Skip to main content

Topic: serija za skoro iste baterije (Read 1266 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

serija za skoro iste baterije

Problem ,, imam dve baterije 6s  moram si sloziti seriju znaci 12s , sto bi bilo jednostavno , problem je sto baterije nisu niti jednakog C ratinga niti imaju isti kapacitet A(jedna je 3700 a druga 4000)
Koje su moguce posljedice,, iako se meni cini da bi to sljakalo , mislim da je razlika relativno mala ,, a sta vi mislite,,

Odg: serija za skoro iste baterije

Reply #1
Bolje ne, radije nabavi jos jednu istu.

In series it would be really silly to use different capacity cells. Imagine connecting a 1000mAh cell and a 3000mAh cell in series. Since exactly the same current is running through both, the smaller one would be exhausted and it's voltage getting dangerously low while the larger one was still 2/3rds full. A very bad idea . Brand doesn't really have much to do with it but cells should have the same specification, both capacity and C-rating.

In parallel you can use different capacity packs if you know exactly what you're doing because the two tend to balance out rather more. But it's rarely worth the trouble. Again brand doesn't really affect anything but capacity and C-rating do.

 

serija za skoro iste baterije

Reply #2
Evo da potvrdim tezu , naime probao sam spojiti dvije baterije razlicitog kapaciteta u seriju i sve radi relativno dobro batetije su priblizno istog kapaciteta 4000 i 36000 obije 6s tako da je kombinacija iskoristiva i moze raditi . Problem se javlja kod baterije manjeg kapaciteta koja se drasticno razbalansira i izgubi napon , sto je u biti logicno ali nikako dobro za lipo pakove . Sve radi ok ukoliko se ne isprazne do kraja , u tom slucaju batka manjeg kapaciteta dobije po repu ,,

Odg: serija za skoro iste baterije

Reply #3
malo si poprati vrijeme korištenja i ograniči ga na toliko da ti se  ona manja isprazni do 2/3. Tako ćeš ju sačuvati od oštećeja ako već nemaš bolju soluciju. Računaj potrošnju kao da su ti u seriji 2 manje batke. Kad izmjeriš koliko ti mah trošilo uzima u minuti lako je izračunati vrijeme upotrebe.
Karlo. 098-711-540, Sisak