Skip to main content

Topic: Remorker (Read 53080 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Remorker

Reply #45
Pozdrav svima :) Ivane,nema smisla žuriti,nisam ni znao da imam tako dobre živce :D .Werner,letvice su izrezane iz topolove šperploče u "Krin" Jurdani gdje sam kupio materijal.Danas popodne malo zaje.... kiša, ali ipak smo išli korak dalje.Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #46
Pozdrav svima  :) Oplata se polako zatvara.Obzirom na faze koje slijede kasnije,zadovoljan sam dosadašnjim poslom.Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #47
Pozdrav svima :) Stanje radova sa današnjim radom.Nadam se da naredni dani neće biti pretopli.Pozdrav iz Rijeke  :)

Odg: Remorker

Reply #48
Jako ljepo. Kako si te zadnje letvice fiksirao dok su se sušile?
Naredni dani će biti topli. ;D  Pozdrav, Werner
p.s.: poslao sam ti poruku.
Pozdrav sa Hreljina, Werner
"Ne pričaj - napravi!!"
www.kamphausen.ch

Odg: Remorker

Reply #49
Werner, na mjestima gdje više ne prolazi štipaljka ili stega a letvicu treba "prisiliti" da se nasloni na rebro , izbušio sam malu rupicu na rebru i letvicu učvrstio malim vijkom , nakon sušenja maknuo vijak i zalijepio čačkalicu.Ima letvica koje su nakon pripasivanja namazane ljepilom i jednostavno zaglavljene na poziciju.Pozdrav

Odg: Remorker

Reply #50
Cini mi se da ce biti potrebni utezi na dnu brodice. Oces ih moci ugurat i ucvrstit. Pa tek sad kontam da ima ravno dno i to nize od propelera. Mislim da nece biti dovoljno tezak da uroni propeler bez utega. Ak dobro vidim ima on dobrih cirka 10 cm uronit u more. Samo nemoj baterije u dno stavit da se ne utope xd.
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Remorker

Reply #51
Pozdrav svima :) Ivane, nakon završetka oplate i adekvatne pripreme  vanjske strane ide stakleno platno i epoxy smola (također iznutra na nekim mjestima platno i komplet jedan premaz smole).Iza toga testiranje nepropusnosti u vodi.Propeler je potpuno uronjen u vodi između vodene linije No3 i No4 (105 mm od kobilice),a da bi remorker uronio do VL No5 - max. gaz (135mm od kobilice) svakako će trebati dodati težine (olova).Koliko težine (uključujući svu opremu za pogon i baterije ) i raspored težina radi trima utvrditi ću kod testiranja u vodi.Pozdrav iz Rijeke :)

 

Odg: Remorker

Reply #52
Pozdrav svima :)
I danas korak dalje , radovi na zatvaranju krme.Netko je dobro naložio danas  ;D - popodne 34,5 C.Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #53
Pozdrav svima :) Mislio sam ujutro na kupanje,pa se predomislio :) ,nastavio raditi-krma zatvorena , preostaje šmirglanje.Desna strana oplate skoro gotova.Toliko za danas.Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #54
Bome ide to tebi. Kazes pun mi k za danas malo odmorit  ;D
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Remorker

Reply #55
Pozdrav svima  :) Evo danas zalijepljena zadnja letvica vanjske oplate.Također rad na krmi oko osovinskog voda. Grubo obrušeno,slijedi fino brušenje pa kitanje,opet brušenje pa stakleno platno i epoxy.Kad smo kod kitanja - koji kit mi predlažete ? (normalno mora biti lagan za brušenje).Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #56
Ja to jos nikad sam radio, a bi uzeo epoxy sa micro-balloons ili cotton-flocks.
Pozdrav sa Hreljina, Werner
"Ne pričaj - napravi!!"
www.kamphausen.ch

Odg: Remorker

Reply #57
Po meni, epoxy + micro baloni se brusi lagano, ali lagano s obzirom na npr epoxy + silica ili nesto trece sa epoxy bazom. Ja bi svakako koristio obican poliesterski kit (autokit), on se najlakše brusi. Naravno epoxi + micro baloni je puno bolja opcija, ali ima puno vise posla. Tako da ako ti je do laganog brusenja onda autokit, a ako zelis stvarno da bude odlicno napravljeno onda epoxy + micro baloni.  ;)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Remorker

Reply #58
Samo probaj posebno, da li se epoxy hvata sa poliesterom!
Pozdrav sa Hreljina, Werner
"Ne pričaj - napravi!!"
www.kamphausen.ch

Odg: Remorker

Reply #59

Netreba komplicirati uzmes ovo ili slicno jer je dostupno te odraduje posao. Uzmi si i nitro ili aceton za ciscenje i samaraj sa onom savitljivom spatlicom.
Sve ovo imas dostupno u dosta nasih ducana.


Koliko vidim na nekim mjestima ces toliko pobrusit da letvice skoro nece ni biti. Treba ti bas tvrdi a nije da se tesko brusi. Radim sa tim materijalima non stop.
Stolarije i limarije sam jako puno odradio. Uzmes papire od 60 pa na dalje jer negdje di bas nejde brusenje jer si zasro da mozes sa grubim brzinski popravit.
U svakom slucaju ako zelis da posao ispadne kako bog zapovjeda preporucam ti spric kit 2k u spreju da pokrijes riseve taj se brusi na 1200.
Nema jednostavnijeg puta. Ides od 60 do 800 granulacije bacas spric kit i onda ga brusis sa 1200 i ides na visoki ili koji hoces sjaj.
Ja radim ovako e sad svako ima svoje.


Mozes koristit i onaj mekaniji bas za drvo na nekim mjestima gdje nema nekih brusenja. Ja koristim mekaniji onaj bijeli bas za drvo i ovaj tvrdi di sam morao jako pobrusit a na kraju spric kit.
Ima da ispadne finije od stakla.  ;)


Obavezan je i nitro za brisanje nakon svakog kitanja od masnih ruku i prstiju. Nikako uljani bas nitro.
Kad zavrsis sa zadnjim brusenjem 1200 opet ces koristit nitro prije lakiranja.
E to je posao i tak se rade auti ili stolarija visokog sjaja.
Sto je najbolje sve ti to susi jako brzo osim ovaj mekaniji i finiji kit za drvo.
spric kit 2k u roku 15min kit tvrdi takoder odnosno dodajes si ucvrscivac po zelji. Danas lakovi u roku 3 sata su suhi. Ja spricam na kompresor. nikako valjak kist.
U slucaju da ti padne ideja da spricas sa sprejem obavezno kupi boju i kit u auto bojama i lakovima.
Pune ti sprejeve sa auto lakovima i imaju sve sto trebas.
Nemoj koristit obicne sprejeve i nikako valjak i kist.
Napravi vrhunski.

https://www.bauhaus.hr/poliesterski-kit-sa-staklenim-vlaknima-975-25-g.html
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)