Skip to main content

Topic: piper j 3 cub (Read 7804 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: piper j 3 cub

Reply #16
Rajeviću dobar dan,nedjelja je i trebali bi se odmarati..samo ne znam od čega ,kada je većina mladih,srednjih i starih nezaposlena... :'(
Ali moram reagirati na korištenje elevatora(kormilo dubine).
Stefanov model leti horizontalno i po pravcu korektno,znači da su mu sve upravljačke površine postavljena OK.U trenutku kada Stefano doda gas ,model se propne...pa smo i Ti i ja zaključili da mu treba promjeniti vuču na dole a možda i desno.I to bi bilo to.NIKAKO ne dirati elevator ni trimovanjem, jer će mo onda poremetiti idealno planiranje Stefanovog ''mladunca''... ::) ..i on će,nakon oduzimanja gasa, početi ponirati... >:(
Rajeviću želim Ti ugodnu nedjelju.. ;D 
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


 

Odg: piper j 3 cub

Reply #19
Haj Rajo,nema na čemu,evo ti moje ''učionice'', na terenu centralne BiH,prije Krista...lol :D...morali smo sve znati o aerodinamici slobodno letećih modela a na kraju dana, i oprati Warburg druga Rančina... :'(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: piper j 3 cub

Reply #21
E baš dobro,dapače odlično..čestitam Stefano..samo dalje.. ;) :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: piper j 3 cub

Reply #22
@Remote:
jel su tad već imali Foldere?  :D

Odg: piper j 3 cub

Reply #23
Dobro Jutro Fly,nisam shvatio poantu(vic) ,a znam što je folder (mapa-fascikla-pohrana u PC),pa Ti nisam odgovorio..ako je i trebalo  ???
LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: piper j 3 cub

Reply #24
Folder je i to ali fly je mislio na jedan drugi folder - tip modela F1C
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: piper j 3 cub

Reply #25
Hej Sisak 81,da ja sam letio klasu F-1-C penjači i negdje koncem 70-tih dobio sam folder propelere ,jer su tada Rossi-15 ABC (2.5 ccm) vrtili 30 tisuća okretaja u minuti.Inače jedna od najdražih pobjeda u ovoj klasi ,dogodila mi se u Sisku 75.Tada mi je ondašnji direktor Željezare Sisak uručio nagradu..na Sisak samo lijepa sjećanja,primi veliki pozdrav i hvala na pojašnjenju. ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: piper j 3 cub

Reply #26
Nema na cemu :-)
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q


Odg: piper j 3 cub

Reply #28
E dragi Fly,ta folder krila ili uške,stručno govoreći,promjenjiva geometrija letnih površina,došla je u ''modu''kada sam ja odavno prestao sa natjecanjima,a i da nisam, nije se isplatilo plaćati takve modele penjača 1000 €..Ukrajinac Verbicki prvi je koristio takvu tehnologiju uz svesrdnu pomoć Instituta za aeronautiku SSSR-a,a to je onda prestalo biti modelarstvo..i pretvorilo se u politiku.Malo off topic....oprosti :'( Veliki pozdrav  :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: piper j 3 cub

Reply #29
heheeh a da, još uvijek im se često ne otvore obadvije uške i odlazi velika lova u vjetar..no, nećemo više off topičarit :)