Skip to main content

Topic: Mala škola modelarstva (Read 22535 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Mala škola modelarstva

Reply #60
Bravo, želim vam što više polaznika   :)
pa će s vremenom kako brojke rastu biti možda prilike i za neki klub s uređenom livadom i ostalim sadržajem.

Odg: Mala škola modelarstva

Reply #61
Hvala Davore !
Ipak najzasluzniji su Igor (wespen) i Sinisa (simpi)
Njih dvojica su potrosili mjesece oko priprema ,  organizacije i slanja molbi za sponzorstvom !
I zato im puno hvala !

Odg: Mala škola modelarstva

Reply #62
Svaka čast Wespenu i Simpiju na volji da svoje znanje prenesu drugima a naročito djeci i potroše vremena a vjerojatno i novca na organizaciju.
Prepoznajem još i kolegu Diogena, vjerojatno vas je bilo još zaslužnih.
Prvi put je bila fora pokazati da se nešto može i u Hrvatskoj takvoga organizirati ali pokazati da se to može svake godine je puno ozbiljnije.

Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Mala škola modelarstva

Reply #63
eh da,moja isprika Damire... jebiga Ti I ja smo "tehnicka podrska"...

Odg: Mala škola modelarstva

Reply #64
zaboravih napisati da je netko od sudionika ostavio jaknu I mobitel igracku.Spremljeno je u kontejneru.

Odg: Mala škola modelarstva

Reply #65
eh da,moja isprika Damire... jebiga Ti I ja smo "tehnicka podrska"...
..mi smo ipak ...najstariji u Školici  :D :D

Nadovezao bi se na tvoj interview: točno je što si rekao - nema više Narodne Tehnike , barem ne u onom smisli kao prije XX godina: radili smo modele u Klubovima Mladih Tehničara potpuno djabe, a djabe su nas i vozili na takmičenja. Spavali smo po raznim rupčagama i razbijali modele po livadama...no imali smo puno volje.

Danas klinci nemaju volje ako nije sve instant: jeftina elektronička sintetička zabava, no ova naša Školica je 'stvarna stvar', real thing ili kakogodhoćete .

Nasljenik NT je Hrvatska Zajednica tehničke Kulture, koja 'nit viri nit piri' jednostavno kao da ne postoji, jednom godišnje organizira se veliko Natjecanje Klubova mladih tehničara; prvo klupsko 8ili školsko), pa županijsko (gradsko) i samo pobjednici kasnije budu pozvani na Državno natjecanje.

Oni koji osvoje prvo mjesto na Državnom ( u bilo kojoj disciplinui, modelarstvo je samo jedno od njih ) stiču pravo direktnog upisa srednju školu (tehničku, dakle strukovnu) !

Oni koji ostvare jedno od prva 3 mjesta na županijskom natjecanju dobivaju dodatne bodove za upis u srednje škole (odluka Ministra obrazovanja..).

Dakle ova takmičenja uključena su u Katalog natjecanja koji je pripremio Zavod za školstvo... i prema njemu se dodatno  boduje rezultat učenika za upis u srednje škole.

Prema tome, polaznici naše Školice Modelarstva, tj. njihovi roditelji, koje ovo interesira mogu o tome i porazgovarati samnom slijedećeg vikenda kada nastavljamo sa radom !
(imam izvjesna pozitivna iskustva sa tim dodatnim bodovima  ;) )

Damir

Odg: Mala škola modelarstva

Reply #66
Super si sa tregerima... jel :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Mala škola modelarstva

Reply #67
Ovaj vikend nema skolice, poklopilo se da nitko od ucitelja nije slobodan.

Vikend nakon toga nastavljamo redovnim planom.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Mala škola modelarstva

Reply #68
Dali će biti škole ovaj vikend pošto ne javljaju baš dobru prognozu i jači vjetar ?

Meni baš ne odgovara u Subotu jer imam neke obaveze.

Odg: Mala škola modelarstva

Reply #69
Sve pohvale za trud inicijativu, rezultate!
Svaka čast organizatorima i sudionicima.
 :)

Odg: Mala škola modelarstva

Reply #70
Lako za vjetar, ja gledam na prognozi pljuskove.

Vidjeti cemo sutra pa stavim obavijest
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Mala škola modelarstva

Reply #71
Sutra nastavljamo po planu i programu :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Mala škola modelarstva

Reply #72
Evo kako je bilo jučer.
Opet smo malo sastavljali i letjeli.
 





















 

Odg: Mala škola modelarstva

Reply #73
Jel netko ulovio ovo zeleno čudovište o 15m krila što izgleda kao izoflor u letu? (samo nemojte reći da je izoflor ;))