Skip to main content

Topic: Raketni motor (Read 15999 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Raketni motor

Izgleda da se nije uhvatilo od neki dan. Naime kolega traži modelarski raketni motor. Da li netko zna gdje toga ima za kupiti u Hr?
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Raketni motor

Reply #1
veoma korisne informacije mozes ovdje dobiti,
girdesign@bih.net.ba

on je i ovdje clan pa se mozete povezati za dalje,inace je ekspert,
ako pises napisi pozdrav,zeravac

Odg: Raketni motor

Reply #2
Sory na kašnjenju tek sad sam vidio ovo! Prvo kakav raketni motor? koliko Ns potiska? Raketne motore ti uvozi firma Aeroinžinjering iz Zagreba, a ak ti treba 1-2 imam ja nešto, imam ih fi 10mm, fi 18mm
fi 20mm; 2,5 , 5 , 10, 20 Ns! kak velika raketa, promjer, težina?
Pozdrav, Denis!

Odg: Raketni motor

Reply #3
pitajte korisnika foruma po imenu  Wora, on se time bavio...
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Raketni motor

Reply #4
E kolege mogu vam dati jedan mail od covjeka iz vinkovaca jam sam jako dobar sa njima oni su raketni modelari ali prave i AVIONE na raketni pogon pa ako vas interesuje javite mi se pa cu vas upoznati  :)
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: Raketni motor

Reply #5
Opa ... netko radi raketu ili avion? ;D
Za ovaj uvoz motora nisam znao, ja sam svoje sam proizvodio... inače imam reloadable casing 24mm od aerotecha, dok sam ove ostale sam radio i kuhao gorivo... nakon šta sam dobio zabranu od žene obavjestio sam ju da imam novi hobby .... aeromodelarstvo...  :)

Počelo je sasvim slučajno.... ovako. ;D
[flash=320,240]http://www.facebook.com/v/1047435940834[/flash]


Pa je bilo trial and errors ...
[flash=320,240]http://www.facebook.com/v/1047663426521[/flash]

A onda sam dobro proučio NASA stranice... i otkrio sve šta me zanimalo o dizajnu raketa.. jedino sam malo timer za padobran zaj... nisam uračunao 100grama boje koje sam natukao špricajući iz spreja..

[flash=320,240]http://www.facebook.com/v/1055461861477[/flash]

inače.. sad mi je neki evil plan... složiti model sličan mirageu.. koji bi primio 24mm motor.. onako za instant gas... kao nitro na autima ;)

Odg: Raketni motor

Reply #6
Sa čovjekom iz Vinkovaca sam inače jako dobar( Darko Krajnović ako se ne varam) , inače jako dobar čovjek!
prvo čime sam se počeo baviti od modelarstva je raketno modelarstvo i to mi je i danas največa ljubav, natjecao sam se od srednje škole prije nekih 17g, a u zadnje vrijeme sam sve nažalost malo zapostavio zbog neimanja vremena, ali se polako radi! inače letio sam i rc- raketoplane i to mi je fenomenalno , a sad , koliko mi vrijeme dopušta, smišljam novi rc raketoplan, al o tome ču u samogradnji kad ulovim vremena! Inače ; Wora; pogledaj stranicu od Richarda Nakke; čovijek radi sam raketne motore na KNO3 i šečer i po njegovim nacrtima smo frend i ja napravili motore od 80- 1200Ns i vuše puta lansirali rakete s njima!
Bez timera i padobrana nemoj ni pomišljati lansirati rakete jer je to vrlo opasno, a isto tako kuhanje goriva u kuhinji nie baš najpametnija stvar na svijetu, nije da soim pamet, nego iz iskustva goborim, plane dosta lagano kad se najmanje nadaš, zato prvenstveno oprez, ima puno toga na nakkinoj stranici zanimljivog pa proučite!
Ak još koga što zanima; tu sam!

Odg: Raketni motor

Reply #7
jeste kolega Nside radi se o Darku Krajnovicu,Edi.krajnovic.Tomislav Krajnovic...i ostatak obitelji i ja sam jako dovar s njima i vec godina suradjujem sa njima...ja inace letim rc raketoplane za vinkovacku reprezentaciju.raketoplane sa mekanim krilima i tvrdim....nista od obicnih raketa...ali eto ako ikoga bude zenimalo nek mi se jave pa cu ih preusmjeriti
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: Raketni motor

Reply #8
@Vuk
Daj mi molim te reci s kojim rc- raketoplanom letiš; mislim kupljeni ili si nešto sam radio, koji profil se sad koristi, ja sam još na rg-15 a u zadnje vrijeme nisam baš pratio što koriste po natjecanjima i ne nalazim po internetu baš nešto! Koliki se motori koriste 20Ns ili 40? Dal se i dalje sliječe na crtu u zadano vrijeme? Jesu li mijenjali minimali raspon krila, ako se dobro sječam bio je 900mm ali to je i tada sa puno težim servačima išlo u oblake! Čije vi motore koristite i koliki srednji potisak imaju?

Odg: Raketni motor

Reply #9
moze neke slike ili video? ja nemam pojma sto je raketoplan
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Raketni motor

Reply #10
Gledao sam ih više puta al nikad nisam imao "prste "u njima ... mora se priznati dosta su interesantni - u biti leteći modeli glidera startani raketnim motorom:
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Raketni motor

Reply #11
Molio bi Denisa da malo više napiše o ovoj kategoriji modela obzirom je upućen u samu gradnju, kategorije i sve ono što oni koje to zanima mogu saznati : pozdrav
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Raketni motor

Reply #12
inače u natjecanju je kategorija S-8x , a x je ukupni potisak motora u Ns najčešće 20 ili 40 Ns (neznam koji su trenutno aktuelni, čekam Vuka da javi.
video:
S8 RC Rocket Glider boosts

Prije je u natjecanju bilo slijetanje na crtu u određenom vremenu(kao jotice ali ne u točku nego na crtu!) Raspon je bio minimalno 900mm ( moj je 1100mm)  težina mojeg je bila sa motorom 230-250g(punim) i motor u klasi S-8E je radio cca 6-9 sec(zavisno o srednjem potisku)

Odg: Raketni motor

Reply #13
Eto ne stignem pisat kak brzo pitate :)
Kod mene je trup staklo-karbon, krilo stirodur+ 25gr staklo i uni karbon ramenjača u vakuum tehnici, prije se dosta koristilo krilo od stiropora u sendviču sa 0.8mm balzom, a neki koriste i konstruktivno građena krila!
Na natjecanju je dozvoljeno imati 2 modela za 3 starta(kao i kod ostalih kategorija raketnih modela) postoji max i ako u sva 3 starta 2 natjecatelja imaju max i sletanje u nulu , ide se u fly- off u kojem se leti "ko duže može"

Odg: Raketni motor

Reply #14
Zahvaljujem na brzini odgovora a ono što je mene začudilo je neka klasa slobodnoletećih sa pomičnim krilima -vidjeh ih kod Darka! znaš li možda nešto i o tome ? ili da čekamo odgovor ??? ...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar