Skip to main content

Topic: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj......... (Read 164817 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #76
Naručim HXT servo(više njih raznih veličina),otvorim da produljim žice , kad ono sve TOWER PRO.
Otvorim TURNIGY SERVO kad ono pogodite kaj TOWER PRO.
Imam osječaj da 90% svega na HK radi TOWER PRO a ovi samo naprče naljepnicu ....

Jel vrijede ta serva uopće? Vidim na HK-u sve neka noname serva, pogotvu ona standard, hiteci su stalno u backorderu, a za ovo ostalo što nude svako malo naletim na komentar da od 3 radi jedan ili da od 4 svi rade super, ali odjednom nakon dan dva jedan ne radi.. pa kao skuži da mu je potencimetar loše zalemljen. Malo mi to rizično za stavljat u neki vredniji model..

Do danas sam ih pokupoval brdo,svih mogučih i nemogučih vrsta i za čudo svi rade bez greške...
Robert

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #77
Jel vrijede ta serva uopće? Vidim na HK-u sve neka noname serva, pogotvu ona standard, hiteci su stalno u backorderu, a za ovo ostalo što nude svako malo naletim na komentar da od 3 radi jedan ili da od 4 svi rade super, ali odjednom nakon dan dva jedan ne radi.. pa kao skuži da mu je potencimetar loše zalemljen. Malo mi to rizično za stavljat u neki vredniji model..

sad sam baš zbrajao narudžbe, imam ih naručenih 24 komada do sada sve skupa, i rade svi do jednog.

 

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #78
Evo i mene, nije me nitko zaj...., ali mislim da nije u redu, procijenite sami:

Kolegu X sam zamolio da mi pričuva uređaj X od četvrtka do ponedjeljka (da prikupim pare). U ponedjeljak (danas) popodne sam mu poslao PP da kupujem uređaj X, na koju mi je odgovorio da je X prodan, na upit zašto, kolega je rekao da mu je došao čovjek sa kešom i uzeo X..

Eto, jel to ok?

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #79
Evo i mene, nije me nitko zaj...., ali mislim da nije u redu, procijenite sami:

Kolegu X sam zamolio da mi pričuva uređaj X od četvrtka do ponedjeljka (da prikupim pare). U ponedjeljak (danas) popodne sam mu poslao PP da kupujem uređaj X, na koju mi je odgovorio da je X prodan, na upit zašto, kolega je rekao da mu je došao čovjek sa kešom i uzeo X..

Eto, jel to ok?

hm.. znaš kako je to u krizi.. bolje golub u ruci nego dva vrapca na grani ;)

vjerojatno nije baš politički korektno.. no moglo se desiti i da danas kažeš da još nisi sakupio lovu ;)

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #80
Jel vrijede ta serva uopće? Vidim na HK-u sve neka noname serva, pogotvu ona standard, hiteci su stalno u backorderu, a za ovo ostalo što nude svako malo naletim na komentar da od 3 radi jedan ili da od 4 svi rade super, ali odjednom nakon dan dva jedan ne radi.. pa kao skuži da mu je potencimetar loše zalemljen. Malo mi to rizično za stavljat u neki vredniji model..

sad sam baš zbrajao narudžbe, imam ih naručenih 24 komada do sada sve skupa, i rade svi do jednog.
Do sada s HXT 900 zadovoljan, danas montirao manjeg brata 500-ticu i jedan od dva kupljena uopće ne radi  :-[
A lijepo mi je Diogen rekao da su smeće...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #81
dogovor i riječ su zakon, i poslovica kaže da se ljude drži za riječ ... one druge za ......pa nek se svako nađe u tome

naravno.. zato danas imaju reklamu korupcija ne igra po pravilima ;)

Nekad je riječ nešto značila.. ja danas rjetko kome vjerujem baš na riječ, jedno su prijatelji.. a drugo virtualni likovi sa druge strane ekrana.. jednom sam se načekao preko dvije godine da mi lik plati račun... na kraju ga je platio samo zato što mu je porezna poslala ovrhu ... toliko o riječima ;)

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #82
A ona tko prvi njegova djevojka?
@Josip.Krizan
Ovdje samo sa ljudima koje osobno poznaš i siguran si da neće zahebati ide poček, rate i sve druge kombinacije.
Za veliku večinu ovdje vrijedi "pričekaj me za lovu" isto je što i "neću kupiti"
E pa kako bi se ti osjećao da čekaš da netko skupi novce a to se nikad ne dogodi i na kraju ti kaže da odustaje od kupnje.
To je naj češći slučaj pa je iz toga došlo do toga da se proda onome tko je ozbiljan kupac i dođe odmah s novcima.
Pretpostavljam da si pošten dečko i da te vrijeđa kad se nađeš u situaciji da je nešto otišlo pred nosom, za to nisi ti kriv.
Rađe prodam nekaj nekom kog znam pa i pričekam za novce ali to su ljudi koje znam i imam povjerenja u njih a i sam sam puno puta tako kupovao od onih koji imaju u mene povjerenja.
Inače ova tema je zamišljena da se napiše nečije ime i prezime kad te netko zahebe na ovaj ili ovaj način a ne x ili bilo kaj drugo.
Govoriš o nepoštenju a podsvjest ti ne dopušta da spomeneš ime i prezime jer nisi siguran da je to nepošteno. Pa na kraju pitaš nek drugi kažu svoje mišljenje jel to nepošteno ili ne.
Koja je prema tome svrha ove rasprave.
Osobno uvjek i svakom napomenem da onaj tko prvi dođe s novcima nosi robu, kad su frendovi u pitanju i ljudi koje osobno poznajem i kojima vjerujem samo stavim prodano a nerijetko dođe do razmjene dobara puno kasnije. Isto je bilo kad sam kupovao od istih.
Ovo kaj sam napisao vrijedi za modelarske kupnje i prodaje.
I nisam ja taj x da nebi netko pomislio.

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #83
Evo i mene, nije me nitko zaj...., ali mislim da nije u redu, procijenite sami:

Kolegu X sam zamolio da mi pričuva uređaj X od četvrtka do ponedjeljka (da prikupim pare). U ponedjeljak (danas) popodne sam mu poslao PP da kupujem uređaj X, na koju mi je odgovorio da je X prodan, na upit zašto, kolega je rekao da mu je došao čovjek sa kešom i uzeo X..

Eto, jel to ok?

kuzim te, ali skuzi i ti covjeka, ja sam imao dvije 100% dogovorene prodaje Belta prije koji mjesec,

rezultat je da mi je Belt na stolu i cekam dijelove da ga sastavim nakon leta (manje ostecenje ali cekaja se osovina jerbo sam original dao kao uzorak za izradu nekoliko rezervnih)

ta da i nije za zamerit

pogotovo ak te covek ne pozna
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #84
Podsvjest i svijest mi govore da sam u pravu, a ime (nick) kolege neću spominjati jer nije big deal, i nisam ogorčen il ne znam kaj, ali pišem da se takve stvari ne bi ponavljale.

Dok sam ja prodavao neke stvari, javio mi se dečko koji ide u srednju školu, nije imao para i rekao je da ga pričekam, naravno da sam stavio na temu ZAUZETO, ljudima koji su zvali poslije rekao da je zauzeto do tada, pričekao kak smo se dogovorili i prodao, klinac je bio presretan i mislim da je to u redu, ako ništa drugo vrlo kolegijalno.

I kao kolege mislim da bi trebali imati više poštovanja i povjerenja, naravno da se tu i tamo nađe netko ko će zaribat stvar, ali zato i postoji ova tema, ali vjerujem da je 99% nas ovdje pošteno!  ;)

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #85
I kao kolege mislim da bi trebali imati više poštovanja i povjerenja, naravno da se tu i tamo nađe netko ko će zaribat stvar, ali zato i postoji ova tema, ali vjerujem da je 99% nas ovdje pošteno!  ;)
To je već za neku drugu temu
Ovo tvoje iskustvo je lijepo no kad se jednom opečeš pupeš na hladno. Nemaš se nekog posebnog razloga za ljutiti kao što si rekao.
naravno da se tu i tamo nađe netko ko će zaribat stvar, ali zato i postoji ova tema
tako je to je tema baš za te

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #86
A i ovo što si napisao "tko prvi njegova djevojka",mislim da nisi u pravu,ako sam ja nešta rezervirao za ponedjeljak.ja nisam rekao njemu ako te tko pita slobodno prodaj već sam rezervirao za pon,a šta sam trebao mu poslat najprije kaparu pa opet novce ili šta??

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #87
Pa zato kapa ra postoji.Objasnio sam ranije zbog čega ti se to dogodilo i ovo sve pišeš u krivoj temi, nije čovjek loš trgovac što te nije pričekao. Rečeno ranije da jedan dio modelara ne stoji iza svojih rijeći, to uvelike opravdava tu osobu x koja je napravila kako je napravila.
Znači ne radi se o tebi.
Da ti je stalo do toga čega god bilo a bio si kratak s novcima mogao si poslati kaparu, zašto ne.
Očito te čovjek ne poznaje nije bio siguran na čemu je i ispalo je kako je ispalo.
Dobro ti znaš sve detalje ja samo zaključujem iz onog što si napisao.

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #88
A ok ,ma nema veze,nećemo komplicirat,ja sam samo htio reć da ne volim ako se nešto kaže i dogovori a da tak nije,eto samo to,kriv je i on i ja,a nije kaparu ni tražio.uglavnom evo riješili smo hehhehe  ;)

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #89
za rezervacije se uvijek traži neka kapara(stara narodna: "ne možeš toliko tražiti koliko ti drugi mogu obećati"), tak je prodavač siguran da je kupac ozbiljan i naravno kupac dobije sigurnost da model ide njemu i to je to
ja kad trgujem uvijek tražim kaparu ako kupac želi rezervirat neku stvar jer mi se nije jednom dogodilo (ne na ovom forumu doduše) da nekom čuvam stvar po 20-40 dana, odbijam ponude i onda se javi "kupac" i kaže a jebiga odustao sam
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000