Skip to main content

Topic: naocale za miniquad (Read 1954 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

naocale za miniquad


Dakle... ispitujem teren na temu naocala za miniquad fpv.

Prvo disklejmer. Nikad nisam letio niti miniquad niti fpv. Sve sto dalje napisem je skupljeno iskljucivo putem neta i kao takvo neprovjereno i upitno. No obzirom da bih od proljeca probao i miniquad i fpv, vrijeme je da zagrebem po povrsini tog problema pa molim razmisljanja i pomoc.

Zasad cu se zadrzati na Fatsharku (FS) jer drugo nisam stigao istraziti. Takodjer, kad pogledam grupnu sliku kvod rejsera, jedan do drugoga FS.  ;)

Obzorim da je FS Dominator V2 (DomV2) diskontinjud, trenutno gledam zadnju iteraciju, modele
- Dominator V3 (DomV3)
- Dominator HD V2 (HDV2)
- Attitude V3 (AttV3)

Zanemarimo li zasad cijene (iako nisu ni zanemarive niti usporedive), cini mi se sljedece

- HDV2 - 50 stupnjeva FOV, medjutim zbog geometrije jako veliki postotak ljudi prijavljuje blur ovakav ili onakav, dosta ljudi sa dobrim vidom trebaju korekcijske dioptre -2 da bi dobro vidjeli sliku i i onda je vecinom mutna po rubovima. Polozaj naocala na nosu takodjer jako vazan za ostrinu slike. Analogni signal, na srecu jos uvijek 4:3  :D i pase na postojece kamere
- DomV3 - 16:9 digitalija, 30 stupnjeva. Ociti problem je sa 4:3 signalom na 16:9 ekranu (naocale rade linear stretch). Kao sto rekoh, nikad letio fpv pa ne znam koliki je ovo realni problem. FS navodno ima u betatestu 16:9 kameru.
- AttV3 - 4:3 medjutim bez DVRa, navodno je upotrebljiv ventilator faceplate sa V2, interlaced 3D support (koliko je ovo potencijalno korisno za kvodrejsing?)

To je to ukratko... sigurno sam svasta zaboravio spomenuti jer mi se vec sve mijesa koliko sam toga procitao pa ajmo krenuti a detalje cemo usput. Sto kupiti a da bude koliko-toliko futureproof a opet upotrebljivo u trenutnim uvjetima?

Tnx!


 

Odg: naocale za miniquad

Reply #1

Samo da dodam, HDV2 ocito imaju toliko design flawova da, uz cijenu koja je takva kakva je, naprosto trenutno nemaju smisla osim za ekipu koja leti phantome i trebaju ogromnu sliku i/ili imaju vrlo specificna ostecenja vida zbog kojih im ti naocale rade savrseno.

Dakle dilema, DomV3 ili AttV3...