Skip to main content

Topic: Dvoransko F3P Takmicenje. (Read 7402 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dvoransko F3P Takmicenje.

Glede dolaska hladnijih dana, i sve losijega vremena.
  Provodim anketu o zainteresiranosti modelara
  za takmicenje u kateg. F3P.
  Pa molim sve modelare da kazu pokoju,
  kako bih mogao procjeniti odaziv.
  Pozdrav!!!!

Odg: Dvoransko F3P Takmicenje.

Reply #1
to je super, ja nemam depronca ali znam o čem se radi, najveći problem ce vam stvarat dvorana, najam i termin, mi smo prije par godina imali frke sa tekmama sobnih modela.... ako uspijete super...

Odg: Dvoransko F3P Takmicenje.

Reply #2
Bok.
Pregovori za dvoranu su u tijeku.Radi se o dosta velikoj dvorani:
http://www.sportskikt.hr/Default.aspx?tabid=56

Rezevna opcija bi bila jedna od dvorana u skoli.
Drago bi nam bilo da se odazove sto veci broj modelara iz cijele Hrvatske pa i svi nasi susjedi.
Takodjer bi zeljeli da takva takmicenja prerastu u neku vrstu redovitoga zbivanja svake godine u zimskome
periodu, a mozda i ljeti.
Program letenja bi bio slican F3A kategoriji.
F3P-OSNOVNI
Leti se 2x znani program, svaki let predstavlja polovicu konačne ocjene.

F3P-SPORT
Leti se 2x znani program, svaki let predstavlja polovicu konačne ocjene.

F3P-EXPERT
Leti se 2x znani program, svaki let predstavlja polovicu konačne ocjene.

Pozdrav!!!

Odg: Dvoransko F3P Takmicenje.

Reply #3
predpostavljam da bi modelarima to bilo super, zima im nece bit više pusta, sezona letenja se produžuje, jedino za ovo preko ljeta, koliko ja znam i vec vidim da bi mogo bit problem,
 "ZAŠTO"----> godišnji kalendar je i ovako prebukiran sa "starim" kategorijama -F3J, F3K, F5J-n, F3A
 "ŠTA SE ONDA DEŠAVA" ---> takmićarima koji se bave sa više kategorija se počmu poklapati tekme unutar države pa ćak i one vanjske (za one koji se tekmaju i van države) i onda bude mal odaziv takmičara....
 al to sve treba još razmotrit, nekažem da nije moguće....
još jedna solucija je da se stvori, kao u turizmu određena klijentela koja koristi uslugu i stvar riješena, znaći takmičari koji će se odlučit za samo taj tip tekmi...
vi ako ste organizator, trebate vodit raćuna o tome, naj prije zbog sebe, a ne drugih.
moze vam se desit: vi platite najam dvorane, za svaku tekmu se plaća taksa da se pokriju troškovi, i onda vam se desi da na tekmi bude 3 čovjeka, a ostali ošli na F3J tekmu koja isti dan kad i ova vaša, I? ??? nemožete tražit da ta 3 takmićara plate više nego je rećeno zato što ćete onda sve vi morat platit
------> AKO SAM U KRIVU, ISPRAVITE ME

NARAVNO, ZBOG RAZVITKA OVOG SPORTA I SVEOBUHVATNOG AVIOMODELARSTVA, ŽELIM DA OVO ZAŽIVI, JER TO JE JOŠ VEĆI BROJ LJUDI, VIŠE PONUDE I ZANIMLJIVOSTI, A OPET JEFTINA KATEGORIJA (mislim na opremu - serva, motore...), ----> VEĆI ODAZIV


želim vam svu sreću... :) :) :) :)

Odg: Dvoransko F3P Takmicenje.

Reply #4
Bok.
Kao prvo zahvaljujem se na komentarima,jer svaki savjet je dobrodošao.
Upravo smo i odlucili krenuti sa  organizacijom  ove vrste takmicenja zbog popularizacije F3P  katekgorije modela
u Hrvatskoj, s obzirom da  su takvi modeli daleko financijski jeftiniji za gradnju po klubovima, a i samim pojedincima.
Nadalje nije nuzno da se takmicenja odrzavaju u ljetnome terminu, imamo dovoljno dugu zimu, sa slobodnim terminima.
Sam zakup i termin dvorane nije problematican, kao ni neizvjesnost oko odaziva takmicara.
Zbog toga se upravo i javljamo na forumu kako bi prije provjerili kolicinu zainteresiranih modelara za tu kategoriju.
Pozdrav!!!

Odg: Dvoransko F3P Takmicenje.

Reply #5
Podržavam incijavitvu!
Nek se javi čim više ljudi da ovo zaživi. Ne da se opet puno priča, a onda ništa od toga.
Pozdrav,
Davor Balažić
www.id-fotostudio.hr

Odg: Dvoransko F3P Takmicenje.

Reply #6
Da nastojati cemo sto manje filozofirati i odraditi to kak spada.
Bilo bi nam zadovoljstvo da ta kategorija i kod nas vec jednom zazivi.
U nasem klubu imamo u planu graditi F3P modele za mlađi uzrast upravo zbog cijene i polularizacije po skolama.
Pozzz!!!!

Odg: Dvoransko F3P Takmicenje.

Reply #7
Ja sam takoder za odlicnu ideju. Mislim da je dvorana najmanji problem u svemu tome, tako da bi ovo moglo zazivit. Nisam bas za natjecanje, vise bi mi bilo draze da je to druzenje, jer za natjecanje treba imat suce, a mislim da to samo stvara organizacijske probleme. Ja osobno nisam kvalificiran da bi tocno znao sto se u kojoj figuri ocjenjuje, a mislim da jako malo ljudi koji se bave F3P također to neznaju tako da bi bio i problem da si sudimo međusobno. POzdrav
Life is simple; eat, sleep, FLY!

Odg: Dvoransko F3P Takmicenje.

Reply #8
Bok.
Drago mi je da se je malo pokrenula rasprava u svezi F3P letenja.
Mada cekam jos veci odaziv modelara.
Sto se tice takmicenja, zato bi i bila kategorija f3p osnovni sa najlaksim programom letenja.
Za pocetak naravno da to nebi bilo bas takmicenje odrađeno na vrhunskome nivou, pogotvo sto se tice suđenja,
no barem bi se modelari u Hrvatskoj i sire sastajali u ovim zimskim danima, kada imamo daleko vise vremena za svoj hoby i druzenje.
Pozz!!!


Odg: Dvoransko F3P Takmicenje.

Reply #10

Hm. izgleda da smo mi jos daleko,daleko od toga???



Toga se netreba bojati.
Uzeti kao dobar primijer, imati uzor i krenuti prema tome...

Ajmo , di se dolazi na prvo okupljanje ili bolje odmah "rekreativno" natjecanje?
Ja nemam modela, no mozda se nabrusim na prvom skupu...

Odg: Dvoransko F3P Takmicenje.

Reply #11
Nisu Slovenci puno dalje od nas u F3P tekmama. Oni nisu održali niti jednu, samo par indoor susreta. A Alan se takmiči na inozemnoj sceni.

Što se tiče našeg susreta/tekme. Možeš ga organizirati kao sustret, može biti i natjecanje. To ti moraš ocijeniti prema broju interesenata.
Nemoj očekivati da će na prvi susret doći hrpa ljudi. Treba ustrajati pa će ljudi početi dolaziti. Ako bude interesa, može se drugi susret održati kod mene, ima lijepa dvorana.


Dake samo dalje s organizacijom. Imaš možda već kakav termin u planu? Moram početi novoga depronca raditi.  :)



Pozdrav,
Davor Balažić
www.id-fotostudio.hr

Odg: Dvoransko F3P Takmicenje.

Reply #12
Bok.
Mislio sam da ce ipak biti veci odaziv modelara na forumu.
Ili ne prate forum ili ih ne zanima F3P kategorija, a da napomenem:
(Nije nuzno da je Depronac u F3P proporcijama, bitno da ima setup za dvoranu)
Ne vjerujem da je problem u izradi Depronca, ili cijeni materijala jer kompletan setup sa bat. kosta u Kini 250kn.
Najvjerovatnije modelari podcjenjuju ovu vrstu letenja, pogotovo Depronaca, jer misle da je to vrlo lagano,
pa bih volio vidjeti doticne kako lete u dvorani i dali su u stanju odletiti cijeli zadani program u datom vremenu.
Cijenim i vece modele svih kategorija,no treba znati  i sa Deproncima dobro letjeti.
Tako da mislim da je u globalu ovdje prisutno vise pomankanje dobre volje, da se nesto pokrene u Hr.
Prvi susret bi bio najkasnije za 1mj. i nemora vise biti iskljucivo takmicarski.
Napravite modele i vidimo se u Dvorani!!!!
Pozzz!!!!





Odg: Dvoransko F3P Takmicenje.

Reply #13

koji model bi bio konkurentan u ovoj kategoriji i naravno koji setup za isti?
struja zakon, nitro USTAV