Skip to main content

Topic: Veličina elise- pomoć (Read 5775 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Veličina elise- pomoć

Pozdrav svima

Molio bi za pomoć, dobio sam jedrilicu u kitu Phoenix 2000, bez motora i reglera. U kitu se nalazi elisa ali nikakve oznake na njoj. Spiner je promjera 43 mm, dužina elise i spinera je cca 260 mm, a širina elise ( najveća) 23,5mm. U svemu ovome sam totalni početnik, pa ako bi narućivao rezervne elise , koje moram narućit?
Drugo pitanje, od 6 servaća koje sam ugradio, samo jedan mi "trza", ostali su mirni.... Zašto?
Što će se dogoditi ako stavim manji ili preveliki regler? (Ako za motor treba regler 20 A, Šta će se dogodit ako stavim 18 A, ili 30 A).
Unaprijed svima hvala na odgovorima

Romano

Odg: Veličina elise- pomoć

Reply #1
Evo ja cu pokusati da ti pomognem sto se tice ovog drugog dela.Naime ako je motoru potreban regler od 20 A onda mu stavis od 20 A i nista vise,moci ce on da radi i sa regrelom od 60A jer vrsi istu ulogu a to je propustanje struje onoliko koliko motor zahteva.Znaci regrel samo kontrolise protok struje a nikako ne salje neki konstantan napon.
Jedini problem jeste sto je regler vece amperaze on je i tezi i samim tim otezavas model bespotrebno

A sto se tice servoa koji se samo trza,pokusaj da na taj kanal stavis drugi servo,znaci zameni mesta da vidis sta ce da se desi,ako bude dobro onda je servo pokvaren a ako i taj drugi cima onda moras ponovo da programiras regler a to se radi sa karticom za programiranje...Javi kakva je situacija pa da vidimo sta cemo dalje.

Pozzzz Soprano.....   8)

Odg: Veličina elise- pomoć

Reply #2
Ok, hvala, malo sam sad pametniji....
Što se tiće serva, očito da nešta sa njim ne štima, jer jedino on trza bez obzira gdje( na bilo kojem) kanalu se nalazi. Inače ti trzajevi su vrlo mali, stavio sam taj servo na flaps, pa me interesira dali  je bolje zamjeniti servo ili ga ostaviti, i dali se servo kao takav može popravljati-reparirati, ili je to uzaludno potrošeno vrijeme....
Hvala još jednom...

Odg: Veličina elise- pomoć

Reply #3
Pazi ovako,servo ja napravljen da bi mogao da se popravlja,ja iskreno nisam za taj poduhvat obzirom da cena serva,ajde da kazemo standard servoa,jeste nekih 10 e .Za te pare se ne isplati jer je to jefrino da bi gubio vreme oko njega.Dalje i da popravis taj servo pitanje je koliko ce on da traje i da zbog njega izgubis model.Ja sam zadnji put u prosloj godini izgubio komandu na eleronu zato sto je puko zupcanik na servou i udario sam u drvo.Na svu srecu polomio sam samo elisu.
Zato ti kazem da obratis paznju na elemente koje stavljas i neka budu malo skuplji jer ti oni cuvaju model,nista drugo.

Drago mi je ako sam pomogao

Pozzzz Soprano .....   8)

Odg: Veličina elise- pomoć

Reply #4
Hvala još jednom. A ništa, naručit nove servače, nema mi druge....
Pozdrav

 

Odg: Veličina elise- pomoć

Reply #5
Ima li ko ideju koja je ovo elisa?

Odg: Veličina elise- pomoć

Reply #6
izmjeri koliki joj je promjer i podijeli sa 2,54 i dobit češ veličinu u inčima(otprilike).

elisa ti je oko 220 mm ako si gore dobro napisao mjere i to ti je 8,6,
računaj kao da imaš 9 x nešto , mislim da je 9x47 ili 9x5

neznam koja je to jedrilica ali ovaj motor i 2s baterija od 1300mAH na više bi trebali biti super.

http://www.himodel.com/electric/1820KV_Outrunner_Brushless_Motor_Type_FC2826-9T.html

http://www.himodel.com/electric/HiModel_GX_Seires_30A_Brushless_Electric_Speed_Controller_Type_GX-30A.html



koliki je raspon krila i težina sad, bez motora i tog kaj ti fali?




Odg: Veličina elise- pomoć

Reply #10
to je ok onda, ova elisa kaj imaš bude ok, jesi provjeril koliko mm je osovina i spiner, dal pašu

Odg: Veličina elise- pomoć

Reply #11
Je, to je ok. 3.17mm Pazoo sam na to....

Hvala, pozdrav


Odg: Veličina elise- pomoć

Reply #13
Ok, hvala, malo sam sad pametniji....
Što se tiće serva, očito da nešta sa njim ne štima, jer jedino on trza bez obzira gdje( na bilo kojem) kanalu se nalazi. Inače ti trzajevi su vrlo mali, stavio sam taj servo na flaps, pa me interesira dali  je bolje zamjeniti servo ili ga ostaviti, i dali se servo kao takav može popravljati-reparirati, ili je to uzaludno potrošeno vrijeme....
Hvala još jednom...

Da li se servo trza i onda kad mu poluga nije spojena na npr. eleron, ili bilo sa drugo?
Ako ne, onda znaci da kad je spojena pokusava drzati taj eleron u nekom za servo nultom polozaju  koji ocito nije i za eleron nulti (neutralni) polozaj, a za sto mu je potrebna neka sila. Ta sila su trzaji, jer servo ne radi kontinuirano nego preko 50 trzaja u sekundi. Njihovo trajanje (0 do 1/50 sec) ovisi o otklonu od onoga sto je za servo neutralan polozaj.


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.