Skip to main content

Topic: Maljutkan 250 quadcopter - zadnji let i zbogom... (Read 40749 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #45
sve si mislim, šta napade čovjeka...

Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #46
odlično odrađen maiden, ama baš sve po PS-u

pre flight check  - uspješno izbjegnut

Dobrodošao u digitalno doba. Motori rade/nerade, samo dva stanja - 1 ili 0. Ako rade, leti, ako ne - čeprkaj dok ne prorade.  :D

Quote
doba dana  - noć

Još nisam dosegnuo tu moć da promjenim noć u dan. Trudio sam se, ne ide... :D

Quote
vidljivost orjentacije modela - loša/nikakva

Nije bitna vidljivost, sa modelom komuniciram telepatski. :D

Quote
mjesto - ulica, kuće, ljudi i auti u blizini

Fale trudnice, mala djeca. Ne gazi travu! Bolnica u blizini, nemoj praviti buku!  :D

Quote
logično, rezultat nije mogao izostati

slijedeći koraci su naravno pokazati to cijelom svijetu i pohvaliti se na forumu...

Doklegod ljudi gledaju moje video uratke i lupaju minuse, ja sretan.  :D

EDIT: I da, zaboravih zamalo - očekujem da netko od vas ovo prijavi policiji, uredu za sigurnost zračnog i zemaljskog prometa... Za zabijanje noža u leđa od strane kolega sa FF foruma se ne moram brinuti - odrađeno perfektno.  :(

EDIT2: ne mogu sad naći moj thread o izradi hexacoptera, pa ću staviti ovaj zastrašujući video ovdje, za slučaj da je netko propustio. Ako je ovo sa 250-tkom strašno, onda će ovo biti prava poslastica za one koji me i dalje mrze.:

https://www.youtube.com/watch?v=xdIRxSX3a_A
 
LP,
milan
---

Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #47
sve si mislim, šta napade čovjeka...

Sve me je napalo ovih dana. Pregršt nezgodnih situacija. Valjda će biti boljih dana. I noći. Nadam se. Nada umire zadnja.

LP,
milan
---

Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #48
Žao mi je što se sve ovo dogodilo tako kako se dogodilo. Nek' ostane trag ovdje i na jubito, nek se vidi tko stalno pravi sran*a. Ako je potrebno, odustajem... prestajem sa ovim hobijem.

Možda je vrijeme da se ostavim propelera i kupim pecanku, pa odem u ribolov. Samo recite.

Možda sam brzoplet, ne mogu dočekati da se izvremeni, da prestane kiša pa da odem na 'propisno mjesto za letenje'.

Znam da i drugi ljudi griješe, samo to ne objavljuju ovdje i ne stavljaju na jubito. Ja stojim iza svojih postupaka i spreman sam odgovarati pred zakonom. Nemam što skrivati. Griješim i griješit ću, valjda mi je tako zapisano u zvijezdama. I dalje ću objavljivati napise i video uratke sa svojim greškama, neka bude pouka drugima da ne slijede moje stope. Dao Bog da mi svaki moj sljedeći let bude po PS-u i da ne bude više ovakvih situacija. Ali, dok se Bog ne oglasi, tako je - kako je. Ja tu ništa ne mogu. Nastojim da bude sve u redu, ali me snašla serija... blago rečeno - teških sran*a.

LP,
milan
---

Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #49
Poslastica za one koji te mrze? Zar je itko tu rekao da te mrzi? Nisam bas primijetio.....


U kojem modu ti maidenas igrackice?

Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #50
Poslastica za one koji te mrze? Zar je itko tu rekao da te mrzi? Nisam bas primijetio.....


U kojem modu ti maidenas igrackice?

Ne razumijem. Pojasni.

EDIT: Ako misliš na Hexu, prvo u angle, a zadnje sam probao angle+baro+mag+GPS. Ova 250 samo angle.

LP,
milan
---

Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #51
Da, to sam pitao...

Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #52
Da, to sam pitao...

Ma nek ide sve kvragu. Sad vidim da mi se jedna od dvije novokupljene baterije rascvala i osjeti se miris kemikalije iznutra. A platio sam obadvije 58 dolara. Sam sam si kriv, nisam trebao preuzeti DHL, a ovi sa DealsMachine su me preveslali - jedna baterije košta 11 dolara, a ostatak je poštarina. Imao sam dvije narudžbe, obadvije poništio, no jednu su mi refundirali, drugu nisu. I eto, sad i sam sebe mrzim. Koji sam ja idiot.

LP,
milan
---

Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #53
Ono sto ja vidim iz ovih videa da imas problem sa throttlom, ali ne u smisli da nesto nevalja sa copterom, nego moras malo razgibati palac. Hebiga neide to u uskom prostoru, ono dvoriste ti je ok. Drzi ga ispred sebe i sprijatelji se s gasom. Vidom da si stavio harakiri, makni to je glupost. Daj mi neki okvirni spisak dijelova, koji motori, propeleri, regleri, jesu simonk ili blheli da si sibnem neke slike sa pidovima

Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #54
Ono sto ja vidim iz ovih videa da imas problem sa throttlom, ali ne u smisli da nesto nevalja sa copterom, nego moras malo razgibati palac. Hebiga neide to u uskom prostoru, ono dvoriste ti je ok. Drzi ga ispred sebe i sprijatelji se s gasom. Vidom da si stavio harakiri, makni to je glupost. Daj mi neki okvirni spisak dijelova, koji motori, propeleri, regleri, jesu simonk ili blheli da si sibnem neke slike sa pidovima

Može, javim ti popodne, sada moram ići na Memorijal slavonskih pilota, pa kad se vratim.

LP,
milan
---

Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #55
Ma niko vas ne mrzi,samo ste usli u jedan tezi period al to cete prebrodit,samo mi nije jasno kako idu stalno tako gore dolje i hexa i malac,nije mi jasno dal niste programirali ESCove za throttle range ili kada pada date pun gas pa naglo pustite i tako iznova i iznova,lagano oko 50% gasa ili malo vise i onda malim pomacima ga drzite stabilnim u visini,expo i dual rates stignete podesiti naknadno.I jedan dobronamjerni savjet,ako zaista nesto ne stima sto se tice bilo cega na quadu i jednom i drugom,skinite svu nepotrebnu opremu dole kao sto je FPV i slicno dok se ne uvjerite da je quad stabilan i da mozete s njim manevrirat,tek onda stavite gore sve ostalo jer ovako kad to padne samo ce nesto sto nije trebalo otic kvragu i polomit ce se mobius ili transmiter i opet cete morat nabavljat ovo i onda ste na jos vecem gubitku -.-

Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #56
Evo još malo sran*a s moje strane.

https://www.youtube.com/watch?v=QsWQ3xXQiLI

Onog dana kad je bio maiden, nisam ni vidio da je baterija oštećena i da se osjeti smrad kemikalija iz nje. Bolje da sam je ovako uništio nego da mi kuću zapali. Jučer sam cijeli dan potrošio na čekanje da se magla raziđe, a onda je bilo natjecanje u preciznom slijetanju na aerodromu Sopot u Vinkovcima. Na žalost, to bi moglo ići pod "Događanja i okupljanja", no poziv sam dobio dva dana prije istog. U ta dva dana sam imao pregršt nezgodacija, pa nisam ni znao da bi moglo biti toliko zabavno i da bi možda moglno nekoga zanimati. Video će biti obrađen navjerojatnije ovih dana, pa ću tamo staviti... iako... pre kasno. Žao mi je.

LP,
milan
---

Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #57
Ono sto ja vidim iz ovih videa da imas problem sa throttlom, ali ne u smisli da nesto nevalja sa copterom, nego moras malo razgibati palac. Hebiga neide to u uskom prostoru, ono dvoriste ti je ok. Drzi ga ispred sebe i sprijatelji se s gasom. Vidom da si stavio harakiri, makni to je glupost. Daj mi neki okvirni spisak dijelova, koji motori, propeleri, regleri, jesu simonk ili blheli da si sibnem neke slike sa pidovima

Oprosti, nisam stigao ovih dana odmah odgovoriti, neka gužva ovdje... veliko spremanje kuće.

Umjesto harakirija, koji je bolji seting? Oko popisa dijelova: 4x motor RCX H2206 2250KV, 4x ESC "Emax - Simon" (slično kao BLHeli, samo druga etiketa), Frame: RCX H250CF-3K (DT Version) FPV Quadcopter (Carbon Fiber / Barebone Frame), Mini Power Distribution Board (Black / 2-3g / 35x35mm, 30.50x30.50mm, 30x30mm), Naze32 Flip (10DOF, ok, znam.... overkil, ali to sad trenutno imam), 6x4.5" 6045 propove, nekoliko ovih zelenih, i nekoliko nylon/carbon (to čuvam kad sve proradi kako treba).

Postavke ESCova su: Brake: OFF, Timing mode: Mid-High,  Start force: (11) 1.0, Curve mode: OFF, Controll frequency: 22 KHz, Low voltage protection: OFF, Cutoff mode: soft-cut, Rotaion direction: normal/reverse, ovisno kako sam zalemio... pa sam onda programatorom okretao smjer rotacije (sve je zalemljeno jednako - drito sa motora na ESCove)

E, PIDovi, to je bolna stvar uvijek i svaka pomoć i ideja je dobrodošla. Također sam tek sad vidio da se može naštimati EXPO i na throttle u CleanFlight-u. BTW, upravo sam naručio osovine CW i CCW, jer ono kad je na onom videu tresnuo u asfalt, to je zato što se jedan prop odvojio u zraku. Drugi se odvrnuo pri padu. To nisam vidio odmah, naručio sada punu vreću (ok, par komada jednih i drugih).

LP,
milan
---

Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #58
Vrhunski video uradci. Stručni, dobro snimljeni, na vrhunski ispoliranom engleskom i prije svega igračke u rukama kompetentnog i sigurnog pilota: Da ne zaboravim, i to još sve u kontroliranim uvjetima.




Odg: Maljutkan 250 quadcopter maiden - nisam ni skontao što me snašlo...

Reply #59
Meni su Milanovi videi bas simpaticni i iskreni, a neki(kao oni sa oblacima i biciklom) mislim da posjeduju i artisticku vrijednost. Najvise cijenim njegovu strast i djecacki iskrenu zelju da nauci i spozna nesto novo.. a uz to se ne libi da to podjeli sa svijetom na engleskom za koji ne bih rekao da je bas tako los.. 8)


Ipak, mislim da treba poraditi na sigurnosti prilikom testiranja i letenja..