Skip to main content

Topic: Focke-Wulf Fw-190 by Kurt Tank - Seagull models (Read 14667 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Focke-Wulf Fw-190 by Kurt Tank - Seagull models

Reply #30
Pozdrav,


Što je s ovim modelom?
Zanima me koje servaće si stavljao-konkretno proizvođač i tip?


Hvala!

Odg: Focke-Wulf Fw-190 by Kurt Tank - Seagull models

Reply #31
Serva su poslikana u postovima prije, ima i video,
Flapso jedino oni goteck jači s HK a ostalo sve jeftine Corone HV drito na 2S batku.




Maiden odrađen


Brisanac


http://www.youtube.com/watch?v=xF81jQSTYX8








.
Cijeli let


http://www.youtube.com/watch?v=98gc8GMsnFU
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Focke-Wulf Fw-190 by Kurt Tank - Seagull models

Reply #32
Baš je borba na poljetanju, vidim  ;D
Al u svakom slučaju, zvuk je predobar i prikladan  8)

Zvezda


Odg: Focke-Wulf Fw-190 by Kurt Tank - Seagull models

Reply #34
Neka, sve je to samo dodatno iskustvo  ;)

Zvezda

Odg: Focke-Wulf Fw-190 by Kurt Tank - Seagull models

Reply #35
Genijalan zvuk, super letenje, flyby za 10... šta reć, to je naš doktor....  ;)
samo zemlja je granica....

Odg: Focke-Wulf Fw-190 by Kurt Tank - Seagull models

Reply #36
Bravo bravo odlican zvuk i bas super izgleda u zraku  ;)

Odg: Focke-Wulf Fw-190 by Kurt Tank - Seagull models

Reply #37
E da i jedno pitanje ako moze u vezi servaca..ako nije tajna podijeli sa nama tvoje razmisljanje u vezi servaca, kako to da na svojim modelima u pravilu uzimas low budget servace sa HK? Vjerujes jim 100%?

Odg: Focke-Wulf Fw-190 by Kurt Tank - Seagull models

Reply #38
Super model, oduvijek mi je bio napet focke u toj veličini, al problem mi je kako ga prevoziti, neman velik gepek, ako može jedan dobronamjerni savjet..važi za sve war birdse, nemoj ga polijetat dok ne digne rep, tj. dok nije postigao dovoljno brzine, vidin da te baca u lijevi roll na poljetanju, a to je lagani stall uslijed manje brzine pri polijetanju. Kod slijetanja traže da ih se slijeće sa vecom brzinom, nemoj ga slijetati kao kod drugih modela navlacenjem palice elevatora, jer lako se odbije i stalira ili kao u tvom slučaju potrgaju landing strutove, vec probaj kontrolirat visinu  pri slijetanju smanjivanjem i oduzimanjem gasa sa flapsovima na maximum i kad dotakne zemlju oduzmi gas i cekaj da lagano spusti rep.

Joj da Mess vidi ovo bio bi sritan ko malo dite
mos mislit

Odg: Focke-Wulf Fw-190 by Kurt Tank - Seagull models

Reply #39
hvala :)


a stavljam jefitne servače jer štedim di mogu, vrč ide na izvor dok se ne razbije kažu :)
isto tako nemam distribuciju struje i za sada radi sve ok, čak ni prekidač još nisam ugradio nego batku štekam na konektor u RX drito.
kad stignem, doće i to na red, ako model pokaže da je zaslužio, prekidač mislim, distribuciju nikada(100-200€ uh)


vjerujem setupu dovoljno za skala letenje, ne radim akrobacije da cuclaju neke bijesne struje niti da treba brza reakcija kao na akrobatama, pa su ok Corone za 9-10$,
dok se ne uvjerim u suprotno na bilo koji način :)


2 Romano, thnx na savjetu, skida se krilo u dva dijela, u torbu s HK onu isto najjeftiniju koju sam igdje vidio za 2m krilo,
a rep je na 4 šarafa ako treba skidati horziće, pa okreneš model nosom prema bunkeru a uski vertikalac među sjedala, makar stane i s repom bez rasklapanja u srednji x-over, kamoli neku dužu limuzinu ili SUV....


uvijek imaš opciju na krov, ne zaboravi i to, tamo stanu i dva modela :)




ovo za bacanje je radi crosswinda koji je puhao pod 90 na pistu s desne na lijevo i dignuo desno krilo malo u zrak, plus torque roll motora.
model ima 1500 grama u nosu i pada na prop ako se ne drži full dubina, tako da moram držati dubinu dok krene rulati, dok nabire brzinu, i onda otpustiti kada bi krenuo poletiti prerano i stalirao, da se izravna i ostane još malo an tlu, pa onda opet dati da krene gore... puno toga ali probati ću riješiti s nagibom trapa da ne pada na nos kao sada (nagib kotača više prema naprijed, sada su oko CG-a baš)


a za Messa da  :'( :'( :'(  ne mogu evo već drugi dan vjerovati da nije tu, čuli se mobom tu i tamo oko aviona i setupa bili... grozno grozno :/
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Focke-Wulf Fw-190 by Kurt Tank - Seagull models

Reply #40
http://www.rcwarbirds.com/Techniques/Technigues.htm
Ovo ti je dobar članak, meni je pomogao napisan je po savjetu nekog stvarnog pilota iz ww2, jbg ako mu je landing gear na cg to je mali problem, trebao bi bit malo naprid od cg-a, inace ce lako na nos pri slijetanju, inace svi warbirsi na poljetanju sa i bez crosswinda imaju tendenciju ako nema dovoljno brzine da odu u taj lijevi stall roll, probaj jednom uhvatit malo vecu brzinu i da se digne rep i vidit ces da ce bit to minimalno, što se tiče slijetanja probaj to što sam ti napisao onako lagani touch and go pri vecoj brzini samo sa oduzimanjem gasa i vidit ces razliku pri slijetanju, warbirdsi su malo specifični za letenje jer imaju veći wing loading nego drugi modeli.
Što se tiče Messa, da tragedija, falit će mi čovik samo tako, mi smo bili jako dobri, on mi je čak starim išao u osnovnu školu, sidili u istoj klupi 8 godina, uvik dobričine prve odu, a šta možeš  :'( :'( :'(
mos mislit


Odg: Focke-Wulf Fw-190 by Kurt Tank - Seagull models

Reply #42
Brutalno!
Zvuk je opak, nema sta  :o

Odg: Focke-Wulf Fw-190 by Kurt Tank - Seagull models

Reply #43
Thnx,
Evo radi se i na izgledu pomalo :)



Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Focke-Wulf Fw-190 by Kurt Tank - Seagull models

Reply #44
Kad pada kiša vani a ulovi se vremena :)
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper