Skip to main content

Topic: proxxon (Read 13934 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

proxxon

Pitanje vezano za proxxon alate:
ima li u Varaždinu ili okolici trgovina koja prodaje
njihove alate (konkretno, modelarska električna pila- drvo,plastika... )
ili moram potegnuti po to do Zg-a?
Tko umre  na jesen, za njega nema zime.

Odg: proxxon

Reply #1
Proxxon je samo za igru,nista za ozbiljniji rad,
ako se zelis igrati,kupi

Odg: proxxon

Reply #2
Pa nije da mislim živjeti od modelarstva. Pogotovo što sam se tek počeo baviti RC-om.
 No, ako nije problem Ivane, možeš li sugerirati boljeg proizvođača
ali da je dobavljivo u Hr, Slo, Austriji ili Njemačkoj?
Tko umre  na jesen, za njega nema zime.

Odg: proxxon

Reply #3
ja ne vidim uopste potrebu za alatima takve vrste,
veoma korisna je DREMEL brusilica ali ne na aku nego 220V i ta koja vrti minimum 35.000
nju koristis kao bormasinu i kao brusilicu ali je profesionalna kvaliteta dok je Proxxon stvarno igracka,
pogledaj malo o Dremelu na I-netu

Odg: proxxon

Reply #4
Prvo dobru luk pilicu i šmirgl u ruke... :D

Šalim se...

Gledaj, dobar alat dobro košta, tak da ako nemaš dobru lovu pri ruci bude za početak i nekaj iz BauMAxa dobro došlo...
Ja osobno imam brusilicu koja je jako jako jako slična Dremelu, ali nije Dremel, nego je nekaj za 180kn iz Baumaxa... Vrti ko luda, a prihvaća sve Dremelove nastavke (kojih ima u Međimurki BS u Vž) i još sam si na sajmištu od lika kupil za 5kn komad nekoliko vidia noževa za CNC mašinu... Staviš to u brusilicu, nabiješ okretaje i radiš umjetnička djela u aluminiju, drvu ili stiroporu...

Kad dođem doma budem nabacil par slika strojeva s kojima ja radim... Te strojeve je po nacrtima od mojeg staroga napravil jedan strojar i od 85' rade ko vurica... :)

Mogu ti objasniti i kak napraviti nekaj sličnoga modelarskoj pili ako te zanima... ;)

B.T.W. Imaš u Novom Marofu Comet pa se odšeći malo do njih, imaju dosta dobrog alata.

Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

 

Odg: proxxon

Reply #5

Mogu ti objasniti i kak napraviti nekaj sličnoga modelarskoj pili ako te zanima... ;)

B.T.W. Imaš u Novom Marofu Comet pa se odšeći malo do njih, imaju dosta dobrog alata.
Zanima me sve  :P
Bio u Cometu bezbroj puta jer mi je najbliži i često nađem kaj mi treba.
No, pile tipa kao na slikama nemaju.
Tko umre  na jesen, za njega nema zime.

Odg: proxxon

Reply #6
Da, vidio sam takvu pilu u OBI-ju u Vž prije nekih mjesec dana i koštala je 450kn... Ali ovu mini-tokarilicu nisam nigdi videl...

Za ovo ti treba komad iverice (otprilike 50x50) i ubodna pila... ;D
Meni je to stari složil i reže bolje nego laser... 8)
Naravno, ruke treba paziti... ::)
Ja sam inače sad u Zg, ali sam slijedeći vikend (od četvrtka) doma, pa ako hoćeš možeš doći jedan dan do Vž da vidiš kak to sve skupa izgleda...
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: proxxon

Reply #7
Ja sam inače sad u Zg, ali sam slijedeći vikend (od četvrtka) doma, pa ako hoćeš možeš doći jedan dan do Vž da vidiš kak to sve skupa izgleda...
Može, čujemo se ;)
Tko umre  na jesen, za njega nema zime.


Odg: proxxon

Reply #9

Mogu ti objasniti i kak napraviti nekaj sličnoga modelarskoj pili ako te zanima... ;)

B.T.W. Imaš u Novom Marofu Comet pa se odšeći malo do njih, imaju dosta dobrog alata.
Zanima me sve  :P
Bio u Cometu bezbroj puta jer mi je najbliži i često nađem kaj mi treba.
No, pile tipa kao na slikama nemaju.

ova pila nije efikasna kod rezanja jer je vibracija to jeste hod pile gore dole malen,kvalitetni strojevi kostaju 100-150 eura i to je nesto sasvim drugo,
prije dosta godina je moja prva bila ova kao na slici,bio sam sretan kada sam ju prodao

Odg: proxxon

Reply #10
možda bi puno bolja bila tračna pila, ali je kod nje problem u dužini lista pile... ima dosta malih, ali je to još uvijek preširoko za precizan rad i izrezivanje malih radijusa...


Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: proxxon

Reply #11
na tracnoj pili je 3mm sirina lista normala i sa takvim mozes rezati bez problema radius 6mm a kada se udodas i mnogo manji,
problem kod tek kupljenih masina je sto imaju jeftine elektro motore i brzina lista je prevelika ja smanjim promjenom remenica i to ide,na mojoj rezem
tvrdi-dural aluminium 5cm debljine a takodjer i Mesing,
ti listovi koji se prodaju u baumarktima za te pile nisu dobri,njihova debljina 0.3mm
treba kupiti list za rezanje metala-zeljeza a ti su debeli 0.5mm i imaju otvrdnute zube-kaljene sto cini ovakovu testeru za materiale u modelarstvu skoro vjecnom,
treba znati nastelati testeru na masini kako treba a to izgleda mnogima ne vazno,

ali jedna tracna pila je ozbiljna i veoma korisna masina a ne kosta mnogo vise od ovih klimavih proxxona

Odg: proxxon

Reply #12
I list pile za metale ima puno više zubaca po dužini lista pile pa se time može dobiti finiji rez bez trganja drva...
Ima tu puno više od paljenja i rezanja... :)
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: proxxon

Reply #13
ova pila nije efikasna kod rezanja jer je vibracija to jeste hod pile gore dole malen,kvalitetni strojevi kostaju 100-150 eura i to je nesto sasvim drugo,
prije dosta godina je moja prva bila ova kao na slici,bio sam sretan kada sam ju prodao
Ova pila košta 189 eura u Austriji?
evo i link: http://shop.d-m-t.at/default.asp?shop=1
Tko umre  na jesen, za njega nema zime.