Skip to main content

Topic: PRAVILNIK O LETENJU RC MODELA (Read 10123 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

PRAVILNIK O LETENJU RC MODELA

 :D :D :D :D
Odjeljak 5.
POSEBNE ODREDBE O LETENJU ZRAKOPLOVNIH MODELA
Opći uvjeti za letenje zrakoplovnih modela
Članak 211.(1) Svaki rukovatelj zrakoplovnog modela mora se ponašati tako da neugrožava i/ili ometa javni red i mir, poglavito druge osobe i stvari teda ne ometa propisno odvijanje letenja drugih zrakoplovnih modela.
(2) Letenje zrakoplovnih modela smije se obavljati samo uz prisustvoosobe koja može predočiti dokaz o uspješno završenom stručnomosposobljavanju propisanom za pružanje prve pomoći. Tijekom letenjazrakoplovnih modela, na raspolaganju se mora nalaziti minimum sredstavaza pružanje prve pomoći propisanih za motorna vozila.
Ograničenja za letenje zrakoplovnih modela
Članak 212.(1) Rukovatelji zrakoplovnim modelima, dužni su održavati dostatnaodstojanja od cesta, željezničkih pruga, vodenih putova ili dalekovoda.U slučaju potrebe, nedostatna odstojanja se moraju osigurati drugimmjerama (npr. ograničavanjem upotrebljivih sektora).
(2) Zabranjeno je letenje prema osobama i životinjama, te prelijetanjeskupova osoba i parkirališta za motorna vozila. Tijekom uzlijetanja islijetanja na uzletno-sletnim površinama ne smiju se nalazitineovlaštene osobe i pokretne prepreke.
) Za svako letenje zrakoplovnih modela u kontroliranoj zoni, naudaljenosti manjoj od 5 km od granica aerodroma, mora se prije početkaletenja pribaviti odobrenje nadležne kontrole zračnog prometa.
Uporaba aerodroma
Članak 214.(1) Uzlijetanja i slijetanja zrakoplovnih modela, dozvoljena su samo na aerodromima
Ministar
mora, prometa i infrastrukture
Božidar Kalmeta, v. r.
ja sam malo skratio jer je preopsiram samo sam ove neke zanimljive djelove objavio.
ja mislim da nema smisla stvarno,po ovom pravilniku ja sma vec trebao biti u zatvoru ili kaznjen jer ja se skoro pa nista od ovoga nepridrzavam,letim van aerodroma,letim iznad zgrada,ugrozavam prirodu,nivo buke mi prelazi, ;D ;D ;D
i daska ce letjeti ako stavimo motor


Odg: PRAVILNIK O LETENJU RC MODELA

Reply #2
i ja sam onda u prekrsaju, ali dobro jos nemaju materijalnih  dokaza..... nego ja zalim one "dečke" sa kanala koji se slikaju i snimaju ispred dalekovoda sa modelima u zraku.... sam ce ih jedan dan pokupiti murja...  :D :D

Odg: PRAVILNIK O LETENJU RC MODELA

Reply #3
i ja sam onda u prekrsaju, ali dobro jos nemaju materijalnih  dokaza..... nego ja zalim one "dečke" sa kanala koji se slikaju i snimaju ispred dalekovoda sa modelima u zraku.... sam ce ih jedan dan pokupiti murja...  :D :D
teško s obzirom da imamo sve potrebne dozvole a za par dana dobivamo i prostor za pistu u kanalu , prostor za okupljanje za klub od strane grada ... nije neki ali 50 m2 bude ok kad je besplatan.
 
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: PRAVILNIK O LETENJU RC MODELA

Reply #4
prilog za  priloge  pz-design-a 

Odg: PRAVILNIK O LETENJU RC MODELA

Reply #5
ako netko treba nekoga Žaliti onda su to oni koji nisu letjeli na kanalu
Nemam snage da razmišljam.

Odg: PRAVILNIK O LETENJU RC MODELA

Reply #6
kazi im grunf . . . kazi

Odg: PRAVILNIK O LETENJU RC MODELA

Reply #7
jeee evo ja se kajem sto nisam jos letio na kanalu a mozda jednog dana i ja budem imao priliku da letim na tom famoznom KANALU
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: PRAVILNIK O LETENJU RC MODELA

Reply #8
jeee evo ja se kajem sto nisam jos letio na kanalu a mozda jednog dana i ja budem imao priliku da letim na tom famoznom KANALU


Drži se samo PZD-a da te nauči dobro letjeti !  Kanal ne oprašta početničke greške!
Damir

Odg: PRAVILNIK O LETENJU RC MODELA

Reply #9
eeee sad kolega DIOGEN sam uvredjen ALI JAKO JAKO mislim stvarno nije uredu da nekoga nazivate pocetnikom a i nepoznajete me i nikad me niste vidjeli to bi bilo kao da vas ja nazovem pocetnikom ali stvarno nije uredu neznam po kojima zakljucima  ste to procjenili ali da znate sta ja letim i kako nebi to mislili ja mozda imam samo 16g i bavim se modelarstvom 7g ali vjerujte mi naletio sam se svega i svacega i pnoge ljude upoznao i od njih popricao i usput stari mi je pilot i mnogi u mojoj porodici su piloti i od njih sam dosta toga naucio
zato kolega diogen nemojte odmah nekoga nazvati pocetnikom ja vas uvjeravam mozda jesam mlad i kratko se bavim ali znam dosta toga i nisam djaba zamjenio pzd mjesto u aeroklubu borovo kao nastavnik modelarstva
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: PRAVILNIK O LETENJU RC MODELA

Reply #10
eeee sad kolega DIOGEN sam uvredjen ALI JAKO JAKO mislim stvarno nije uredu da nekoga nazivate pocetnikom a i nepoznajete me i nikad me niste vidjeli to bi bilo kao da vas ja nazovem pocetnikom ali stvarno nije uredu neznam po kojima zakljucima  ste to procjenili ali da znate sta ja letim i kako nebi to mislili ja mozda imam samo 16g i bavim se modelarstvom 7g ali vjerujte mi naletio sam se svega i svacega i pnoge ljude upoznao i od njih popricao i usput stari mi je pilot i mnogi u mojoj porodici su piloti i od njih sam dosta toga naucio
zato kolega diogen nemojte odmah nekoga nazvati pocetnikom ja vas uvjeravam mozda jesam mlad i kratko se bavim ali znam dosta toga i nisam djaba zamjenio pzd mjesto u aeroklubu borovo kao nastavnik modelarstva


bravo..... svaka cast.... i blago tebi....


kod mene je samo moja baba bila pilot i nakon nje nitko nije nastavio tim stopama....

a diogen ti je pocetnik pa mu nemoj zamjeriti... samo ne želi da budeš u sitaciji u kojoj je on skoro svakodnevno
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: PRAVILNIK O LETENJU RC MODELA

Reply #11
eeee sad kolega DIOGEN sam uvredjen ALI JAKO JAKO mislim stvarno nije uredu da nekoga nazivate pocetnikom a i nepoznajete me

Vuk-t, nemaš se kaj vrijeđati ... i ja sam početnik!
Vječni početnik!
Svaki puta sam uzbuđen kao da mi je prvi put i to me drži u ovom hobiju!
Samo naprijed i drži se PZD-a, stari lisac zna kako !

Usput, 18. listopada 2009. izjavio si da imaš 14 godina i da se 4 godine baviš modelarstvom:
http://www.flyfreak.net/nasforum/predstavite-se/msg3799/#msg3799
..a danas veliš da imaš 16 godina i da se 7 godina baviš modelima.

Ako nastaviš takvim tempom, 2-3 godine u 3 mjeseca, sa 30 godina možeš u penziju i imati češ 150 godina modelarskog staža.
A najljepše i najuzbudljivije je biti početnik!

Damir


Odg: PRAVILNIK O LETENJU RC MODELA

Reply #13

zac, kaj ti nisi pocel piti u tim godinama? ja znam da ja jesam, kupovali smo cugu, pusili smo pljuge i gledali kak mira furlan pokazuje cice u udarnom terminu pa je ekipa uglavnom normalno ispala. danas se sve to vise ne smije, a nove generacije ne ispadaju bolje od nas.
struja zakon, nitro USTAV