Skip to main content

Topic: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!! (Read 209082 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #330
Ovaj UltraESC je mrak, vidim koristi 2 pola, ludnica.

Evo i moj driver  :D 24 pola. Motor nije previklan a i prvo paljenje je. Sretan sam kaj se vrti :).

[attach=1]

Driving BLDC with L6234D
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #331
nice!!  :)

ja čekam više od mjesec dana arduino i MPU6050, nikak da stignu.... ostalo je sve spremno....

malo sam se igral sa izradom motora od nule.... pa me zanima kak budu radili u odnosu na kupljene

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #332
Ovi ovdje su išli na veću težinu - Canon 550D. Tu stvari postaju zabavne, ali izgleda da funkcionira i s postojećim Alexovim kontrolerom i da će A biti dovoljna i za Canona.

test Brushless Direct Drive Gimbal

Na rolu je rctimer 3536 s 65 namotaja, žica 0.2, a na tiltu dt 750, 130 namotaja ista žica. 

Jedino što me malo brine kod svih "propagandnih" filmova što vani ekipa leti samo naprijed - nazad itd. Prodaju vani kontroler a još nitko od njih nije dao video normalnog leta sa skretanjima u kretanju. Tu će se vidjeti je li taj roll stvarno radi kako treba. To još nisam nigdje vidio. Hm.  :(

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #333
Mislim da se ne moraš brinuti. Glavno da kontroler dobro stabilizira roll i to je to, ne znam što te brine?
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #334
nice!!  :)

ja čekam više od mjesec dana arduino i MPU6050, nikak da stignu.... ostalo je sve spremno....

malo sam se igral sa izradom motora od nule.... pa me zanima kak budu radili u odnosu na kupljene

Kako si ih namotao? Koliko polova imaju i cogginga?
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #335
Mislim da se ne moraš brinuti. Glavno da kontroler dobro stabilizira roll i to je to, ne znam što te brine?

Konkretno malo me brine ovo što se vidi na ovim promotivnim videima. OK. Kinez je požurio, prvi izbacio gimbal, gore Alex. Ne mora biti da ga je ovaj dobro implementirao. U svakom slučaju, pogledaj od 2'33''-2'52'' i opet na 3'27''.

http://www.fpvmodel.com/SBGC.html

Dakle kada god je u kretanju i radi neki zaokret jednostavno ga ne ravna po horizontu. Visi na jednu stranu i to dosta. Pravdali su se da je tako jer su nešto zaboravili uključiti itd. No, lijepo se vidi u gornjem desnom uglu kako im roll cjelo vrijeme radi. Jedino što to nije uspio stabilizirat. Kada ga furaju naprijed - nazad radio OK. Na rcg isto cimam "monopoliste", i ne samo ja, da nam pokažu jedan normalan let, ne samo cimanje u rukama, u lebdenju i naprijed nazad. Još nam to nisu pokazali. Pitam se zašto? Prije nego pritisnem order želim vidjeti kako to radi u više režima leta. Za AP će to trebati dobro raditi. Za hobi upotrebu je i ovo već više nego dovoljno. Srećom prema ZG putuju već Alexi pa ćemo vidjeti iz prve ruke radi li to kako treba ili ne.

lp
Toni



Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #336
Vidio sam te filmiće i znaš kaj bum ti rekel, od svih implementacija Simple bgc controllera, taj FPVmodel controller je najlošiji i kao da uopće ne surađuju sa Alexom, uopće mi nije jasno što su stavljali te filmiće jer njima ne stabilizira dobro ni kada stoje  ::). Filmići gdje radi dobro ( ono što sam ja vidio) su mi od Piranhe, od onih danaca i od Alexa, ovi ukrajinci i sl. sve drugo kaj sam vidio ne valja.

I da, ovo od 2'33''  - 2'52'' je katastrofa, ali ja si mislim da je to ta njihova fpvmodel loša implementacija, tak da mislim da taj fpvmodel controller/gimbal treba izbjegavat.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #337
Vjerujem i sam da je tako. Kinez se očito požurio što prije nešto zaraditi. Pirana ima do sada dobre snimke. No, i kod njega nedostaje još samo taj jedan manevar da mogu reći - e to je to. Vjerujem da ćemo i to uskoro vidjeti jer svi ovi kadrovi su jako statični. I svi forsiraju samo naprijed- nazad gdje očito iviše nego dobro radi. Samo još da pokažu zaokret u nekom normalnom kretanju i nastave letjeti i to je to. Meni više ne treba. Ako je to pitanje samo još dodatnog tesitranja i podešavanja nije bed. Pričekat ćemo i na to. Ionako smo ove gimbale dovoljno dugo čekali.

lp
Toni


 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #339
Ma ja sam mislio napraviti manji gimbal...  :D
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #341
onda dobro :D
Ja sam mislo da češ ti stavljati dslr-a, pa reko da ti pokažem filmić da znaš kako češ. :D
 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #342
A gle, neki su zadovoljni i s malim. Al to je uvijek ono vječno pitanje - veličina ili tehničar. Ukusi su različiti. Ne bi se štel mešat.  ;D ;D ;D

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #343
nice!!  :)

ja čekam više od mjesec dana arduino i MPU6050, nikak da stignu.... ostalo je sve spremno....

malo sam se igral sa izradom motora od nule.... pa me zanima kak budu radili u odnosu na kupljene

Kako si ih namotao? Koliko polova imaju i cogginga?

motanje je najmanji problem koji sam imal....

motore sam tokaril od nule, u biti cijeli motori su rađeni od nule....
dovukel sam si tokarski stroj u sobu... i zadnje vrijeme samo tokarim u slobodno vrijeme  :)

klasičan motor koji se može kupiti ima od otprilike 20 do 40 trzaja po krugu..... cogging

ja sam uspel na svojima dobiti od 120 do 264 trzaja po krugu.... a u pripremi je i 300+  ;D

sve motore sam uspel upogoniti, kaj nije išlo iz prve... nego sam imal dost problema uskladiti broj magneta i polova da to funkcionira....

na običnim reglerima minimum okretaje imam ispod 1 okretaj u sekundi na 120 trzaja motoru...... a na ovim sa 264.....  ;) bolje da pričekam da sprobam preko L6234 prije nego bilo kaj drugo velim.....

dok sprobam kak radi, budem stavil video pa objasnim više.... nek bude za sad još misterija  ;)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #344
Bravo Dex, držimo se teme. Bit će zanimljivo vidjeti kako radi tvoj gimbal. Vjerujem da će pratiti gabarite octe. ;)

lp
Toni