Skip to main content

Topic: Maljutkan 250 quadcopter - zadnji let i zbogom... (Read 40638 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Koji frame odabrati za jurilicu (cca. 250mm)?

Reply #30
Plati Majku neka reze iz mojih nacrta i bok, covjek ti izreze za 200kuna nepoderivi frame!

Coljo, dobar dizajn!  8)

Koliko je teška g10 varijanta? M2M?

Edit: Ah sad sam skuzio da su 6-ice gore, barem 250m2m, tezina? ;)

Hvala!


Frame je 213mm, to jest za petice, samo su gore rezane sestice, u g10, 4mm varijanti skup s distancerima tezi 145 grama, a carbon 3mm skup s distancerima i sarafima 96grama!

Odg: Koji frame odabrati za jurilicu (cca. 250mm)?

Reply #31
Wow, Care stvarno dobar Sub-mini quad! 96grama, prejako!

Btw, sad se osjecam totalno smjesno da nisam skuzio da su to skracene 6-ice haha, multitasking hah ;)

edit: ma kakav QAV 210, ovaj ga pojede! A da I ne spominjem zanimljiv GoPro mount rjesenje!
InnovationMatters

Odg: Koji frame odabrati za jurilicu (cca. 250mm)?

Reply #32
Evo, kontam da naručim 6 inch propove, koji pitch? (kasnije ću već odrezati sam)

EDIT: Ignoriraj prethodno ptanje, sad sam tek vidio da su 6x4 rezane.

Preporeučena baterija? Malo više detalja, ako može. Kupujem taj frame, samo mi reci (ako treba na privatnu poruku) gdje, točno koliko, kome...

Unaprijed hvala. QAV 210, that is it.

LP,
milan
---

Odg: Koji frame odabrati za jurilicu (cca. 250mm)?

Reply #33
Propovi: King Kong 6x4, Gemfan 5x4,5 bullnose, DAL 6045, Gemfan 6x4...
Batka 3S 1300mAh, kad naucis divljat 4S - što više C, Nanotech 45-90 je dovoljan za sad, kasnije Gens-Ace (Tattu).


Koji frame te zanima? Coljin?
Jedini problem nabavka karbona kvalitetnog, ostalo se da lako izrezati. Ja isto vozim ovakav frame i odlican je (laksa verzija). - s tim da bi ploca donja trebala biti 3,5 ili 4mm, bio bi neunistiv uz dvadesetak grama vise (120).

Odg: Koji frame odabrati za jurilicu (cca. 250mm)?

Reply #34
Preporučam svima koji žele krenuti u FPV racing ovaj blog.


http://blog.oscarliang.net/

Ima hrpa korisnih stvari, tips&tricks-a itd.  ;)

Odg: Koji frame odabrati za jurilicu (cca. 250mm)?

Reply #35
Plati Majku neka reze iz mojih nacrta i bok, covjek ti izreze za 200kuna nepoderivi frame!

Coljo, dobar dizajn!  8)

Koliko je teška g10 varijanta? M2M?

Edit: Ah sad sam skuzio da su 6-ice gore, barem 250m2m, tezina? ;)

Hvala!


Frame je 213mm, to jest za petice, samo su gore rezane sestice, u g10, 4mm varijanti skup s distancerima tezi 145 grama, a carbon 3mm skup s distancerima i sarafima 96grama!

   Ameri imaju izraz 'Put your money where your mouth is',
pa eto zaista mi se svida tvoj dizajn Coljo I preferiram podrzavati talentirane kreativce kao ti koji uloze trud I vrijeme da naprave nesto novo i dobro!

Budget mi je malo tanak ovog momenta jer sam se nakupovao svega prosli mjesec te cu morati pricekati placu ali definitivno kupujem! :)


Zanimalo bi me ako je ikako moguce dobiti nacrt na uvid(moze I screenshoot tlocrta), jedini razlog jest kako bih dizajn minimalno modificirao za svoju gradnju, za uzvrat dajem nacrt sa svojim modifikacijama tebi na uvid.

Zaista nemam nikakvih drugih namjera I u cijelosti cu razumijeti ako to ipak nece biti moguce.

Dizajnirati svoj je mogucnost ali to nije poanta, zelim letiti Coljin quad! :D

InnovationMatters

Odg: Koji frame odabrati za jurilicu (cca. 250mm)?

Reply #36
Budem okacio tu negdje nacrt, nemas frke. Inace to nama reze Majk Jazavac kolega s foruma po nasim nacrtima!

Ima ti kolega IronicGti dobrih nacrta, pa se moze rezati i po njima, ako te sto zanima. Uglavnom svi nacrti se nalaze kod Jazavca!

Hvala kolega na pohvali,mi ipak sebi sve crtamo tako da si sve prilagodimo, a ne da prodajemo ;)

Odg: Koji frame odabrati za jurilicu (cca. 250mm)?

Reply #37
Dizajn vrijedan pohvale! plz javis kad podijelis nacrt.

Taman imam nesto ostataka elektronike za ovaj build, jedva cekam :)

InnovationMatters

Odg: Koji frame odabrati za jurilicu (cca. 250mm)?

Reply #38
Frame je mrak, samo treba naci kvalitetan 4mm karbon za donju plocu i imas tenk...

Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #39
Jučer sam imao maiden HexaDrona, no video još nije gotov. Imao sam neku nezgodaciju i pad... Nešto ne valja. Umeđuvremenu sam napravio 250-tku:

https://www.youtube.com/watch?v=SB-kbtx1SJM

I to nije prošlo bez iznenađenja. Ne znam kako da namjestim EXPO na throttle. Na stanici? Na Naze32 Flip? Ili na ESC-ovima?

LP,
milan
---

Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #40
Na prstima.
I molim te suzdrzi se od ovakvih maidena jos ce te netko vidjeti...
Svima nam je u interesu promocija sigurnosti ovog hobija a ovaj tvoj video je....

Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #41
Uh..
Osim sto je preosjetljiv na gasu, cini mi se da niste dobro ESCove kalibrirali. Svaki morate posebno kalibrirat pa se nece desavat da propeleri ne startaju skupa..


I savjet, ako dopustate...nemojte bas toliko blizu prometnice..
Sretno!

Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #42
Na prstima.
I molim te suzdrzi se od ovakvih maidena jos ce te netko vidjeti...
Svima nam je u interesu promocija sigurnosti ovog hobija a ovaj tvoj video je....

Ojoj, znam... no ovih dana sam radio previše pa nisam ni razmišljao... Napokon mi je gips skinut, pa sam sada opet postao hiperaktivan. Znam da ... nije dobro baš ovako prikazivati, ali...Sutra idem na livadu, pa ću vidjeti što će biti. Valjda neće biti kiše.

P.S. Hmmm... sa hexom sam imao još grdnijih problema, možda bolje da ne objavljujem na YT. Upravo UL jedan video... nešto grdno ne štima.

LP,
milan
---

Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #43
Uh..
Osim sto je preosjetljiv na gasu, cini mi se da niste dobro ESCove kalibrirali. Svaki morate posebno kalibrirat pa se nece desavat da propeleri ne startaju skupa..


I savjet, ako dopustate...nemojte bas toliko blizu prometnice..
Sretno!

Hvala na savjetu. Ma, zaboravio sam se - uobičajeno tu testiram igračke, no ovo više nije igračka od 20 grama. ESCovi su kalibrirani, jedino ne znam dali su tako i ostali. Ovo sa preosjetljivošću, sutra ću vidjeti - ili skalirati sve za 50% dolje, ili neki expo... ne znam... predugačak mi je bio dan, odoh malo odmoriti.


LP,
milan
---

Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #44
odlično odrađen maiden, ama baš sve po PS-u

pre flight check  - uspješno izbjegnut
doba dana  - noć
vidljivost orjentacije modela - loša/nikakva
mjesto - ulica, kuće, ljudi i auti u blizini


logično, rezultat nije mogao izostati

slijedeći koraci su naravno pokazati to cijelom svijetu i pohvaliti se na forumu...