Skip to main content

Topic: nitro motor problem (Read 21551 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nitro motor problem

evo ovako radi se o mvvs nitro motoru od 3,5 kubika..ima vodeno hladenje jer je za gliser..e sad ja ga verglam i verglam i nikako nece da upali..do svjecice vjerovatno nije jer sam probavao dal radi i uzari se svjecica tako da to radi..rezervar je valjda dobro spojen sa motorom..uglavnom motor nece da upali nikako..ima li tko kakvu ideju?..svaka pomoc je dobrodosla

Odg: nitro motor problem

Reply #1
pocni od gornje igle, zategni je do kraja, ali ne prejako da se nesto ne osteti i onda je okreni kontra kazaljke na satu dva kruga.
gas neka bude otvoren oko cetvrtine, ali ne na stanici nego burence u fergazeru treba biti otvoreno toliko.

sa cime verglas?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nitro motor problem

Reply #2
to sam sve napravio i nece..imam starter

Odg: nitro motor problem

Reply #3
onda polako zavrci gornju iglu, po cetvrt kruga, a ako to radis na ovoj hladnoci onda je i to problem. meni moj irvine kada je vani hladno ima toleranciju od dva ili tri zuba gornje igle. ako nije tocno tako postelan nece paliti.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nitro motor problem

Reply #4
a neznam,mogu probat ali mi se cini da nece

Odg: nitro motor problem

Reply #5
grunf sa foruma ti je megacar za paljenje nitromotora na prst pa bi ti on mogao najbolje pomoci. zapalio je mog magnuma na prst, a ja ga nisam mogao upaliti sa starterom 8)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nitro motor problem

Reply #6
imas mozda broj od grunfa?

Odg: nitro motor problem

Reply #7
posalji mu pm
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nitro motor problem

Reply #8
evo naso sam neki broj pa cu probat zvrcnut..ako jos neko ima kakvu ideju nek javi


Odg: nitro motor problem

Reply #10
e to iskrneo nisam siguran..rezervar je nadam se dobro spojen..ona cjevcica sto unutar rezervara ima uteg ta mi ide na karburator a ona sta je unutar rezervara okrenuta prema gore mi ide na auspuh

Odg: nitro motor problem

Reply #11
e to iskrneo nisam siguran..rezervar je nadam se dobro spojen..ona cjevcica sto unutar rezervara ima uteg ta mi ide na karburator a ona sta je unutar rezervara okrenuta prema gore mi ide na auspuh

stavi prst na otvor karburatora i vrti motor toliko dugo dok ne vidis da je prst dobro mokar,tada kada OKRENES propeler na suprotnu stranu ca gorivo da prska iz karburatora van,pazi OCI ?
prethodno ZATVORI iglu gasa i otvri ju za dva okreta,ako je to malo,sto moze da bude,otvori jos za jedan i sve dotle dok ti se ne desi ovo gore napisano,
vjerovatno ne dobije gorivo u motor jer ako svijecica zari mora da se javi,da kihne na kratko

Odg: nitro motor problem

Reply #12
znaci ovako..inace se motor vrti u lijevu stranu..i ja sad trebam stavit prst na karburator i vrtit u desno stranu??? i kad to obavim onda ga pocnem vrtit u lijevu stranu u koju se inace i vrti???? i trebao bi onda kresnuti??

i da li je normalno da kad verglam motor da gorivo spricka kroz auspuh van??

Odg: nitro motor problem

Reply #13
znaci ovako..inace se motor vrti u lijevu stranu..i ja sad trebam stavit prst na karburator i vrtit u desno stranu??? i kad to obavim onda ga pocnem vrtit u lijevu stranu u koju se inace i vrti???? i trebao bi onda kresnuti??

i da li je normalno da kad verglam motor da gorivo spricka kroz auspuh van??

ako imas kucni telefon daj mi broj da te nazovem

Odg: nitro motor problem

Reply #14
ja sam vam iz Rijeke..evo poslat cu vam broj na PP