Skip to main content

Topic: 3s baterija na hexi (zadnji post, da neotvaram novu temu) (Read 2784 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

3s baterija na hexi (zadnji post, da neotvaram novu temu)

uzeo sam kit x525 sa kkmulticopter v5.5  ali kolko vidim to je malo zastarjelo pa bi uzeo nesto novije i stabilnije

sta mi preporucujete za pocetak,nista pretjerano skupo jer neznam dali ce me to tolko zainteresirat pa da nakraju ne dam novce i quad stoji i skuplja prasinu

Odg: koji kontroler za quada

Reply #1
kk2 30 dolara s acc...

lp
Toni

Odg: koji kontroler za quada

Reply #2
Ja ti povoljno prodam provjereni MultiWii s programatorom koji ima akcelerometre, super radi, itd. sve se manje više zna o njemu. Ne pokušavam ga uvaljat, nego mi je viška, ak se i ne proda poslužit će.
Letio sam sad u nedjelju KK na Tomijevom quadu (tgrbin) i stvar lijepo radi, iako je multiwii nešto bolji i fleksibilniji što se podešavanja tiče
Ili si naručiš s HK KK2, veli i Majk da je brutalno dobar
MAK Zapad



Odg: koji kontroler za quada

Reply #5
radi radi ja probo radi strašno dobro da nisam probo nebi vjerovao :)

Odg: koji kontroler za quada

Reply #6
e da sad treba docekat da to dodje iz hobbykinga u zadnje vrijeme par posiljka po 25 dana sam cekao da stigne iz hk

jos jedno pitanje koliko je tesko sve to ustimat,do sad nikad nisam imao kontakte sa multirotorima

Re: koji kontroler za quada

Reply #7
Koji motori idu gore

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Re: koji kontroler za quada

Reply #8
Koji motori idu gore

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

ljenčino 2 -3 posta gore je link cijelog setup-a
ali da se neoznojis skrolajuci da te slucajno neuhvati grc  :P  ;)
XXD 2212 KV1000 (ja nikad cuo za XXD)

Re: koji kontroler za quada

Reply #9
Ma ja to samo da malo piskaramo

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: 3s baterija na hexi (zadnji post, da neotvaram novu temu)

Reply #10
posto quad koji sam narucio ima motore 1000KV koji idu na 2-3S bateriju

i ako uzmem jos dva  motora i 2 reglera mogao bi si slozit neku hexu ali
dali ce biti dovoljna 3s lipo za sve to napajat?

Odg: 3s baterija na hexi (zadnji post, da neotvaram novu temu)

Reply #11
hoće li ti 3S biti dosta ili ne je jednađba s nedovoljno podataka...


broj ćelija x KV motora određuje koliko bu se brzo stvar vrtila

veličina propa određuje potisak, ako se pretjera-izgori motor, ako se stavi premali-nema dovoljno potiska za let,

ako je više motora, sustav u pravilu može više i dići, ali i pocuclati više A iz batke.

kapacitet batke određuje i amperažu koja se može iz nje sigurno cuclati, ako gledamo da su sve tu negdje oko 20C,
 ono što piše 90C na nanicama je vic. one skupe po 100€ koje i daju toliko, vjerujem da kupac na što kupuje pa njemu ni ne treba objašnjavati,
dakle pravilo 20ak C vrijedi za široke mase nas modelara...

tebi je dakle bitna i amperaža koju sustav cucla, te specifikacije batke, koliko A može isporučiti da se ne ošteti
a i KV motora i propeler, kao i masa modela i namjena, sve je to povezano u cjelinu, jednu beskonačnu priču o multirotorima  ;)

ako imaš 2200 mAh 3S od 20C (to što oni napišu ne znači da može dati 20C kroz cijelo vrijeme) bi značilo da može dati negdje 30A.
što je oko 5A po motoru.

Odg: 3s baterija na hexi (zadnji post, da neotvaram novu temu)

Reply #12
set up bi bio ovaj

hobbywing 20A regleri
motori 2212 1000KV
prop 1045


Odg: 3s baterija na hexi (zadnji post, da neotvaram novu temu)

Reply #14
Ako ti model moze ponjeti vise tezine stavi dvije baterije parallelno to bi trebalo povecati C.