Skip to main content

Topic: Pravilnik UAS - naši prijedlozi izmjena i dopuna  (Read 5939 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pravilnik UAS - naši prijedlozi izmjena i dopuna

Reply #15
Akbas ocete sve po zakonu :)))

Odg: Pravilnik UAS - naši prijedlozi izmjena i dopuna

Reply #16
Još uvjek mi nije jasna definicija "profesionalni multirotor" jeli to nešto što si sam slozis ili nešto što kupis gotovo poput phantoma ili walkere


Laicki osvrt.
Profesionalno:
Ono sto nekome sluzi u obavljanju njegove profesije, djelatnosti, usluge...
Sve dok tu uslugu radi da bi je naplatio je profesionalno.
Ako je djelatnost prijavljena i ima sifru NKD.
Placa porez, prirez, doprinose.
On profesionalno koristi u ovom slucaju multirotor.


Laicki zakljucak.
Profesionalni multirotor ne postoji ili je svaki onaj sa kojim se ostvaruje dobit/dohodak.
...kao i sraufenciger  ;)
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters


Odg: Pravilnik UAS - naši prijedlozi izmjena i dopuna

Reply #18
odvojiti hobi od profesionalnog letenja
jednim clankom zakona odrediti sta treba ispunjavati hobista
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

 

Odg: Pravilnik UAS - naši prijedlozi izmjena i dopuna

Reply #19

Udovoljavanje uvjetima Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova i ishođenje odobrenja Hrvatske agencije za civilno
zrakoplovstvo za letačke operacije sustavima bespilotnih zrakoplova podrazumijeva da operator ili vlasnik sustava
udovoljava sigurnosnim uvjetima za letenje bespilotnim zrakoplovima.

Ishođenje drugih potrebnih odobrenja, dozvola i slično (dozvola vlasnika posjeda nad kojim će se odvijati letenje,
dozvola organizatora događaja nad kojim će se odvijati letenje, odobrenje vlasnika zatvorenog prostora u kojem će se
odvijati letenje, odobrenja Ministarstva unutarnjih poslova, Geodetske uprave, Ministarstva obrane i slično), nisu
predmet Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova.

Ovo sam našao u popratnom dokumentu koji su objavili. Po ovome mi se čini da oni uopće neće niti ulaziti u ove druge pravilnike koji su na snazi i tu će biti svega.