Skip to main content

Topic: Molim pomoć - kupnja aviona za poklon početniku (Read 3999 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Molim pomoć - kupnja aviona za poklon početniku

Pozdrav svima.

Prvo da objasnim situaciju.

Otac mi ima preko 70 godina. Želimo mu kupiti poseban poklon za Uskrs jer ga jako želimo razveseliti.
Naime od djetinjstva ga fasciniraju avioni, posebice oni borbeni, pa je imao periode da sjedne za kompjuter i odigra neku "borbu", a jedan od najvećih gušteva su mu lupinzi  ;D

Odlučili smo mu skupNim (financijskim) snagama mama, seka, dečko i ja, zajedno kupiti avion do 800 kn.

Budući tata nema iskustva sa letenjima na daljinsko, trebao bi mu aviončić baš za početnike ali da ima otvorene opcije akrobacija koje bi ga posebno radovale nakon što razradi vještine.
Dakle, avion koji nije lako potrgati (obzirom da tata više nije mlad, a i znam da će se previše "zaigrati" sa avionom i da će sigurno imati padova  :-\ :) ). Nešto sam malo proučavala pa sam vidjela modele kojima se odvaja elisa prilikom pada, itd (Nine Eagles Xtra 300 i sl.). No vjerujem da ćete mi ovdje bolje znati reći o izdržljivom aviončiću za početnike, a koji ima otvorene opcije za akrobacije za kasnije..

Bio bi dakle sljedećih specifikacija:

1 - za početnike
2 - izdržljiv prilikom padova
3 - mogućnost akrobacija nakon napretka 
4 - domet 500 m (ako je moguće, iako je i 300 m ok što vjerujem opet ovisi o cijeni)
5 - do 800 kn
6 - nemamo uzletište (iako na snimkama vidim da se mnogi puštaju iz ruke, no neznam da li je kod svih to omogućeno)
7 - jednostavnost nabavke i dostupne cijene za eventualne rezervne djelove
8 - htjeli bismo, tj praktički smo već odlučili, kupiti iz http://www.pluramaks.com/ jer su u Zaprešiću a tamo je i moj tata, pa bi on mogao i sam navratiti po rezervne djelova ako zatreba

p.s. radi jednostavnosti letenja razmišljali smo i o soluciji kupnje helikoptera, te stoga i helikopter dolazi u obzir. No veću prednost dajemo avionu jer je tata ipak njihov veeeeliki fan; pa sam se odlučila obratiti za pomoć znalcima sa ovog foruma da kažu: helikopter ili avion. Ako može avion - tada dapače koji avion u tom rangu :) .

Svaki savjet je dobrodošao. Veselim se savjetima jer zbilja nam je ogromna želja tatu jako obradovati, i hvala unaprijed :)


Odg: Molim pomoć - kupnja aviona za poklon početniku

Reply #2
Ma sky runner je ludilo za pocetak,a extra od nine eagle nije bas za pocetnika i jako je zivcan avioncek,sky runner ako padne nece slomiti elisu jer je okrenuta prema nazad,a moguce su neke osnovne akrobacije

Odg: Molim pomoć - kupnja aviona za poklon početniku

Reply #3
Vidio sam Sky Runnera kako leti i sasvim solidan model (uredna kopija Easy Stara)
S time da bih ja prije preporučio recimo FlySky 9x i Bixlera s HK, vjerojatno i manje love ispadne (ili tu negdje)? A stanica je bolja u svakom slučaju
MAK Zapad

Odg: Molim pomoć - kupnja aviona za poklon početniku

Reply #4
mislim da bi mu easystar bio ludilo , slican je sky runneru ( u biti je sky runner kopija easystara) samo je veci (1370mm raspon krila) sto je za pocetnika puno bolje, trpi udarce samo tako sto znam iz vlastitog iskustva  ;D u scweighofera dode 39 eura(33 kad vam odbiju austrijski porez)+pdv= cca 45 eura sa brushed motorom bez serva, bez stanice, sto znaci da nabavite neku jeftinu stanicu esc, bateriju i dva serva bili bi tu oko 800-1000 kuna, a mislim o kvaliteti kineske pjene i multiplexove ne triba ni pricat
http://www.der-schweighofer.at/artikel/52593/modellsport?query=easystar

pozdrav
mos mislit

Odg: Molim pomoć - kupnja aviona za poklon početniku

Reply #5
easy star apsolutno, ali taj je u austriji...

bilo je prije u pluramaksu ovih modela

Hawk Sky

http://www.nitroplanes.com/new4chdyhask.html

to je puno bliže easystaru i stabilnije, a provjereno dobro leti

Odg: Molim pomoć - kupnja aviona za poklon početniku

Reply #6
hawk sky isto nije los, bixler je isto dobar al dok to stigne sa Hobbykinga......u schweighofera stigne za 7 dana, jos prije ko zivi u Zagrebu, moze se platit paypalom-znaci visa electron devizni racun ili mastercardom, tako da to sto je u austriji nije neki problem, plati se pdv. carina ne ide na "igracke"
mos mislit

Odg: Molim pomoć - kupnja aviona za poklon početniku

Reply #7
ma puno komplicirate , lepo buju čoveku kupili ovo u zaprešiču , njemu bu to super , ako kaj polomi bude išel tam i opet ok ...

a kad se zapali za letenje bude več pronašel i ovaj forum i ljude i dučane i modele ..... dajte nek čovek leti , za prvi model mu je tak i onak svejedno , neka bude pažljiv pa bude dulje trajal .....

naravno svaka čast Tesi na odličnoj ideji , jer bez obzira na godine svako ostaje dijete u duši.... ;)
dx9-xd8-gobac630

Odg: Molim pomoć - kupnja aviona za poklon početniku

Reply #8
koliko sam ja skuzio situaciju njoj treba RTF (rady to fly)  model znaci raspakira ga tata, napuni baterije, i na livadu. nikakvih komplikacija oko carine stanica baterije ovo ono, taj model sto je kolega zokizo stavio ti je za tatu super, imas sve ljepo leti!

Odg: Molim pomoć - kupnja aviona za poklon početniku

Reply #9
Veliko HVALA svima koji su pisali na ovoj temi.

Mnogo smo novoga naučili zahvaljujući vama forumašima :) i iako nismo tipkali, čitali smo sve napisano, prihvatili smo svaki savjet, i sve što ste napisali smo temeljito proučili.
Bixler smo zamalo kupili ali poštarina koja bi nas došla isto koliko i avion; natjerala nas je da nažalost odustanemo (preko 2000 kn radi poštarine)

Sky Runner nam je kratko bio opcija, na kraju smo stisnuli zube i odlučili se za duplo skuplju verziju od runnera, tj Nine Eagles Sky Climber 1400 kn iz (obližnjeg) Pluramaxa.

Zaključili smo, ako već život nije fer prema tati i bori se sa nepoštenjacima (trenutno ima izuzetno težak period u životu); barem da mu mi iz obitelji zajedno olakšamo poneki dan sa Sky Climmberom. :)

Spojili smo ga na Uskrs; razradili flapove, elevatore itd.. malo i uključili motorček dok ga držimo; i za sada smo jako zadovoljni. Još nije poletio jer vrijeme nije najbolje (kiša, a poslije i vjetar). Prvo polijetanje i slijetanje će biti nadam se uskoro.

Nadam se da smo izabrali o.k. avionček; i da će mu pomoći da mu uljepša život, a vas ću svakako obavijestiti o prvim letovima  ;)  (i padovima i lomovima  :D ) ali i o veselju našeg tateka  :)

Hvala još jednom svima :* 


Odg: Molim pomoć - kupnja aviona za poklon početniku

Reply #10
Sretno Tateku sa prvim letom!

Meni se čini da bi se još netko mogao navući na ovaj hobi, ako već nije. :) :) :)

 

Odg: Molim pomoć - kupnja aviona za poklon početniku

Reply #11
Ovo je stvarno lijep poklon ocu i zelim mu sretan prvi let.
Lp,
Alex

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.