Skip to main content

Topic: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!! (Read 209053 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #645
ok čekat čemo da to dođe al ne vidim razliku kupili kod njega il u tebe onda cjena je li la
svaka čast :)


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #647
ok ajd pričekat čemo i to kad onda dolazi si rekao  ;D  jedva čekam
svaka čast :)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #648
di buš to slagao, u HR ili u Kini?

stavi si sve na papir dobro prije nego kreneš naručivati dijelove i PCB.
da ti ne bi ispalo skuplje, ako naši opale neku cifru za lemljenje,
u Kini se to naruči bez problema i preko ebaya, likovi rade PCB i nude usluge lemljenja komponenti gore.
kod njih svega ima preko puta radnje praktički.  :)

jako bi me veselilo da kreneš s time,
ali bojim se da je samo pitanje vremena kada će neki Kinez ponuditi pločicu po 50$ s free shippingom.
a razlike u performansama ne može biti jer su dijelovi svi poznati, i dolaze jasno iz Kine, samo se lemi u EU.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #649
di buš to slagao, u HR ili u Kini?

stavi si sve na papir dobro prije nego kreneš naručivati dijelove i PCB.
da ti ne bi ispalo skuplje,
jako bi me veselilo da kreneš s time,
ali bojim se da je samo pitanje vremena kada će neki Kinez ponuditi pločicu po 50$ s free shippingom.
a razlike u performansama ne može biti jer su dijelovi svi poznati, i dolaze jasno iz Kine, samo se lemi u EU.

Vjerojatno cisti print plocica u Kini, ostatak u HR, medutim o tome nesto vise drugi tjedan..

Sa druge strane, kinez vec sad udara po $50 - http://www.ebay.com/itm/Gimbal-Brushless-Controller-module-V3-0-50x50mm-TAPR-by-Martinez-for-PTZ-fpv-/140928002662?pt=US_Radio_Control_Control_Line&hash=item20cff6aa66

Na ovoj plocici Alex radi u potpunosti, tako da je i to jedna od solucija, pa samo flashati gore bootloader + firm..

Čakovec R/C Flying
FPV: Heavy Hex + Cinestar gimbal
Fun: AXN na steroidima ;)

 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #650
mislim da ti je to bolja opcija  :)
jer jeftinije od 50$ teško možeš postić u HR po mom iskustvu.
živce da ne spominjem.  :D

dobio bi i neki sitni popust ak uzmeš više komada vjerujem,
i doma flešaš, i prodaješ po 100$,
poanta bi ti bila da budeš jeftiniji od konkurencije, a da platiš alexu za korištenje koda 5-10$ po pločici.

onda ne bi navukao bad luck na sebe, a svi bi profitirali, osim onih koji su se udružili i digli cijene.
jer alex veli da oni zarade VIŠE od njega po kontroleru...

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #651


37 sold, zanimljiva cijena... baš se pitam koliko će koštat za 3mj..

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #652
mislim da ti je to bolja opcija  :)
jer jeftinije od 50$ teško možeš postić u HR po mom iskustvu.
živce da ne spominjem.  :D

dobio bi i neki sitni popust ak uzmeš više komada vjerujem,
i doma flešaš, i prodaješ po 100$,
poanta bi ti bila da budeš jeftiniji od konkurencije, a da platiš alexu za korištenje koda 5-10$ po pločici.

onda ne bi navukao bad luck na sebe, a svi bi profitirali, osim onih koji su se udružili i digli cijene.
jer alex veli da oni zarade VIŠE od njega po kontroleru...

Naravno da se ne moze postici manje od $50 u HR, a i kad radiš po 10-20 komada kod nas, svi ce ti u pocetku moci napraviti to bez problema, a onda te zavlaciti mj-dva.. i tako u krug..

vidit cu kako ce se ovo oko licenca odigrati, oni debelo pokušavaju sanirati činjenicu da postoji hakiran firm, ulizuju se, misle da su riješili problem updejtom FW-a.. a nije to baš tako... :)

u svakom slucaju, ako cu i prodavati plocice, bit ce sve legalno sa licencom, a ako se dogovor ne postigne - onda cu jedino sebi naštancati par komada.. heh..
Čakovec R/C Flying
FPV: Heavy Hex + Cinestar gimbal
Fun: AXN na steroidima ;)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #653
Quote
...ne moze postici manje od $50 u HR...

zaključak dakle, kako god bilo,
naručit ćeš si sada 1-2 komada tih, pa flešati za sebe,

ako se dogovoriš s njima, naručuješ još i prodaješ legalno i drugima.
super  :)

javi jel ti sve radi ok na toj martinez
da je bilo tak prije za kupit, ne bi mi Majk i ja ni naručivali PCB i komponente pa lemili doma solo to  :'(
http://tinyurl.com/manualka1

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #654
Danas cijeli dan 2 motora premato... prvi katastrofa nešto sam fulo drugi je ok sada samo da riješim ovo osciliranje kada stavim senzor direkt na motor...

GOPR0008


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #656
a ti si thomas007  ;D
http://fpv-community.de/showthread.php?20795-Brushless-Gimbal-Controller-SOFTWARE&p=309936&viewfull=1#post309936


za početak stavi neki teret, da odgovara gopro i okviru oko nje.
jer ti ne bu samo senzor bio na motoru, pa neće ni biti tako brze reakcije kao sada da ide u vibracije...

to ti je kao da mjeriš RPM na motoru a prop je u kutiji još  ;)

hehe jes :) ja sam taj,
da to su mi rekli i njemci sad moram i smislit gimbal pa ću vidit, radi  obećavajuće :)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #657
jednoga sam sredio,
idem na posao pa sutra vjerojatno drugi, jer bu loše vrijeme pa ne idem letit.

onda treba polemiti servo konektore i to je to  :)

Pratim vase postove od samog pocetka :)
Uskoro mi sitze Aleks a nedavno stigli i motori:
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=123
Nisam bas vican u viklanju ali ako mogu drugi rekoh sto nebih i ja kad ono cvrc...
Otvorio motor ali mi nije jasni kako da ga odvojim od tela  :-[
Mozes li mi reci kako si ih ti odvojao, grejanjem ili nekom presom?

Velik pozdrav,
Vladimir

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #658
A  zasto odvajati od tijela nema potrebe , i meni su stigli motori danas i samo sam ih razviklao a viklanje tek slijedi

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #659
Upravo tako postoji velika mogućnost da ga oštetiš, ja sam tek teći motor namotao kako treba prva dva sam nešta fulao:) ove koje sam zahebao teže ih bilo odmotat sa tom tanjom žicom nego tvornički kako su došli. :-\ sutra opet žica u ruke i opleti a onda slaganje gimbala :)