Skip to main content

Topic: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!! (Read 209026 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #780
bravo, lijepo radi.


a samo je pitanje trenutka kada će netko s viškom vremena složiti mix od po sekundu od silnih +200 špigl testova iz kupaonica diljem svijeta što su nastali testiranjem BL gimbala :)

ima svega, od likova bez majica, do onih u jaknama, pa i nekih mama koje prolaze u ogrtačima  :D  ;D

Mislim da si ti prilično kvalificiran za jedan takav mix. Daj ga napravi, guba ideja.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #781
Evo sve sam na brzinu pobacao vezicama gore i stavio, poletio kad ono batke prazne :@ i jedva skupio snage da se digne malo ...

jelllooa ima jer je direkt na frame bez kojekakavih antivibration mounta....

Beta test quad gimbal

U pon se naručuju djelovi za hex-u ;D

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #782
Evo sve sam na brzinu pobacao vezicama gore i stavio, poletio kad ono batke prazne :@ i jedva skupio snage da se digne malo ...

jelllooa ima jer je direkt na frame bez kojekakavih antivibration mounta....

Beta test quad gimbal

U pon se naručuju djelovi za hex-u ;D

Unatoc jellu izgleda jako dobro samo ponasanje gimbala.. sredi to i onda hocemo novi video ;)

btw: razmisljam zasto ti je wide mod ukljucen na GoPro-u i sjetim se da imas dvojku?! :)

Čakovec R/C Flying
FPV: Heavy Hex + Cinestar gimbal
Fun: AXN na steroidima ;)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #783
Evo jos jedan bez antivibration mounta, sad se uploada novi sa antivibration mountom. ima manje jelloa ali i dalje je prisutan tako da je gimbal opet na doradi video sa antivibration mountom se uploada...

quad je toliko ružan da me sram slikat ga  ;D


gimbal_beta

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #784
Ja samo želim reči da nisam vidio ni jedan gimbal koji radi kao Majkov! Borba sa vibracijama je živa muka.

BTW, bravo :).
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #785
Ja samo želim reči da nisam vidio ni jedan gimbal koji radi kao Majkov! Borba sa vibracijama je živa muka.
polako luxo bit će ih,tek je pocetak,nemaju ljudi vremena toliko

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #786
Hvala Luxo na komplimentu. :)
Ja jedva čekam da vidim kako to radi drugima ali za sada se još nije niko iskazao konkretno i to ne mislim samo tu kod nas nego opčenito.
Očito nije jednostavno pogoditi prefektan balans svega da radi jer da je, veči bi bilo videa kao moji ili još boljih.
A ja nisam dobio prvi elektroniku ali kako kolega kaže imam vremena jer mi je to u jednu ruku posao a vama ostalima hobby i tu je razlika.
Jer modifikacije koje ja radim nekoga tko se time ne bavi bi koštale puno noca a ja kada se sjetim nacrtam izrežem i sastavim i naravno testiram.
Razlika je u tome što ja to radim puno duže od bilo koga ovdje na forumu.
Osobno smatram da sam previše vremena potrošio na to i zato mi je smješno kada nektko kaže samo još da riješim malo ovo ili ono kada znam da to malo je u biti 99% od 100% kvalitetnog snimka.
Ali dobro vrijeme će pokazati svoje i prije ili kasnije svatko će doči do nekakvih rezultata :) 
Osobno bi volio da ima više dobrih rezultata jer onda čovjek teži tome mkada nekog vidi gle on je napravio njemu radi bolje jer takav stav gura priču dalje bolje kvalitetnije i stabilnije.
Ista stvar je bila meni sa helikopterom dugo sam se zadržao na jedno razini letenja i letio sam kako i svi ostali dok nije došao Luxo i počeo raditi neko nove stvari i tada je i mene vuklo da dalje napradujem i drago mi je zbog toga.
Ista stavar je sa ovim a ja sam po prorodi prefekcionista i ništa drugo me ne zanima, a istodobno me smeta kada mi netko kaže gle pa i ovo je skoro ko tvoje kada znam da je razlika ogromna.

 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #787
Ovo je sa antivibration mountom, ovo je prvi test.. sada sam promjenio nešta i letio sam sad po noći i puno je bolje sutra ću snimit po danu i uploadat...

Gimbal beta

 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #788
Ovo je sa antivibration mountom, ovo je prvi test.. sada sam promjenio nešta i letio sam sad po noći i puno je bolje sutra ću snimit po danu i uploadat...

  Mozda je glupo pitanje ali jesi li dobro izbalansirao motore???
Verujem da puno znaci kako je gimbal zakacen na frame ali izuzetno je bitno da motori i elise budu perfektno izbalansirani jer ipak odatle i poticu sve vibracije.
  Ja se ubih danas sa balansiranjem motora na S800 u pokusavanju dobijanja rezultata kao sa ovog klipa:
http://www.youtube.com/watch?v=s4Wp1nhDKUc

  Posalji koju sliku quada, nije bitno kako izgleda bitno je da je snimak dobar.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #789
I ja sam s istim software testirao vibracije. Ali samo testirao... :(
Samo ne znam, kako si odlučio na koji dio tijela motora zalijepiti masu za balansiranje?
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #790
"bodul"
Imas jos jedan njegov snimak, koristi one plasticne vezice.
Prvo sa plasticnom vezicom nadjes gde imas najmanje vibracija posle toga na to mesto dodajes traku.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #791
Još malo neke preinake i onda sve ponovo na stol složit kako spada... jer sada sa ovim izgleda užas :-[



Gimbal beta

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #792
"VPILIC"
Vidio sam taj video ranije. Mislio sam da ti na naki drugi način nalaziš točku mase koja radi vibracije. Hvala na podatku. Javljaj se  idalje s korisnim i praktičnim uradcima.


"bodul"
Imas jos jedan njegov snimak, koristi one plasticne vezice.
Prvo sa plasticnom vezicom nadjes gde imas najmanje vibracija posle toga na to mesto dodajes traku.

Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #793
Za sad to ovako izgleda.. jako mi fali CNC tako da sve radim sa pilom.. ali jednog dana ću i taj cnc napravit !!

[attach=1]

[attach=2]

[attach=3]

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #794
Ovo je sa antivibration mountom, ovo je prvi test.. sada sam promjenio nešta i letio sam sad po noći i puno je bolje sutra ću snimit po danu i uploadat...

  Mozda je glupo pitanje ali jesi li dobro izbalansirao motore???
Verujem da puno znaci kako je gimbal zakacen na frame ali izuzetno je bitno da motori i elise budu perfektno izbalansirani jer ipak odatle i poticu sve vibracije.
  Ja se ubih danas sa balansiranjem motora na S800 u pokusavanju dobijanja rezultata kao sa ovog klipa:
http://www.youtube.com/watch?v=s4Wp1nhDKUc

  Posalji koju sliku quada, nije bitno kako izgleda bitno je da je snimak dobar.

Da bar potiču sve vibracije od motora i propelera  :)
Nažalost, pri određenim brzinama kretanja kroz zrak se javljaju mikro turbulencije koje znaju pogodit određene dijelove i materijale u rezonanciju, tako da to baš nije tako jednostavno kad netko kaže da treba samo izbalansirat motore i propelere i da će imat dobar rezultat, ok, možda u hoveru hoće.
Prvo je bitno dobro izbalansirat motore i propelere, a onda se posvetiti antivibration podlozi koja pegla sitne vibracije, probao sam nekoliko varijanti podloga i vrsta gumica i mogu reći da su uglavnom bolje kruće postavke podloge, premekana i labava podloga zna pogoršat vibracije a pogotovo tokom brzog leta.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis