Skip to main content

Topic: 4. lovački kup (Read 16617 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 4. lovački kup

Reply #15
Promjena termina stupa na snagu, novi raspis u prilogu

Odg: 4. lovački kup

Reply #16
Podsjetnik

Odg: 4. lovački kup

Reply #17
Mala napomena.
Na livadu se neće moči sa autima, pa se opskrbite sa akumulatorima, stolicama, tendama, čizmama .... Nadam se da nam kabanice neće trebati
 

Odg: 4. lovački kup

Reply #18
Ako može pitanje: koliko je daleko mjesto gdje ćemo se parkirati pa do starta? (Tj. da li da ponesem ruksak radi transporta svega potrebnog)..
Damir

Odg: 4. lovački kup

Reply #19
Ako se pogleda karta, nema puno  :D :D
nećemo biti najvjerojatnije na sjevernoj livadi jer je ona pod vodom nego na našoj pisti, nadam se nekom istočnom ili zapadnom vjetru. Tako da se autima može do početka livade koji je na sjevernoj strani, iskrcaš stvari, parkiraš se uz uz nogometno igralište i pješice imamo oko 80 do 100 m južno do logora

Odg: 4. lovački kup

Reply #20
evo i spešl pehara za spešl tekmu  ;)


Odg: 4. lovački kup

Reply #21
Da'l se sutra odrzava navedeni Lovacki kup--> da dodem i ja malo pogledati majstore!


pozdrav
LP,  Chris
... gravity always wins ....


Odg: 4. lovački kup

Reply #23
Svi se bruse!  :D
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: 4. lovački kup

Reply #24
Evo da nabacim par fotki sa danasnje manifestacije...rezultate cemo naknadno nabacit
 :)

Odg: 4. lovački kup

Reply #25
Tko prvi njegova djevojka, iako mala zamjerka ide organizatoru sto je zrtvovao izgleda ipak jednu djevicu premalo...
Salim  se naravno, na vrijeme se nemoze utjecati i ovaj puta nam pred kraj i  nije bilo bas naklonjeno. Na startu se pojavilo 19 natjecatelja od  prijavljenih 22. Odvozeno je 6 kvalifikacijskih turnusa i zatim uz  suglasnost natpolovicne vecina finalista odluceno je, da kisa  pomijesana sa vulkanskim pepelom ipak predstavlja preveliku opasnost za  nase letjelice i da se finale nece letjeti.
Legendarni model Trotter  vratio se na velika vrata i tako Dlaki jos jednom cestitke na  zasluzenoj pobjedi. Nesto gorcine ostalo je nakon Nixinog trenutka  dekoncentracije i slucajnog paljenja motora prilikom slijetanja, cime  je zaradio nevazeci let sto mu je odnijelo pobjedu i ekstreman pad na  tabeli ali kako kaze ona narodna: "Dok nekom ne smrkne, drugom ne  svane..."

Sama organizacija prve ovogodisnje tekme bila je  besprijekorna, sve je proteklo glatko, bez komplikacija... Posebno bi  pohvalio organizatora sto je osigurao suce na svakom startnom mjestu i  nama natjecateljima omogucio bezbrizno pripremu i koncentraciju na  letenje   Naravno nesmijem zaboraviti na odlicne cevape i ugodno druzenje sa  kolegama modelarima. Izdvojio bi ovdje legendu modelarstva Toneta  Videnska koji je do nas potegnuo cak iz SLO metropole.
 
Valja  jos napomenuti da je to bila prva tekma prema novim pravilima, dakle  skracenim radom motora sa prijasnjih 60 na sadasnjih 40 sekundi. Po  meni je zasada odluka bila ispravna i natjecanje ucinila jos  zanimljivijim.
Sto se same tice tehnike, pojavilo se nekoliko novih  modela razlicitih koncepcija. Osobno sam prvom tekmom zadovoljan, prije  svega radi ispravne procjene i odluke sto nam nova pravila donose.
citiram moj post sa foruma aeromodelarstvo od 4.12.2009g. "Kada  bi trebala biti slijedeca komisija? Tek toliko da znam koji je termin  posto budem pripremao avion za novu sezonu i ako ce biti tako kao sto  je gore navedeno morat cu malo optimizirati avion... sada opet nekome  nece biti jasno kako i zasto?!
Ako se bude skracivao rad motora  visine ce biti daleko manje i nece biti toliko pravocrtnog letenja i  "odrzavanja" aviona u dobrom zraku, vec ce prije trebati reagirati i  iskoristit svaki dasak termike. Dosad sam primjetio da su imali nesto  prednosti stabilni avioni koji bi gubili sto manje visine na startu  kada vidljivost nije najbolja, a "pravo" letenje pocelo je tek nakon  3-4 minute kada si izgubio svu startnu visinu a avion je bivao sve veci  i veci
Malo sale ali nisam daleko od istine, pa tako sada razmisljam  da mi u slucaju promjene pravila ne treba avion duzine 1,5m i raspona  2,3m
Svakako bude zanimljivo pratiti kako budu promjene utjecale na  daljni razvoj F5J-a, osobno mislim da bude kategorija postala nesto  zahtijevnija i pogreske ce se skupo placati "

Dobro,  nesto sam pogodio i nesto ne ali zamisljena koncepcija novog "allround  aviona" u jucerasnjim uvjetima se pokazala vrlo dobrom. Dakle avion  nesto manjeg raspona i manje povrsine sa brzim profilom u kombinaciji  sa propisanom minimalnom masom te optimiziranim setupom - naravno sve u  skladu sa pravilnikom bez ikakvih modifikacija, recept je za postizanje  sto vece visine na startu. Ali naravno da sve ima svoje prednosti i  mane, tako da je takav avion nesto losiji kod planiranja sto se jasno  moglo vidjeti u nekoliko letova. Ili da nebude sve tako sivo kako bi  rekao nas poznati modelar za sve je kriv los zrak
Upravo  ta cinjenica eksperimentiranja sa razlicitim koncepcijama doma  izrađenih jedrilica u granicama propisanog, meni daje najvecu draz ovoj  nasoj nacionalnoj kategoriji

p.s.
ako ima jos pokoja slika dajte je stavite na forum  ;)

Odg: 4. lovački kup

Reply #26
Mene ubija ova copy-paste opcija po nekoliko foruma

Odg: 4. lovački kup

Reply #27
Evo jos fotki.... 8)

Odg: 4. lovački kup

Reply #28
Mene ubija ova copy-paste opcija po nekoliko foruma

Krešo, ne čitaju svi oba foruma, onaj više tzv. "takmičari" a ovaj "rekreativci", pretpostavljam da si i ti iz tog razloga stavio raspis na oba ali ako smeta najmanji problem mi je obrisati gornji post  ;)

Davore zahvaljujem, lp

Odg: 4. lovački kup

Reply #29
Hej Ivica.. pa nisam ja mislio da ga ti brišeš ili imam ja nekaj protiv toga kaj si ti napisal, dapače, lijepo je čuti pohvalu. Nego sam jučer izludio i nikako tu da stavim tablicu, a ako stavim link na onaj forum onda me budu admini ljuto gledali.