Skip to main content

Topic: 129 minuta leta :O (Read 8477 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #45
Evo ovako izgleda test motora,potiska i potrošnje. A druge dve slike su dinamički balans propova. Inače ti propovi su bili idealni na magnetnoj vagici. A pogledaj koliko je mase dodano da se dinamički uravnoteži.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #46
Evo slika testa ZMR motora,bolje se vidi sve ukupno.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #47
Svaka čast! E to sam trazio da je netko sve lijepo objasnio :D.Ovaj setup je i tako bio brzinski da vidim sta sam dobio.Mobiusa mi se nije problem rijesit, bar cu nesto ustedit ;D.Ajde idemo onda na drugi nacin, za promjenu cu vam napisat sto mi je cilj pa da vidimo dal je to izvedivo:

Autonomija: oko 40 min
Domet: 5-8 km
Flight controller: puni paket gps,kompas, rtl(nije nuzno al nek se nade) itd

Buđet: 700-800 eura

Naravno moze i vise a buđet i manji ;D
Razmotrite pa recite moze ili ne moze.

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #48
Lično mislim da ne može. Gore si na prvoj slici vidio kolika je potrošnja struje po jednom motoru za 400g potiska. Znači oko 3,5A. Tu se radilo o 1040 propovima(radi se o jako dobrim motorima,solidnim propovima i konfiguracijom odlično podešenom za taj potisak),i ajd da računamo da se sa većim propovima dobija na efikasnosti. Pa da se sa istom strujom dobije čak i 50% više potiska,to je 600 g potiska (lično mislim da se ne može dobiti tolika razlika). Puta četri motora dobiješ 2400g potiska i 14A struje koje vuče. Znači sa 10000 mAh baterijom (ne 8000 koju si ti planirao),imao bi 43 minuta leta (teoretski,da se zanemare svi gubitci,i potrošnja struje od kontrolera). Ali računaj da je ova baterija sama teška skoro kilogram( i to da kupiš bateriju nekog kvalitetnijeg proizvođača,koja će sama koštati 150 ili više evra). Što znači da bi čitav ostatak tvoje letjelice smio imati samo malo više od 1400g. Računaj da je kontrolor sa GPS-om ima oko 100g,4 ESC-a 100-150g sa kablovima,Karbonski propovi blizu 100g ako ne i više. Frejm da je karbonski te veličine,400g minimalno,FPV sistem i prijemnik bar 100g,baterija za napajanje FPV predajnika i kamere 100g... Koliko ti mase ostaje za motore? A računaj također da ćeš na sitnicama poput stegica i ostalih gluposti nabaciti 50-100g sigurno.  A da ne računamo koliko košta taj kvalitetni karbonski frejm,karbonski propovi,te modul i prijemnik koji mogu na 8 km. Po meni neizvodljivo. Da se ne ponavljam kako mislim da je to totalna ludost.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #49
Kako neizvedivo sad cu samo napisat kasnije ti dam i linkove kao dokaz jer ih nemam sad tu.Ali to nije nacin koji bi volio bolje je sam sastavit.Walkera qr x350 pro PNF u EU bez carine kosta 310 eura ako se sve izbalansira bolji propovi itd daje 30 minuta autonomije(to i nije tak daleko od 40).Onda sve jos dodatno uhf sistem, turnigy 9xr,video tx rx 1w,ekran, kamera,antene cca 370 eura.Zajedno otprilike 700 eura.Kasnije dam i linkove ali veci je uzitak ako ga sam sastavim i lakse su preinake.

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #50
Pa eto,ako znaš,što nas pitaš. Jeftinije od tog sa Walkerom.nećeš proći. Kupi to i završio si. Javi nam samo rezultate kasnije.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #51
Kolega jesi mozda razmisljao mozda o fantomu 2 ima tu tema odlicno leti, snimke ima fenomenalne i mislim da leti sa baterijom oko 30 minuta, kupis 2 i evo ti veselja.
letim, al nikako da poletim

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #52
I ja mislim,mada se i Phantom mnogo kvari. Ima jeftinije,a bolje. Mislim da su moji daljnji komentari i pomoć nepotrebni. Pozdrav
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #53
Ah phantom ko phantom,opet jedni kazu super drugi da se kvari.Mogu ja kupit ali nije to to kao kad slozis sam,nudi mi i tompa svoj za 400 eura samo to mi je nekako malo para za takav setup koji kaze da leti 80 min.Ah,neznam,vidjet cemo sta ce biti iz svega toga.A jbm kad za 500 eura nemres slozit quad s autonomijom 40 min.Izgleda da cemo se nacekati dok ne izmisle bolje baterije pa cemo letjet za manje pare i duze.Ak imate jos koji savjet samo dajte,svaki je dobrodosao ;D