Skip to main content

Topic: Buhor 25 kreš (Read 8261 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Buhor 25 kreš

Reply #1
Dakle, ovo gore je moj buhor 25-ica nakon današnjeg probnog leta, i mogu se pohvaliti da sam danas prvi put vidio kako izgleda pravi pravcati spin - prilikom penjanja dao sam mu malo oštriji okret i slijedeća stvar je bila lagana spirala prema dole.

pretpostavljam da bi cg mogao biti uzrok, jer avion je bio malo guzat...



Odg: Buhor 25 kreš

Reply #3
steta. :(
al motor ti mora bit montiran prema dolje. :'(


Odg: Buhor 25 kreš

Reply #5
Stvarno nisi ima sriće, ja sam ima doživljaje sa Spadetom , osim što bi mi se motor montira pod sličnim kutem ko tvoj druge štete nije bilo...
Jednom mi je krilo ostalo na žici ( nekakva ograda ) i naravno popucale gumice i elisa nakon što je trup pokuša letiti bez krila ,, krilu ništa ,,ali sam avion je bio pre težak dao sam prednost čvrstoći pri izgradnji!!!!!
Prodajem stado ovaca  , predvodi ih tajnoviti ali bezkompromisni i potentni prč Glavonja !!!!!!

,,A u fušu cipan drva"""""""


Odg: Buhor 25 kreš

Reply #7
nije ti ni prop dobro zbalansiran  :D
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Buhor 25 kreš

Reply #8
vrlo kvalitetno polupano, sad imas barem sta popravljat dok jos ova zimetina traje

Odg: Buhor 25 kreš

Reply #9
Budi sjecanja... :D

Odg: Buhor 25 kreš

Reply #10
nije ni prvi ni zadnji...
buš složil drugog

Odg: Buhor 25 kreš

Reply #11
Kad vidim kaj me čeka, razmišljam o nekom tečaju.., visinskim pripremama... duhovnim vježbama  :'(
Neki prijedlog?
Tko umre  na jesen, za njega nema zime.

Odg: Buhor 25 kreš

Reply #12
samo uvijek mora biti osmijeh na licu. :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Buhor 25 kreš

Reply #13
nema veze kaj je kiseli ko zagorska šardonoja  :-\
Tko umre  na jesen, za njega nema zime.

Odg: Buhor 25 kreš

Reply #14
ma siguran sam da je za ovaj kreš najviše krivo to što sam ja navikao voziti modele koji u rezervi imaju dovoljno snage da te izvuku iz najveće nevolje, i kod kojih je dovoljno opaliti po plinu i riješena stvar. Sa metar i pol raspona i težinom od 2kg tjeranih sa OS 25 fp to očito nije dovoljno, pa treba i malo pameti...

sad sam si uzeo u zadatak malo proučiti spin, kako nastaje i kako mu kontrirati i siguran sam da sam radio potpuno pogrešnu stvar - kad je to u spirali krenulo prema dole ja sam intuitivno opalio po gasu i davao kontru eleronima, umjesto zaustavljanja rotacije rudderom, a to, izgleda samo još pogoršava stvar.

ali eto, iskustvo više i potpuno nov način da se razbije avion ;) .