Skip to main content

Topic: Remorker (Read 52989 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Re: Remorker

Reply #180
Stvarno lijep model... Iskrene čestike na trudu...
Pratim temu i dalje...

Re: Remorker

Reply #181
Daddy  hvala na lijepom komentaru.Eto neko vrijeme nisam radio na modelu jer sam se bavio drugim svarima a i tjedan dana sam bio van Rijeke.Sada nastavljam sa radovima,Na glavnu palubu je stavljeno stakleno platno i epoxy premaz te apliciran temeljni premaz boje.Slijedi montaža svega što je skinuto radi bojanja vanjske oplate ............ itd.
Pozdrav svima iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #182
Dobro večer svima :) .Napravljena tri palubna grotlašca.Ovo promjenjivo vrijeme zadnjih dana baš ne pridonosi mom radnom elanu , više sam po onoj Viasovićevoj ..." niš mi se ne da,niš mi se ne da , samo bin leža ................."
Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #183
U tijeku je izrada kormilarnice.
Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #184
Dobra večer, Dragane, lijepo radiš, kao uvijek.
Kad misliš da ćeš završiti, znatiželjan sam, da vidim to u živo. Konačno smo stigli, pozdrav, sada sa Hreljina, Werner.
Pozdrav sa Hreljina, Werner
"Ne pričaj - napravi!!"
www.kamphausen.ch

Re: Remorker

Reply #185
Pozdrav Werner , drago mi je da si konačno stigao u HR , sada će biti i prilike da se upoznamo.Što se tiče remorkera postavio si mi "teško" pitanje - iskreno ne znam kad ću biti 100 % gotov.Izgleda još malo do kraja, a i nije baš tako.

Re: Remorker

Reply #186
Iako ima još dosta posla , polako se nazire izgled kompletnog modela ....................  
Pozdrav svima iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #187
Pozdrav svima :)
Radovi napreduju polako, ali idu dalje.
Pozdrav iz sunčane i tople Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #188
Pozdrav svima :)
Dimnjak obojan u crno.Napravio sam novi generator dima - manja kutija , ali viša - tako da grijač nije djelomično uronjen u tekućinu već je samo namotan oko brtvenice čiji su krajevi uronjeni u tekućinu - rezultat je svakako bolji (kratki video u prilogu). Također sam upitrijebio manji ventilator (fi 40 mm)-
Pozdrav iz Rijeke :)
http://www.youtube.com/watch?v=uXJQN4WK8Jc&feature=youtu.be



Re: Remorker

Reply #190
Pozdrav svima :) .
Nakon perioda "kreativne pauze" nastavljam sa radovima na remorkeru.Poslije bojanja vanjske oplate - motor sa spojkom,osoviski vod s propelerom i sapnica je na mjestu,na mjestu su i dvije baterije paralelno spojene i smoke generator.U tijeku je vraćanje i druge opreme u trup,spajanje ožičenja,montaža prekidača i programiranje serva za uključivanje sound modula,sirene,pumpe vode,smoke generatora i rasvjete.Nakon završetka gore navedenog slijedi ljepljenje glavne palube za strukturu trupa.Toliko za danas.Pozdrav iz Rijeke :) .

Re: Remorker

Reply #191
Pozdrav svima :) Komplet pogon , mehanizam sapnice i zvučni modul sa zvučnikom na mjestu i električki sopjeno.Slijedi proba - malo kasnije ili sutra ujutro (isprazila mi se baterija na stanici :( ).
Pozdrav iz Rijeke :)


Re: Remorker

Reply #193
Pozdrav svima :)
Stanje radova na današnji dan - sređeno daljinsko upravljanje za sound modul (motor i sirena) , smoke generator i pumpu vode za protupožarni top.Ostalo je još daljinsko upravljanje vezano za rasvjetu (nisam još odlučio što će se ukopčavati daljinski a što će stalno raditi).Slijedeća faza - i bojanje glavne palube u završni premaz , ljepljenje palibe za strukturu , prilagođavanje i ljepljenje nadgrađa i dimnjaka u jednu cjelinu.
Pozdrav iz Rijeke :)
http://www.youtube.com/watch?v=F6Q9j-_J3DY&feature=youtu.be

Re: Remorker

Reply #194
Iskrene čestitke i pohvale!
Pravo malo umjetničkko djelo!
Sa zanimanjem pratim i dalje...