom hobby i jos 3-4 sta sam nasao su zatvorene  :'(
ja sma mislio uzeti dx6i ali evo sad mi decko iz cakovca rc monster shop bacio bubu u uho da za 15 dana moze imat dx7 za 1500kn

i futabu T6J

evo i specifikacije futabe:

* 15-model memorije
     * 4-karakter modela imenovanja
     * Jednostavan 1-lever/3-button programiranje
     * Podaci reset
     * Zrakoplov & Heli softver
     * FHSS / S-FHSS načina
     * Način odabira 1-4
     * 127-segmenta, 40 x 40 LCD
     * Digitalni TRIMS / trim memorija
     * Endpoint podešavanje (EPA), pod-ukrasi i servo unazad
     * Dual stope i eksponencijalne (boliti / element / Rud)
     * Sigurnosni (sve kanale, u S-FHSS načinu)
     * leptira cut
     * Trener sustav (kabel required)
     * pozicije leptira, miješati i niske baterije upozorenja
     * Gore / dolje i model vremena
     * Raspon provjeriti način rada
     * R2006GS S-FHSS prijemnik

       Odašiljač Specifikacija:
     * Tip: 2-stick, 6-kanalni, FHSS / S-FHSS odabira
     * Trenutni Ocijedite: 170mA

       Prijemnik Specifikacija:
     * Tip: Puni raspon leta prijemnik
     * Načini rada: FHSS ili S-FHSS
     * Karakteristike: Easy-Link (tm) obvezujuća, high-voltage rad,
frekvenciju hopping, raspršenim spektrom dizajna i Dual Antena
raznolikosti
     * napon: 4.8V-7,4 V
     * Baterije Kompatibilni: NiCd, NiMH, lipo, LiIon & Život
     * Dimenzije: 1-11/16 x 15/16 x 516 u (43 x 24 x 7,9 mm)
     * Težina: 0.29 oz (8,3 g)
     * Trenutni Ocijedite: 80mA (@ nema signala)



ljudi pomagajte sta uzet od sveg navedenog??
nerazumijem se tolko u sve to pa nezelim se zaletit i bacit pare
 

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #34
ljudi hvala svima na pomoci ali eto narucio sam si iz rc monster shopa spektrum dx7

btw decko s kojim sam razgovarao je jako ljubazan dao mi pokoji savjet i stvarno svaka cast

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #35
Zokizo, nisi naveo koju si stanicu/prijemnik do sada koristio ? I nije jasno da li je cijena 1500 za Futabu 6 ili za Spektrum dx7 ?
BTW, nemoj sa translate.google, ti prevodi su više humor nego li nešto ozbiljno!
Damir

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #36
Zokizo, nisi naveo koju si stanicu/prijemnik do sada koristio ? I nije jasno da li je cijena 1500 za Futabu 6 ili za Spektrum dx7 ?
BTW, nemoj sa translate.google, ti prevodi su više humor nego li nešto ozbiljno!
Danmir

koristim od belt cp v2 stanicu, (e-sky et6i)  kolko sam ja shvatio i jedna i druga je 1500kn
ovo prevod sam samo kopi-pejst od negdje  ;D 

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #37
Ok, vidim da sam zakasnio sa prethodnim postom... želim ti puno lijepog letenja sa stanicom, koju vjerujem, sada nestrpljivo čekaš !  :)
Damir

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #38
Ok, vidim da sam zakasnio sa prethodnim postom... želim ti puno lijepog letenja sa stanicom, koju vjerujem, sada nestrpljivo čekaš !  :)
Damir

e da bas 15 dana tako malo a tako puno  :'(

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #39
nakon nekog vremena skužiš da je i stanica koju si prije imao bila dobra i služila svrsi...


samo treba vremena i novaca i cca 3 kupovine da se čovjek opameti ...


u principu je naaaaajjjjbolje krenuti sa nekom boljom u startu i uštedio si i novce i vrijeme i živce....



Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #40
da ne pricam puno o nedostatcima e-sky stanice jer znate i sami kakva je to stanica

mislim da mi nesto bolje nece biti potrebnije od ove koju sam narucio
za helikoptere koje vozim nevidim cemu bi mi trebalo vise od 6 kanala (zasada)

nikad ne reci nikad,ali prelaskom sa beltove stanice na ovu mislim da sljedecih godinu dve necu ni pomisljat o mjenjanju stanice  :)

btw pola dana je proslo jos samo 14 i po dana  ;D ;D ;D 

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #41
Dobar izbor. Dođe koji reciver s tim za tu cijenu?


Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #43
Hah da kutijica.. Ako mislis na satelit, on bi trebao ajmo rec osigurat signal, a mozda i pojacat, i njega se moze kopcat u samo te skupe spektrum prijemnike ( 6200,7000,8000,9000,10000, mozda jos neki )
...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...